853 startů v extralize, teď návrat domů? Vsetín zkouší Petra Kuboše

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Petr Kuboš by mohl v nováčkovské sezoně pomoci Vsetínu. Sedmatřicetiletý obránce je v mateřském klubu na testech a odehraje za něj už úterní zápas proti Přerovu. Se vsetínským týmem se naopak rozloučil útočník Ondřej Švaňhal, který neuspěl na zkoušce.

Fanshop

Kuboš působil minulou sezonu v polské nejvyšší soutěži. Za GKS Tychy odehrál 54 zápasů, ve kterých dal čtyři branky a na dalších čtyřiadvaceti asistoval. S týmem vyhrál základní část a v play off si došel pro konečné druhé místo.

Do Polska odcházel po tříletém angažmá v brněnské Kometě. Předtím hrál za Vítkovice nebo v ruské lize za Perm. Jako hráč dokonce pamatuje zlatou éru vsetínského hokeje – byl u titulu z roku 2001.

Z extraligového play off má dále tři stříbrné a tři bronzové medaile. V nejvyšší soutěži celkově odehrál 853 utkání (70+132). Pyšnit se může i několika starty za národní tým.

Vsetín ohlásil po postupu do WSM Ligy sedm posil: brankáře Luboše Horčičku, beky Tomáše Frola, Filipa Dundáčka, Ondřeje Holomka a útočníky Radima Hrušku, Martina Podešvu a Ondřeje Slováčka. Od pondělí s mužstvem trénují také zkušení forvardi Nathan Robinson s Jaroslavem Markovičem, kteří jsou ve Vsetíně stejně jako Kuboš na zkoušce.

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Radim Ostrčil, Ondřej Holomek, Jakub Teper, Martin Janáček, Michal Hryciow, Jiří Weintritt, Michal Žák (zkouška), Tomáš Ondračka (starší dorost), Martin Lašák (starší dorost), Petr Kuboš (zkouška).

Útočníci: Martin Podešva, Radim Kucharczyk, Radim Hruška, Lukáš Finsterle, Vojtěch Šilhavý, René Kajaba, Tomáš Vávra, Ondřej Slováček, Dominik Pokorný, David Vítek, Adam Hořanský, Nathan Robinson (zkouška), Jaroslav Markovič (zkouška), David Březina (zkouška), Adam Rufer (zkouška), Jiří Karafiát (zkouška), Dominik Tobola (zkouška), Jakub Vrána (zkouška), Michal Matiaško (starší dorost), Roman Půček (starší dorost), Daniel Klimek (starší dorost).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz