Zápasy

Příklepy

30. 5. - 10:49

Američan Shore míří z Vancouveru do Curychu

Americký útočník Drew Shore se vrací do švýcarské NLA, dohodl se na dvouleté smlouvě s SC Curych. Účastník MS 2014 nastrupoval v minulé sezoně za Kloten, zbytek ročníku strávil ve Vancouveru, za který stihl 14 utkání NHL. V minulosti hrál Shore NHL také za Calgary a Floridu.

30. 5. - 10:40

Útočník Bochenski v 35 letech ukončil kariéru

Americký útočník s kazašským občanstvím Brandon Bochenski ukončil ve 35 letech kariéru. Někdejší hokejista Ottawy, Chicaga, Bostonu a dalších klubů NHL hrál sedm let za kazašskou Astanu a zařadil se k nejlepším cizincům v historii KHL. Účastník MS 2007 (za USA) a 2016 (za Kazachstán) končí s vrcholovým hokejem z osobních důvodů.

30. 5. - 10:35

Utkání hvězd NHL 2018 bude v Tampě

Tampa bude hostit příští Utkání hvězd NHL. Exhibice se uskuteční 27. a 28. ledna příštího roku v aréně místních Lightning, kde se konala dosud jen v roce 1999. Utkání hvězd má stejný program jako letos, po dovednostních soutěžích se utkají čtyři týmy jednotlivých divizí v utkáních na 20 minut a se třemi hráči v poli.

30. 5. - 8:52

Štumpf se vrací do Nitry, upsal se na dvě sezony

Pětadvacetiletý slovenský útočník Daniel Štumpf se stěhuje z Trenčína do Nitry, s vedením svého mateřského klubu se domluvil na dvouleté smlouvě. Štumpf v Nitře naposledy hrál v sezoně 2013-14. Poslední dva ročníky strávil především na českých kluzištích, kde oblékal dres extraligového Zlína a prvoligového Havířova. Dřív si zahrál také za Havlíčkův Brod.

30. 5. - 8:44

Útočníci Húževka, Švihálek a Jurík pokračují v Žilině

Vedení slovenské Žiliny na pondělní tiskové konferenci oficiálně potvrdilo příchod trenérské dvojice Stanislav Škorvánek – Andrej Podkonický. A zároveň informovalo o tom, že útočníci Peter Húževka, Michal Švihálek a Juraj Jurík budou dál oblékat dres Žiliny. Húževka hrál za Vítkovice či Olomouc, Švihálek před odchodem na Slovensko za České Budějovice a Jurík naposledy v Česku hájil barvy Prostějova.

HOKEJKA

Květen 30
dnešní den v roce 1940

Mickey MacKay

V Chesley (Ontario) se narodil člen hokejové Síně slávy Mickey MacKay. Skvělý centr udivoval zámořské fanoušky svým instinktem a timingem prakticky celou kariéru, několikrát byl vyhlášen nejlepším střelcem a nahravačem. Do NHL nahlédl v dresech Vancouveru Millionaires, Chicaga Black Hawks, Pittsburghu Pirates a Bostonu Bruins. Stanley Cup pak vyhrál v roce 1915 s Vancouverem a 1929 s Bostonem.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz