25 trestů? Některé zákroky Přerova byly likvidační, zlobí se Mikyska

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Přerovský nováček přicestoval do Budvar arény naplněný sebevědomím ze čtyř vítězství nad Motorem v základní části, ale narazil na protivníka řádně poučeného a připraveného, který pod vedením nově sestaveného trenérského triumvirátu předčil Zubry hokejovostí, chytrostí, pohybem i střelbou. „Hlavní rozdíl oproti předchozím soubojům spatřuji ve změně našeho herního systému,“ zamyslel se autor jednoho gólu a jedné nahrávky Josef Mikyska.

Fanshop

Jednadvacetiletý odchovanec libereckých Bílých Tygrů, jenž přišel před sezonou na roční hostování do Českých Budějovic, výrazně přispěl ke zlomu ve skóre prvního čtvrtfinálového utkání s Přerovem. Na začátku druhé třetiny za stavu 2:1 nejprve ekvilibristicky vypracoval třetí trefu pro Lukáše Žálčíka. „Po buly to nějak vyplavalo u manťáku, tak jsem udělal bognu a naznačil přihrávku Babčovi (Jakub Babka, pozn. red.). Dva beci na něj hafli a zůstali jsme se Žálčou dva na jednoho. Zaplaťpánbůh, že jsme dali gól,“ líčil asistující útočník.

Pouhých šest minut čekalo jihočeské publikum na další úspěch motoráckých střelců. Tentokrát fanoušci oslavovali Josefa Mikysku. „Dostal jsem na kruhy přihrávku na střelu, ale věděl jsem, že mi jde protihráč do zad. Tak jsem to dal Muškovi (Ján Mucha, pozn. red.) nahoru, ten sjel dolů a tlačil puk do brány. Jenom jsem to dorazil. Úplně jednoduše,“ nedělal vědu ze svého podílu na výsledku.

"Změnili jsme systém hry. Předtím jsme létali po ledě, teď má každý určený prostor a svou roli."

Následně při dvojnásobné přesilovce zvýšil Josef Straka a v úvodu třetího dějství se ocitla v tutové situaci znovu řada vedená Josefem Mikyskou. Kotouč skončil za zády brankáře Jiřího Slováka, jenž po pátém gólu vystřídal Lukáše Klimeše, jenže oba hlavní sudí reagovali rozpažením. „Puk vyskočil z lapačky a gólman ho měl pod zápěstím. Žálča (Lukáš Žalčík, pozn. red.) do toho šťouchnul zespoda, nebylo tam žádné sekání do gólmana. Myslím, že to byl regulérní gól. Rozhodčí zřejmě viděl sekání, ale neviděl, že jsem dostal dvě sekery,“ divil se Mikyska.

Budějovičtí se nakonec dočkali i šesté trefy, kterou zaznamenal ve vlastním oslabení David Kuchejda, a zvítězili zcela zaslouženě 6:1. Svého soupeře přehráli v každém ohledu. „Dneska jsme přenesli do zápasu všechno, co jsme dělali v desetidenní přípravě. Přišli jsme s úplně jiným projevem, než jaký jsme předváděli v posledním prohraném utkání základní části s Benátkami. Změnili jsme systém hry. Předtím jsme létali po ledě, teď má každý z nás určený prostor a svoji roli,“ vyzdvihl Mikyska.

Jihočechům se nedařilo v závěru dlouhodobé části a spadli z téměř zajištěné druhé příčky na třetí. Vedení klubu odvolalo hlavního kouče Petra Rosola a dosadilo na střídačku triumvirát v čele s dosavadním asistentem Radkem Bělohlavem. Pomáhají mu Martin Štrba a Roman Turek, konzultanta navíc dělá Aleš Kotalík. „Během přípravy na play off odvedli noví trenéři dobrou práci a my jsme ji přenesli na led. Největší rozdíl vidím ve změně systému a doufám, že ho budeme zdokonalovat,“ zamyslel se centr třetí budějovické formace.

První díl čtvrtfinálové série s Přerovem vyzněl jednoznačně ve prospěch Motoru. Čtyři předchozí porážky od Zubrů však nebyly náhodné a tuto skutečnost by měli mít hokejisté od břehu Vltavy na paměti. „Musíme do toho jít pokorně a dodržovat systém, který nám naordinovali trenéři. Nebát se a nenechat se vyprovokovat ke zbytečným faulům. Přijmout ránu a jet dál,“ hledal Mikyska cestu k dalšímu úspěchu proti tvrdě hrajícímu soupeři. „Některé zákroky hostů byly likvidační,“ připomněl. Rozhodčí rozdali celkem 25 trestů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz