Adam Polášek (HC Vítkovice Steel)

31. březen 2009 12:59 | Václav Jáchim

Má perspektivu, jednou by z něho mohl být kvalitní bek, který v českém i evropské hokej nikdy není nazbyt. Adam Polášek prošel všemi kategoriemi vítkovického klubu, poslední dobou patřil k oporám mistrovské juniorky i reprezentace osmnáctiletých. Šikovný zadák se chystá na mistrovství světa v zámoří, ještě před několika dny ale nebylo jasné, zda vrchol sezony stihne. Polášek měl potíže s kolenem, musel na podrobné vyšetření. Nakonec všechno dobře dopadlo a jeden z elitních hráčů ročníku 1991 je trenérům Sýkorovi s Musilem před očekávanou akcí k dispozici.

1) Hokejové začátky? "S hokejem jsem začínal v sedmi letech, přivedl mě k němu táta, i když sám ho nikdy nehrál. Dřív jsem se věnoval také dalším sportům. Třeba florbalu, také jsem aktivně lyžoval."

2) Oblíbení trenéři? "Nejvíc mi pomohl pan Moták, především jemu vděčím za to, kde dneska jsem. V mládí mě hodně ovlivnil rovněž Darek Stránský."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Letošní vítězství v extralize juniorů. Podařilo se nám získat titul, ve finále jsme po třech zápasech porazili Třinec. Oslavy byly nádherné."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Ve třetí až deváté třídě jsem s týmem skončil několikrát druhý, velké vítězství mě pokaždé minulo. Mrzelo mě, že se nám vyhýbala celková vítězství."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Určitě zranění. Letos mě v play off potkaly problémy s kolenem. Stalo se mi to ve čtvrtfinále na Spartě. Musel jsem na magnetickou rezonanci a chvíli něvěděl, jestli stihnu mistrovství světa osmnáctek. Naštěstí to nebylo tak vážné, jsem v pořádku."

6) Co vás dokáže naštvat? "V soukromí asi nic. Jsem kliďas a flegmatik. V hokeji mě štvou neúspěchy a také situace, když tým netáhne za jeden provaz."

7) Sledujete politiku? "Vůbec. Nesleduju."

8) Oblíbení herci, herečky? "Z herců Denzel Washington, mezi herečkami vybrat nedovedu. Rád se podívám na současné české filmy, líbí se mi také některé americké akční snímky."

9) Jakou posloucháte muziku? "Před zápasem spíš něco na motivaci, například kapelu Linkin Park. Jinak je mi to v podstatě jedno. Většinou si pustím rádio, to mi stačí."

10) Zamilované zvíře? "Pes. Doma mám yorkšírského teriéra. Jmenuje se Kety."

11) Oblíbená barva? "Modrá a bílá - tedy barvy Vítkovic."

12) Představa o ideální dovolené? "Na dovolenou moc nejsem, nerad totiž vypadávám z tempa. Když odpočinek, tak určitě aktivní. To znamená hodně sportování, pohyb. Baví mě kolo, rád bych si zajel v zimě na hory. Ovšem při lyžování existuje značné riziko, takže jsem si to poslední dobou odepřel."

13) Vysněný automobil? "Ještě nemám řidičský průkaz. Kdyby to šlo, pořídil bych si audi. Je to pohodlné a bezpečné auto. Zatím na tenhle vůz ale myslet nemohu, je to nákladná finanční záležitost."

14) Co vám chutná? "Určitě kuřecí maso na různé způsoby. K pití třeba voda nebo čaj."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Robert Spálenka ze Sport Investu."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Doma mám počítač, takže na internet se dostanu pravidelně. Z novin čtu spíš bulváry. Tedy Blesk a podobně."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, jmenuje se Denisa. U dívek není podstatný jen vzhled, ale zálaží i na tom, jaké jsou. Jak se chovají. Hlavně nesmí být hloupé."

18) Jste pověrčivý? "Jsem. A hodně. Mám své zvyky, které opakuji. Začíná to už při rozvičce před zápasem. Na led chodím jako první, stejně tak se jako první opřu o dvířka střídačky. Je toho víc."

19) Záliby? "Odpočívám aktivně. Zahraju si florbal, na který se chodím i dívat, protože se mu věnuje brácha. Baví ně jiné hry nebo sporty."

20) Hokejové cíle? "Příští rok bych chtěl zkusit hokej v zámoří. Láká mě to, rád bych porovnal své schopnosti v novém prostředí. A co dál v kariéře? Bylo by hezké, kdybych se mohl hokejem živit. Kdybych se mohl věnovat něčemu, co mě hodně baví."

Vizitka Adama Poláška:

Klub: HC Vítkovice Steel
Pozice: obránce
Narozen: 12. července 1991
Číslo dresu: 3
Výška/váha: 188 cm, 87 kg
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: extraligu dospělých dosud nehrál
Dřívější kluby: odchovanec Vítkovic, jinde dosud nepůsobil
Reprezentace: nastupuje v mládežnických výběrech, je členem kádru letošní osmnáctky

Dotazník