Bavilo mě to, kluci ukázali srdíčko, líčí po debutu Říha. Bude Mozík fit?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

8. listopadu 22:05

Adam Bagar

Při premiéře na české střídačce musel skousnout porážku 2:3, přesto byl po utkání hrdý na svůj tým, jenž si od fanoušků vysloužil ovace vestoje. Miloš Říha dobře věděl, že na tomto výkonu se dá stavět.

Nový fanshop

„Jsem spokojený. Co jsme si řekli, to jsme taky od začátku plnili. Kluci po celou dobu vydrželi bruslit a praktikovat náročný hokej, který jsme jim naordinovali. V poslední třetině dokonce byli lepší. Děkuju jim za to, jak pracovali a dřeli,“ pokyvuje nový šéf české střídačky.

Když viděl Švédy na tréninku a při rozbruslení, trošku měl obavy. „Je to tak. Trošku jsem byl v obavách taky z toho, že jsme se potkali na poslední chvíli a že jsme hráčům možná naložili až moc. Ale musím říct, že to ze mě spadlo, a byl jsem spokojený,“ přiznává Miloš Říha.

„Pro mě to byl emotivní zápas. Vzpomněl jsem si, co všechno stálo za tím, než jsem se k tomu dostal...“

Při debutu v roli hlavního kouče národního týmu měl zvláštní pocity. „Pro mě to byl takový emotivní zápas. Vzpomněl jsem si, co všechno stálo za tím, než jsem se k tomu dostal...,“ hlásí Říha. Toho po těsné porážce mrzely individuální chyby, které stály český tým výhru.

„Nechtěli jsme pouštět Švédy do brejků, ale bohužel po taktických chybách, kdy jsme kotouč nedostali ze třetiny, jsme soupeři dovolili odskočit. Škoda chyb. Švédové nás potrestali, ale jinak jsme je skoro k ničemu nepustili, což je moc příjemné,“ těší zkušeného kouče.

Horší jsme nebyli, hodnotí porážku Jiří Sekáč

Utkání si přes prohru 2:3 užíval. „Bavilo mě to. Obzvlášť, když jsem viděl, že co jsme klukům řekli, to plnili. Celé mužstvo na střídačce žilo, což je dobře. Chybělo nám štěstí, ale pokud budeme takhle pracovat, tak se nám to vrátí. Musí se nám to vrátit,“ má jasno Říha.

Snahu českého týmu ocenili i fanoušci, kteří reprezentanty vyprovodili bouřlivým potleskem vestoje. „My jim taky tleskáme. Pokud budeme takhle všichni spolu, tak se ty úspěšné časy zase můžou vrátit,“ věří Říha po bitvě, která se hrála před 9723 skvělými fanoušky.

„Potlesk fanoušků vestoje? My jim taky tleskáme. Pokud budeme takhle všichni spolu, tak se ty úspěšné časy zase můžou vrátit.“

„Byl jsem až mile překvapený. Lidi viděli, že kluci dřeli a bylo tam srdíčko. Byť jsme nevyhráli, tak jsme všichni oslavili 110 let českého hokeje. Pro nás je to další motivace, nesmíme od naší hry ustoupit. Kluci tomu věří, musíme jít dál a ještě víc pracovat,“ velí Miloš Říha.

Jeho tým teď čeká v pátek trénink v Praze, odpoledne se pak přesune do hlavního dějiště Karjaly. „Do Helsinek letí všichni hráči, možná kromě Vojty Mozíka. Byl naražený, obnovilo se mu zranění zad a nechtěl riskovat. Uvidíme zítra,“ uzavírá devětapadesátiletý trenér.

Kulisa byla fantastická, chválí fanoušky Zámorský

Sestřih utkání Česko – Švédsko v Holešovicích

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz