Zápasy

Příklepy

27. 6. - 18:13

Tomáš Harant se po konci v Energii vrací do Žiliny

Slovenský zadák Tomáš Harant se po konci v Karlových Varech vrací do mateřské Žiliny, klub o tom informoval na svém Facebooku. Účastník MS 2006 a 2007 se do Žiliny přesouvá po téměř pěti sezonách strávených v Česku, extraligu si zahrál i za Třinec, Havířov, České Budějovice, Liberec, Hradec Králové a Chomutov.

27. 6. - 12:52

Lassila mění české parťáky, Hrachovinu za Lukáše

Banská Bystrica přivedla další zvučnou posilu. Z mistrovské Tappary se do kádru slovenského šampióna přesouvá finský gólman Teemu Lassila, který v uplynulém ročníku převážně kryl záda Dominiku Hrachovinovi. Bývalý hráč Astany, Omsku či Novokuzněcku a mistr světa z roku 2011 teď narazí na dalšího Čecha, do Banské Bystrice se minulý týden přesunul Jan Lukáš.

27. 6. - 10:35

Gavrikov do Columbusu nejde, upsal se Petrohradu

Ruský reprezentační obránce Vladislav Gavrikov nakonec nejde do NHL, kde mu nabízel kontrakt Columbus. Účastník letošního mistrovství světa opouští Lokomotiv Jaroslavl a míří do SKA Petrohrad, s vítězem Gagarinova poháru podepsal dvouletou smlouvu. Jaroslavl podle ruských zdrojů dostane odstupné ve výši 115 miliónů rublů.

27. 6. - 10:33

Nestrašil nedostal od Caroliny kvalifikační nabídku

Andrej Nestrašil bude v NHL 1. července volným hráčem. Někdejší slávistický útočník neobdržel kvalifikační nabídku nové smlouvy od Caroliny a v organizaci Hurricanes pokračovat nebude. Někdejší hokejista Detroitu sehrál během minulé sezony za Carolinu 19 utkání s bilancí gólů a pěti nahrávek, jinak nastupoval za farmu v týmu Charlottě Checkers.

27. 6. - 7:59

Vegas vyměnilo kanadského beka Methota do Dallasu

Nováček zámořské NHL z Las Vegas se dále zbavuje beků, dalším nechtěným se stal Marc Methot. Ten byl vyměněn do Dallasu za brankáře Dylana Fergusona a volbu ve druhém kole draftu 2020. Methot, který startoval na dvou MS, naposledy působil v Ottawě. Celkem v NHL nastoupil k 617 zápasům a zapsal v nich 129 bodů (24+105), zahrál si také za Columbus.

Video

HOKEJKA

Červen 27
dnešní den v roce 1941

Hap Holmes

Ve Fort Lauderdale (Florida) ve věku 49 let zemřel člen hokejové Síně slávy Hap Holmes. Dodnes je jediným brankářem, jemuž se podařilo vyhrát Stanley Cup se čtyřmi různými týmy - Torontem Blueshirts (1914), Seattlem Metropolitans (1917), Torontem Arenas (1918) a Victorií Cougars (1925). Tento primát drží v hokejové historii už jen obránce či útočník Jack Marshall. Na sklonku kariéry začal Holmes chytat s čepicí na své zářící plešaté hlavě, aby se lépe chránil před předměty, které na něj házeli diváci. Jeho brankářský styl někteří pamětníci označovali za laxní.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz