Zápasy

Příklepy

22. 7. - 22:55

Arbitráž rozhodla: Trouba si vydělá 5,5 milionu

Obránce Winnipeg Jets Jacob Trouba má o svém příjmu pro příští sezonu jasno. Americkému zadákovi nezávislý soud přiřkl plat ve výši pěti a půl milionu dolarů. O výsledku arbitráže informoval klub na svém webu. Trouba v minulé sezoně nastoupil do 55 zápasů základní části a nasbíral 24 bodů (3+21), v 17 utkáních play off přidal dvě trefy a jednu asistenci.

22. 7. - 19:34

Gratton opouští Nové Zámky, míří do Skotska

Zkušený útočník Josh Gratton mění působiště. Pětatřicetiletý Kanaďan, který má zkušenosti z NHL a 25 zápasů sehrál také v dresu kladenských Rytířů, nebude pokračovat na Slovensku. V uplynulé sezoně pomohl Novým Zámkům ve třech zápasech, většinu ročníku strávil ve francouzském Epinalu. Teď si Gratton vyzkouší hokej ve Skotsku, hrát bude za tým Glasgow Clan.

22. 7. - 13:21

Saponari končí v Norsku, míří do Krefeldu

Americký útočník Vinny Saponari, který v uplynulém extraligovém ročníku sehrál 15 utkání v dresu pražské Sparty (1+6), mění angažmá. Opouští norský klub Frisk Asker a vyráží na své třetí evropské angažmá. Nově bude působit v nejvyšší německé soutěži. Hrát bude za Krefeld, který o tom informoval na svém webu.

21. 7. - 21:13

Andersons bude hrát za Nové Zámky

Zkušený lotyšský obránce Janis Andersons, který působil několik sezon i v Česku, posílil Nové Zámky, tým ze slovenské nejvyšší soutěže. Andersons rozdělil minulý ročník mezi Zvolen a Žilinu.

21. 7. - 10:57

Dumba má novou smlouvu, vydělá si balík

Obránce Matt Dumba se podle informací zámořských novinářů domluvil na prodloužení kontraktu s Minnesotou. A je to hodně lukrativní smlouva: Dumba si během dalších pěti sezon vydělá třicet milionů dolarů. 

Video

HOKEJKA

Červenec 23
dnešní den v roce 1897

Red Dutton

V Russellu (Manitoba) se narodil člen hokejové Síně slávy Red Dutton. V dubnu 1917 jej zasáhla do pravé nohy střepina po výbuchu bomby a doktoři mu ji chtěli odstranit. Operaci ale odložili, Dutton se zotavil a nakonec za Montreal Maroons a New York Americans odehrál v součtu deset sezon v NHL. Poté se chopil Americans a do roku 1942, kdy už s názvem Brooklyn Americans byla jejich činnost zastavena, je vedl jako trenér. Od roku 1943 vykonával funkci prezidenta NHL, avšak pouze do roku 1946, kdy odstoupil na odpor proti majitelům NHL, kteří nechtěli Americans vrátit do ligy. Třicet sedm let se také staral o Stanley Cup.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz