Zápasy

Příklepy

4. 5. - 21:58

Švédský talent Forsling uzavřel kontrakt s Chicagem

Talentovaný švédský obránce Gustav Forsling, který minulý týden nastoupil za výběr Tre Kronor k utkáním proti České republice ve Znojmě, míří do NHL. Účastník dvou posledních MS dvacetiletých se dohodl na tříletém nováčkovském kontraktu s Chicagem, jež práva na zadáka Linköpingu získalo výměnou od Vancouveru.

4. 5. - 21:28

Ruský obránce Zajcev uzavřel roční smlouvu s Torontem

Ruský reprezentační obránce Nikita Zajcev, který je v kádru sborné pro domácí MS, podepsal roční smlouvu s Torontem. Zadák CSKA Moskva se s vedením Maple Leafs předběžně domluvil už loni. "V průběhu sezony jsem byl s lidmi z klubu v kontaktu, mluvil jsem i s trenérem Babcockem. Po splnění povinností vůči CSKA odejdu do zámoří," řekl Zajcev pro championat.ru.

4. 5. - 21:24

Jokinen, Saros a Lindell mají potíže s ruskými vízy

Finská reprezentace dnes dorazila vlakem do Petrohradu, kde bude hrát základní skupinu mistrovství světa, ale není kompletní. Podle listu Iltalehti zatím zůstali doma brankář Saros, obránce Lindell a útočník Jokinen. Všichni hokejisté působí v NHL a po nedávném příletu ze zámoří nemají vyřízená ruská víza. Zatím tedy musejí čekat, první zápas MS hrají Finové v pátek proti Bělorusku.

4. 5. - 20:28

Vašíček přechází z Mountfieldu do slovenských Košic

Obránce Jiří Vašíček, který v minulosti hrál nejvyšší soutěž ve Slavii, Kometě či Pardubicích, míří po odchodu z hradeckého Mountfieldu na Slovensko. Zkušený bek se dohodl na spolupráci s Košicemi, stejný klub angažoval také slovenského útočníka Lukáše Matejku z Martina. V Košicích by rádi ulovili rovněž ostříleného Ladislava Nagyho, dosud oporu Slovanu Bratislava.

4. 5. - 17:05

Brízgala, Kořenář, Vomáčka a Sirota uspěli na draftu USHL

V průběhu úterý se v zámoří uskutečnil vstupní draft USHL, v němž byli vybráni celkem čtyři čeští hokejisté – tři brankáři a jeden zadák. V nejvyšší americké juniorské soutěži mohou v příštím ročníku nastoupit gólmani Adam Brízgala ze Sparty, Josef Kořenář z Jihlavy, Tomáš Vomáčka z Hradce Králové a obránce Jakub Sirota ze Zlína.

Video

Time out

Květen 5
dnešní den v roce 1877

Fred Scanlan

V Montréalu se narodil člen hokejové Síně slávy Fred Scanlan. Hráč Montrealu Shamrocks a Winnipegu Victorias získal se Shamrocks dva Stanley Cupy v letech 1899 a 1900. Ve své éře patřil mezi tvrdě pracující hráče, kterým nebyla cizí inteligentní hra a přesná střela.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz