Zápasy

Příklepy

27. 5. - 15:36

Švédský mistr světa Holm se upsal Vancouveru

Pětadvacetiletý obránce Philip Holm podepsal roční nováčkovskou smlouvu s Vancouverem a je tak blízko vysněné NHL. Holm, který v uplynulém ročníku poprvé oblékl dres švédského národního výběru a hned slavil zlato ze šampionátu v Paříži a Kolíně nad Rýnem, naposledy hrál za Växjö. V jeho barvách zaznamenal 21 bodů (4+17) v 58 zápasech.

27. 5. - 8:54

Dvoubodový Nosek druhou hvězdou, trefil se také Frk

Hokejisté Grand Rapids Griffins a Syracuse Crunch jsou po hladkých domácích triumfech jen krůček od postupu do finále AHL, v sériích vedou 3:1 na zápasy. Farma Detroitu urvala výhru 6:2 nad San Jose i díky brankám Martina Frka a Tomáše Noska, který navrch přidal asistenci a byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Tým Dominika Mašína smetl Syracuse dokonce 7:2.

27. 5. - 8:47

Obránce Zbořil si finále Memorial Cupu nezahraje

Ve finále Memorial Cupu se letos představí hokejisté Windsoru a Erie. Zatímco Spitfires si finálovou účast vybojovali vítězstvím v základní skupině, Otters museli absolvovat bitvu se Saint John Sea Dogs, jejichž barvy hájil také obránce Jakub Zbořil. Dvacetiletý hráč, který během celé sezony zaznamenal 50 bodů, si po porážce 3:6 finále nezahraje.

26. 5. - 20:25

Marek Hovorka by se měl stát další posilou Košic

Slovenský útočník Marek Hovorka by se měl stát další posilou košického klubu. Momentálně se připravuje individuálně, ale hlavní trenér Milan Jančuška počítá s tím, že se k týmu připojí při nástupu na led. Hovorka přišel do Košic už před minulou sezonou, ale ještě před startem ročníku zamířil do Žiliny, za kterou sehrál 64 zápasů a nasbíral 74 bodů (28+46). Informuje o tom hokej.sk.

26. 5. - 17:26

Jihlava si pojistila služby obránce Petra Šidlíka

Vedení extraligového nováčka z Jihlavy si pojistilo služby zadáka Petra Šidlíka. Ten podepsal na Vysočině novou dvouletou smlouvu. Stávající kontrakt, který byl stejně jako v případě zkušeného útočníka Tomáše Čachotského platný jen do konce příští sezony 2017-18, byl ukončen a následně uzavřen nový. Jihlavští o tom informují na svém webu.

HOKEJKA

Květen 27
dnešní den v roce 1975

První finále SC mezi dvěma expanzivními týmy ovládla Philadelphia

Philadelphia Flyers se v roce 1974 stala vůbec prvním týmem, jenž nepatřil do Original Six a dokázal vyhrát Stanley Cup. Obhajoba pak byla o to horší o rok později, nicméně Flyers znovu došli do finále, kde na ně čekal další tým, jenž v roce 1967 rozšířil ligu. Buffalo Sabres ovšem ve finále prohrálo stejně jako loni Boston Bruins 4:2 a Flyers tak obhájili titul. Tehdy se jednalo o první finále dvou expanzivních týmů, jediné finále v rozmezí let 1965-1979 do nějž se nezapojil Boston nebo Montreal a o dosud poslední finále, které ovládl tým složený výhradně z kanadských hokejistů.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz