• 12:00

Útočník Roman Horák byl nejproduktivnějším českým hráčem v základní části nižší zámořské AHL. Dvaadvacetiletý hráč Edmontonu, kam přestoupil v listopadu z Calgary, nasbíral na farmách v Abbotsfordu a Oklahoma City v 66 zápasech 55 bodů za 23 branek a 32 asistencí. Celkově se zařadil na 27. místo. Kanadské bodování vyhrál Američan Travis Morin ze záložního týmu Dallasu Texas Stars, který nasbíral v 66 duelech 88 bodů.

• 11:18

Trenérský tým Tampy Bay věří, že bude mít už v dnešním třetím zápase čtvrtfinále Východní konference na ledě Montrealu k dispozici českého útočníka Ondřeje Paláta. Nejproduktivnější hráč Lightning utrpěl na začátku třetí třetiny středečního prvního souboje nespecifikované zranění v horní části těla. V sobotu už ale trénoval. "Cítil jsem se dobře, byl to dobrý trénink. O startu se rozhodne až před zápasem," řekl Palát pro server nhl.com.

• 10:51

Zákazem činnosti v pěti zápasech potrestala disciplinární komise Tipsport extraligy obránce Komety Ryleyho Millera, který v závěru druhého finálového utkání napadl zlínského útočníka Pavla Kubiše. Zámořský zadák se pustil s Kubišem do pěstního souboje, po kterém hráč Zlína utrpěl krvavé zranění. Miller si tak do konce finálové série nezahraje, Kometa navíc musí za výroky trenéra Vladimíra Kýhose na adresu rozhodčích zaplatit pokutu ve výši 10 tisíc korun.

• 10:47

Obránce Chicaga Brent Seabrook se bude telefonicky zpovídat disciplinární komisi za svůj sobotní hit na kapitána St. Louis Davida Backese. Seabrook v závěru třetí třetiny zasáhl soupeře ramenem do hlavy a následně ho tvrdě narazil na mantinel. Nešetrný zákrok posoudili rozhodčí jako napadení a vyloučili chicagského beka na pět minut plus do konce utkání.

• 09:48

Vedení Nashvillu získalo z Washingtonu obránce Jaynena Risslinga, opačným směrem pak putuje volba v sedmém kole letošního draftu. Dvacetiletý mladík strávil uplynulou sezonu v juniorské WHL, kde oblékal dres celku Calgary Hitmen. Rissling odehrál celkem čtyřiapadesát zápasů, ve kterých nastřílel osm branek a připojil devětadvacet asistencí.

• 09:32

Hlavní kouč Colorada Patrick Roy potvrdil, že v prvním kole play off nebude moci využít služeb talentovaného útočníka Matta Ducheneho. Třiadvacetiletý lídr ofenzivy Avalanche laboruje se zraněním kolena, které utrpěl koncem března. Duchene, jenž v základní části nasbíral sedmdesát kanadských bodů, se tak v sestavě Colorada může objevit nejdříve ve druhém kole bojů o Stanley Cup.

• 09:17

Pokutou ve výši pěti tisíc amerických dolarů byl potrestán útočník Bostonu Milan Lucic, který v průběhu úvodního duelu série s Detroitem bodl hokejkou protihráče Dannyho DeKreysera do třísel. K incidentu došlo v závěru druhé třetiny, přímo v utkání nebyl střelec Bruins potrestán. Lucic v této sezoně odehrál osmdesát zápasů, ve kterých nasbíral devětapadesát kanadských bodů.

• 08:43

Bez gólmana Stevea Masona se budou muset obejít i ve druhém utkání prvního kola play off proti New York Rangers hokejisté Philadelphie. Mason se stále necítí dobře poté, co před týdnem v souboji s Pittsburghem utrpěl blíže nespecifikované zranění v horní části těla. Do branky Flyers se tak v neděli znovu postaví veterán Ray Emery.

• 08:35

Hokejisté Colorada porazili na svém ledě Minnesotu 4:2 a v sérii vedou po dvou utkáních 2:0. Avalanche získali klíčový náskok v prostřední třetině, kdy dvěma góly Gabriela Landeskoga odskočili soupeři z 1:1 na 3:1. Obránce Jan Hejda se v utkání bodově neprosadil, na ledě strávil zkušený zadák více než sedmnáct minut.

• 08:32

Columbus poprvé v klubové historii zvítězil v play off a v Pittsburghu výhrou 4:3 ve druhém prodloužení vyrovnal stav série na 1:1. Zatímco v předchozím utkání Blue Jackets promarnili vedení 3:1, tentokrát stejným výsledkem po úvodní třetině prohrávali, a přesto uspěli. Dramatický duel rozhodl v 82. minutě svým druhým gólem v utkání Matt Calvert, první hvězda zápasu.

• 08:29

Hokejisté Chicaga neudrželi na ledě St. Louis v závěrečných sekundách těsné vedení 3:2, které jim zajistil Michal Rozsíval, a nakonec soupeři podlehli 3:4 v prodloužení. Obhájce Stanleyova poháru tak prohrává v sérii úvodního kola play off už 0:2 na zápasy. U vítězné branky Barreta Jackmana ze 66. minuty asistovali Roman Polák a Vladimír Sobotka, který si v utkání připsal dvě přihrávky.

• 19.04. - 21:35

Výsledky mistrovství světa hokejistů do 18 let: Skupina B: Finsko - Švýcarsko 2:1. Branky: 5. Lammikko, 50. Aho - 11. Malgin. Skupina A: Kanada - Německo 5:2. Branky: 7. Audette, 35. Bleackley, 55. Gropp, 57. Konecny, 60. McCann - 34. Eder, 38. Kammerer. Rusko - Švédsko 3:4 po sam. náj. Branky: 43. Vovčenko, 50. Slepcov, 53. Kameněv - 12. a 28. Lindblom, 15. Forsling, rozh. nájezd Kempe.

• 19.04. - 21:16

Výsledek finále play off finské SM-Liigy - 3. zápas: Kärpät Oulu - Tappara Tampere 2:3 (za domácí Huml 1+0), stav série 1:2. Finále švédské nejvyšší soutěže - 3. zápas: Skelleftea - Färjestad 8:1, stav série 3:0. Finále slovenské extraligy - 6. zápas:Nitra - Košice 3:1, stav série 3:3. Finále německé DEL - 2. zápas: Ingolstadt - Kolín n. Rýnem 1:3, stav série 0:2.

• 19.04. - 20:25

Hokejisté Kolína vybojovali v baráži o první ligu důležité vítězství, když uspěli na ledě trápícího se Berouna 4:3. Rozhodující branku zaznamenal v 57. minutě Šifta. Výsledek: Beroun - Kolín 3:4 (0:2, 3:0, 0:2). Branky: 22. Špelda, 39. Hrdel, 40. A. Půlpán - 1. Ježek, 11. Šafránek, 51. Morkes, 57. Šifta.

• 19.04. - 18:35

Výsledky sobotních utkání Euro Hockey Challenge: Francie - Slovensko 1:3 (0:0, 0:2, 1:1). Branky: 48. Da Costa - 23. a 53. Šatan, 28. Tybor. Hráno v Grenoblu. Lotyšsko - Rusko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka: 30. Štals. Hráno v Rize.

• 19.04. - 16:10

Česká osmnáctka utrpěla na světovém šampionátu ve Finsku první porážku, svěřenci trenéra Jakuba Petra podlehli v sobotu silnému výběru Spojených států amerických 0:3. V dalším duelu vyzvou Češi v pondělí domácí celek Finska. Výsledek: USA "18" – Česká republika "18" 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). Branky: 9. Matthews, 22. Milano, 24. Connor.

• 19.04. - 15:46

Reprezentační šestnáctka deklasovala v sobotním přípravném utkání stejně starý výběr Slovenska 7:3. Češi o svém triumfu rozhodli už v první třetině, kdy svému soupeři nasázeli pět branek. Výsledek: Česká republika "16" - Slovensko "16" 7:3 (5:0, 0:3, 2:0). Branky: 5. a 58. P. Kousal, 7. Pšenička, 8. Kolowrat, 18. Vála, 19. Komárek, 51. Kurovský - 25. a 36. Juriga, 22. Dlapa. Hráno v Prostějově.

• 19.04. - 12:18

Vysokou pokutu 25.000 dolarů (téměř půl milionu korun) dostal trenér hokejistů Chicaga Joel Quenneville od vedení NHL za nevhodné chování. V úvodním zápase play off ve čtvrtek na ledě St. Louis měl kouč za to, že domácí hráč má být vyloučen za zdržování hry, jenže rozhodčí trest neudělili, což Quennevillea vyprovokovalo k vulgární reakci.

• 19.04. - 11:20

Do sestavy St. Louis by se mohl pro sobotní druhé utkání prvního kola play off proti Chicagu vrátit T.J. Oshie. Elitní útočník v uplynulých týdnech laboroval s blíže nespecifikovaným zraněním v horní části těla, podle zámořských novinářů by však mohl být připraven nastoupit. Mimo hru naopak i nadále zůstává další ofenzivní opora Blues Patrik Berglund.

• 19.04. - 10:40

Hokejisté SönderjyskE obhájili titul v dánské lize. Ve finálové sérii porazil klub z Vojensu Herning 4:2 na zápasy, když rozhodli po páteční domácí výhře 4:2. V kádru stříbrného týmu byl i český útočník Tomáš Horna. SönderjyskE vyhrál Metal Ligaen poosmé v historii a počtvrté za posledních šest let. Triumfoval v letech 1979, 1980, 1982, 2006, 2009, 2010 a loni.