50 výroků sezony, část druhá: Sláva Roubíkovi a Stachovi

Foto: sportyusti.cz

8. června 2016, 19:43

Marek Hedbávný

Ve druhé desítce citátů, které v uplynulé sezoně zaujaly redakci hokej.cz nejvíce, se zaměříme na osobnosti WSM Ligy: Jaroslava Roubíka, Jana Alinče, Karla Pláška a také na nejnovější objev soutěže Davida Stacha.

Fanshop

40. Jaroslav Roubík

„Dal jsem si takovou metu, na kterou bych chtěl dosáhnout – odehrát v první lize tisíc zápasů."

Roubík odehrál ve WSM Lize 939 utkání a získal nevídaných 951 bodů. Oba ukazatele může teoreticky zaokrouhlit už v příští sezoně. 

39. David Bernad

„K Jardovi Roubíkovi snad ani nejde nic říct. Je obrovská persona na ledě i mimo něj. Jeho statistiky a herní projev hovoří za vše."

Jaroslava Roubíka si neváží jen fanoušci, ale také spoluhráči. Zvláště ti mladší, jako je David Bernad, se od něj mohou hodně naučit.

38. Tomáš Andres

 „Jarda, to je fantom. Pan hráč, pan někdo. Už spoustu let dokazuje, jak je skvělý a výjimečný hokejista."

Na ústeckou ikonu vzpomíná s úctou i Tomáš Andres, který na severu Čech krátce hostoval z pražské Slavie.

Foto: Karel Vaculík

37. Jan Alinč

„Hokej je můj život. Rád bych ho hrál do té doby, co to půjde."

Alinč patří k největším osobnostem druhé nejvyšší soutěže. Letos byl ve 43 letech jejím nejstarším hráčem, pomineme-li krátkou epizodku Martina Filipa.

Jan Alinč v květnu oslavil 44. narozeniny. Účastník ZOH 1994 ale končit nehodlá.

Jan Alinč v květnu oslavil 44. narozeniny. Účastník ZOH 1994 ale končit nehodlá. | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

36. Karel Plášek

„Rána jsou horší, ale vstanu a jdu. A když ještě můžete vstát, tak je to dobré."

Co se týče věku, je v závěsu za Alinčem nezdolný Karel Plášek.

35. Karel Plášek

„Rád bych si zahrál se synem. Uvidíme, jestli se do té doby nerozpadnu."

Po sestupu se Šumperkem se Plášek vrátil domů do Přerova, kde v mládežnických týmech působí také jeho syn. Zahrají si spolu?

Karel Plášek si během pěti let v Šumperku získal srdce všech tamějších fanoušků. Letos skončil v anketě o nejoblíbenějšího draka na druhém místě. Zvítězil odchovanec Tomáš Fořt.

Karel Plášek si během pěti let v Šumperku získal srdce všech tamějších fanoušků. Letos skončil v anketě o nejoblíbenějšího draka na druhém místě. Zvítězil odchovanec Tomáš Fořt. | Foto: Věra Václavková, hokejsumperk2003.cz

34. David Stach

„Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že překonám rekord v bodování, nevěřil bych mu. Beru to jako úspěch. Na druhou stranu Venca Prospal tehdy hrál jenom 39 zápasů. Kdyby jich hrál tolik jako já, dal by těch bodů třeba sto padesát.“

David Stach překonal jedenáct let starý rekord Václava Prospala. V základní části nasbíral 91 kanadských bodů (25+66), nejvíce v historii druhé nejvyšší soutěže.

33. Stanislav Bednařík

„Venca je velký hráč a získat více bodů než on, to je samo o sobě vyznamenání. Já jsem s Vencou každý týden v kontaktu. Dělal, že mu to nevadí, ale já tomu moc nevěřím."

Generální manažer Motoru Stanislav Bednařík na dálku pogratuloval novému rekordmanovi.

32. Václav Prospal

„Na rekordu nelpím. Jsou od toho, aby se překonávaly. Pro mladého kluka je jedině dobře, že se mu povede taková sezona."

K historickému okamžiku se vyjádřil i Václav Prospal, donedávna s 88 body nejproduktivnější hokejista prvoligové historie.

31. David Stach

„Ve Finsku je to samozřejmě jiné než u nás. Například mentalita – lidé jsou takoví bez emocí. Auta se tam nezamykají, byty se nezamykají… Já si pamatuju, že jsem tam jednou ztratil peněženku, která mi ležela dva dny na fotbalovém hřišti. Měl jsem v ní docela velký obnos peněz, ale za dva dny jsem tam přišel a ona tam pořád byla a nic z ní nezmizelo."

Stach působil tři sezony ve Finsku. Dalo mu zkušenosti do hokeje i osobního života.

Před sezonou to nikdo nečekal, ale rekord Václava Prospala padl. Ve třiadvaceti se o to postaral David Stach, nová posila Plzně.

Před sezonou to nikdo nečekal, ale rekord Václava Prospala padl. Ve třiadvaceti se o to postaral David Stach, nová posila Plzně. | Foto: Benyho galerie

» První část seriálu

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz