• 09:48

Vedení Nashvillu získalo z Washingtonu obránce Jaynena Risslinga, opačným směrem pak putuje volba v sedmém kole letošního draftu. Dvacetiletý mladík strávil uplynulou sezonu v juniorské WHL, kde oblékal dres celku Calgary Hitmen. Rissling odehrál celkem čtyřiapadesát zápasů, ve kterých nastřílel osm branek a připojil devětadvacet asistencí.

• 09:32

Hlavní kouč Colorada Patrick Roy potvrdil, že v prvním kole play off nebude moci využít služeb talentovaného útočníka Matta Ducheneho. Třiadvacetiletý lídr ofenzivy Avalanche laboruje se zraněním kolena, které utrpěl koncem března. Duchene, jenž v základní části nasbíral sedmdesát kanadských bodů, se tak v sestavě Colorada může objevit nejdříve ve druhém kole bojů o Stanley Cup.

• 09:17

Pokutou ve výši pěti tisíc amerických dolarů byl potrestán útočník Bostonu Milan Lucic, který v průběhu úvodního duelu série s Detroitem bodl hokejkou protihráče Dannyho DeKreysera do třísel. K incidentu došlo v závěru druhé třetiny, přímo v utkání nebyl střelec Bruins potrestán. Lucic v této sezoně odehrál osmdesát zápasů, ve kterých nasbíral devětapadesát kanadských bodů.

• 08:43

Bez gólmana Stevea Masona se budou muset obejít i ve druhém utkání prvního kola play off proti New York Rangers hokejisté Philadelphie. Mason se stále necítí dobře poté, co před týdnem v souboji s Pittsburghem utrpěl blíže nespecifikované zranění v horní části těla. Do branky Flyers se tak v neděli znovu postaví veterán Ray Emery.

• 08:35

Hokejisté Colorada porazili na svém ledě Minnesotu 4:2 a v sérii vedou po dvou utkáních 2:0. Avalanche získali klíčový náskok v prostřední třetině, kdy dvěma góly Gabriela Landeskoga odskočili soupeři z 1:1 na 3:1. Obránce Jan Hejda se v utkání bodově neprosadil, na ledě strávil zkušený zadák více než sedmnáct minut.

• 08:32

Columbus poprvé v klubové historii zvítězil v play off a v Pittsburghu výhrou 4:3 ve druhém prodloužení vyrovnal stav série na 1:1. Zatímco v předchozím utkání Blue Jackets promarnili vedení 3:1, tentokrát stejným výsledkem po úvodní třetině prohrávali, a přesto uspěli. Dramatický duel rozhodl v 82. minutě svým druhým gólem v utkání Matt Calvert, první hvězda zápasu.

• 08:29

Hokejisté Chicaga neudrželi na ledě St. Louis v závěrečných sekundách těsné vedení 3:2, které jim zajistil Michal Rozsíval, a nakonec soupeři podlehli 3:4 v prodloužení. Obhájce Stanleyova poháru tak prohrává v sérii úvodního kola play off už 0:2 na zápasy. U vítězné branky Barreta Jackmana ze 66. minuty asistovali Roman Polák a Vladimír Sobotka, který si v utkání připsal dvě přihrávky.

• 19.04. - 21:35

Výsledky mistrovství světa hokejistů do 18 let: Skupina B: Finsko - Švýcarsko 2:1. Branky: 5. Lammikko, 50. Aho - 11. Malgin. Skupina A: Kanada - Německo 5:2. Branky: 7. Audette, 35. Bleackley, 55. Gropp, 57. Konecny, 60. McCann - 34. Eder, 38. Kammerer. Rusko - Švédsko 3:4 po sam. náj. Branky: 43. Vovčenko, 50. Slepcov, 53. Kameněv - 12. a 28. Lindblom, 15. Forsling, rozh. nájezd Kempe.

• 19.04. - 21:16

Výsledek finále play off finské SM-Liigy - 3. zápas: Kärpät Oulu - Tappara Tampere 2:3 (za domácí Huml 1+0), stav série 1:2. Finále švédské nejvyšší soutěže - 3. zápas: Skelleftea - Färjestad 8:1, stav série 3:0. Finále slovenské extraligy - 6. zápas:Nitra - Košice 3:1, stav série 3:3. Finále německé DEL - 2. zápas: Ingolstadt - Kolín n. Rýnem 1:3, stav série 0:2.

• 19.04. - 20:25

Hokejisté Kolína vybojovali v baráži o první ligu důležité vítězství, když uspěli na ledě trápícího se Berouna 4:3. Rozhodující branku zaznamenal v 57. minutě Šifta. Výsledek: Beroun - Kolín 3:4 (0:2, 3:0, 0:2). Branky: 22. Špelda, 39. Hrdel, 40. A. Půlpán - 1. Ježek, 11. Šafránek, 51. Morkes, 57. Šifta.

• 19.04. - 18:35

Výsledky sobotních utkání Euro Hockey Challenge: Francie - Slovensko 1:3 (0:0, 0:2, 1:1). Branky: 48. Da Costa - 23. a 53. Šatan, 28. Tybor. Hráno v Grenoblu. Lotyšsko - Rusko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka: 30. Štals. Hráno v Rize.

• 19.04. - 16:10

Česká osmnáctka utrpěla na světovém šampionátu ve Finsku první porážku, svěřenci trenéra Jakuba Petra podlehli v sobotu silnému výběru Spojených států amerických 0:3. V dalším duelu vyzvou Češi v pondělí domácí celek Finska. Výsledek: USA "18" – Česká republika "18" 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). Branky: 9. Matthews, 22. Milano, 24. Connor.

• 19.04. - 15:46

Reprezentační šestnáctka deklasovala v sobotním přípravném utkání stejně starý výběr Slovenska 7:3. Češi o svém triumfu rozhodli už v první třetině, kdy svému soupeři nasázeli pět branek. Výsledek: Česká republika "16" - Slovensko "16" 7:3 (5:0, 0:3, 2:0). Branky: 5. a 58. P. Kousal, 7. Pšenička, 8. Kolowrat, 18. Vála, 19. Komárek, 51. Kurovský - 25. a 36. Juriga, 22. Dlapa. Hráno v Prostějově.

• 19.04. - 12:18

Vysokou pokutu 25.000 dolarů (téměř půl milionu korun) dostal trenér hokejistů Chicaga Joel Quenneville od vedení NHL za nevhodné chování. V úvodním zápase play off ve čtvrtek na ledě St. Louis měl kouč za to, že domácí hráč má být vyloučen za zdržování hry, jenže rozhodčí trest neudělili, což Quennevillea vyprovokovalo k vulgární reakci.

• 19.04. - 11:20

Do sestavy St. Louis by se mohl pro sobotní druhé utkání prvního kola play off proti Chicagu vrátit T.J. Oshie. Elitní útočník v uplynulých týdnech laboroval s blíže nespecifikovaným zraněním v horní části těla, podle zámořských novinářů by však mohl být připraven nastoupit. Mimo hru naopak i nadále zůstává další ofenzivní opora Blues Patrik Berglund.

• 19.04. - 10:40

Hokejisté SönderjyskE obhájili titul v dánské lize. Ve finálové sérii porazil klub z Vojensu Herning 4:2 na zápasy, když rozhodli po páteční domácí výhře 4:2. V kádru stříbrného týmu byl i český útočník Tomáš Horna. SönderjyskE vyhrál Metal Ligaen poosmé v historii a počtvrté za posledních šest let. Triumfoval v letech 1979, 1980, 1982, 2006, 2009, 2010 a loni.

• 19.04. - 10:22

Den před koncem základní části zámořské AHL se rozhodlo definitivně o všech postupujících do play off. Sezona skončila pro farmářský tým Caroliny Charlotte, kde působí obránce Michal Jordán. Jeho možný test v přípravě před MS v Minsku zmiňoval trenér Vladimír Růžička. Další případný adept Roman Horák volný není, s farmou Edmontonu si zajistil postup do Calder Cupu.

• 19.04. - 09:11

Zajímavou změnu v sestavě pro zápas v Anaheimu provedl kouč Dallasu Lindy Ruff. Do hry se zapojil nováček soutěže Kevin Connauton, místo na soupisce mu uvolnil zkušený zadák Aaron Rome. Při premiéře v bojích o Stanley Cup zvládl Connauton 15 střídání, na ledě strávil 12 minut a 37 sekund.

• 19.04. - 09:02

Anaheim se v pátečním duelu proti Dallasu musel obejít bez člena první útočné formace Matta Beleskeyho, který si v předchozím utkání přivodil blíže nespecifikované zranění v dorní části těla. V sestavě ho nahradil jednadvacetiletý křídelník Devante Smith-Pelly, jenž si tak prožil debut v play off NHL.

• 19.04. - 08:32

Další čtyři hokejisté přibyli do nominace Kanady na mistrovství světa v Minsku. Kouč Dave Tippett může počítat s útočníky Jasonem Chimerou z Washingtonu (během výluky NHL krátce hrál za Chomutov), Alexandrem Burrowsem z Vancouveru, obráncem Tylerem Myersem z Buffala a gólmanem Benem Scrivensem z Edmontonu.