Antonín Dušek (Bílí Tygři Liberec)

11. říjen 2007 12:19 | Václav Jáchim

V sestavě libereckých Bílých Tygrů měli vždycky místo mladí nadaní hokejisté. Nedávno okouzli extraligu Klimenta, Pabiška, Víšek, Holub. Teď se k nim přidali další. Namátkou Špaček, Hruška. Nebo Antonín Dušek. Posledně zmíněný útočník začínal s hokejem na Vysočině. Z Havlíčkova Brodu zamířil do Liberce, kde si postupně řekl o příležitost v prvním týmu. Dušek je šikovný, umí dát gól, zvládá osobní souboje. Prozatím působí ve čtvrté pětce, ovšem časem se může posunout na lepší pozice. Záleží jen na něm. Pod Ještědem každopádně poslali do nejvyšší soutěže dalšího hokejistu, o němž možná brzy uslyšíme.

1) Hokejové začátky? "K hokeji mě přivedl táta, byly mi asi tři nebo čtyři roky. Začínal jsem na rybníku v Ledči nad Sázavou. Později jsem se věnoval i fotbalu a tenisu."

2) Oblíbení trenéři? "V Havlíčkově Brodě to byl pan Kraučuk, který mě naučil hokejovým základům. V Liberci mi nejvíc pomohli trenéři Svatoš a Čermák, jenž mě vedl v juniorce a nyní je asistentem v prvním týmu."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Třetí místo v extralize 2006-07, rád vzpomínám také na starty za mládežnické reprezentace."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Před dvěma lety mě zabrzdilo vážné zranění, většinu sezony jsem musel vynechat, protože jsem si dvakrát zlomil klíční kost."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Nevím, asi ničeho. Samozřejmě mám strach ze zranění, ovšem když jdu na led, tak na to nemohu myslet."

6) Co vás dokáže naštvat? "Při zápase nějaký sprostý faul. Nevadí mi hra do těla, zákroky hokejkou mi ale hodně vadí. V soukromí jsem klidný, takže se rozčiluju málokdy."

7) Sledujete politiku? "Moc ne. Oblíbence mezi politiky nemám."

8) Oblíbení herci, herečky? "George Clooney, Julia Roberts, Brad Pitt. Miroslav Donutil. Líbí se mi především komedie a akční filmy."

9) Jakou posloucháte muziku? "Spíš tvrdší. Například Green Day nebo Blink."

10) Zamilované zvíře? "Pes. Přítelkyně jednoho má a je fajn."

11) Oblíbená barva? "Modrá."

12) Představa o ideální dovolené? "Letos jsem byl se čtyřmi libereckými spoluhráči v Egyptě, moc se mi tam líbilo. Kam bych se chtěl jednou podívat? Asi do Ameriky. Bylo by fajn, kdybych si to tam mohl pořádně projet."

13) Vysněný automobil? "Jezdím Škodou Octavií RS. A vysněné auto? Třeba ferrari. Nebo jiné rychlé žihadlo."

14) Co vám chutná? "Těstoviny s kuřecím masem, k pití kola."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Jaromír Henyš."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Na internetu bývám pravidelně, mám ho doma. Z novin čtu hlavně Sport."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, jmenuje se Markéta. Líbí se mi blondýnky, i když přítelkyně je černovláska."

18) Jste pověrčivý? "Ani ne. Nedodržuju žádné rituály, zbytečně by mě svazovaly."

19) Záliby? "Jiné sporty - hlavně tenis a fotbal. Občas se zajdu v Liberci podívat na fotbalovou ligu. Baví mě i filmy, podívám se na televizi."

20) Hokejové cíle? "Chtěl bych hrát co nejlépe za Liberec, to je moje hlavní přání. Vždycky jsme tajně snil o NHL, ale to nyní nevypadá moc reálně. Proto upínám pozornost k extralize."

Vizitka Antonína Duška:

Klub: Bílí Tygři Liberec
Narozen: 8. dubna 1986
Číslo dresu: 15
Výška/váha: 184 cm, 87 kg
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: utkání Sparta - Liberec, ročník 2006-07
Dřívější kluby: Světlá nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Liberec. Vypomáhal také Berounu a Vrchlabí
Reprezentace: v reprezentaci dosud nehrál, objevil se jen v mládežnických výběrech. Na MS osmnáctiletých ani dvacetiletých ovšem nestartoval.

Dotazník Extraliga Bílí Tygři Liberec