Bourák Radil dvěma body zařídil výhru, nájezd Zohorny nestačil

Foto: spartak.ru

V Kontinentální hokejové lize se v průběhu sezony dostal do skvělé formy útočník Spartaku Moskva Lukáš Radil, který si drží skvělou bilanci a díky gólu a asistenci v duelu proti Čeljabinsku zařídil svému týmu další vítězství. Na opačné straně stojí Tomáš Zohorna, jehož proměněný nájezd bonusový bod nezařídil. Jednu nahrávku oslavil pro změnu zadák Tomáš Kundrátek.

Fanshop

Po nevýrazném začátku nové sezony v moskevském Spartaku se začíná probouzet útočník Lukáš Radil. V posledních deseti zápasech posbíral odchovanec pardubického hokeje deset kanadských bodů a nyní se podepsal pod vítězstvím svého týmu proti Čeljabinsku. Jeho asistence v první minutě a následná trefa deset minut před koncem rozhodla o výhře Spartaku Moskva v poměru 2:0. Na straně Čeljabinsku strávil Pavel Francouz utkání pouze na hráčské lavici.

V nejlepší evropské soutěži byli vidět i další čeští hokejisté. Tomáš Zohorna se sice tentokrát do střelecké listiny nezapsal, v nájezdovém rozstřelu ale svůj pokus proměnil. Ani jeho trefa však Amuru k druhému bodu nepomohla. Jednu asistenci si připsal obránce Torpeda Nižnij Novgorod Tomáš Kundrátek a posunul se na sedm kanadských bodů.

V ostatních evropských soutěžích tentokrát čeští hokejisté příliš vidět nebyli. Střelecky se prosadil už jen Michal Birner, společně s Romanem Červenkou však neodvrátil porážku Fribourgu na ledě Bernu. Dominik Kubalík a Lukáš Lhoták pak byli u výhry Ambri-Piotta v poměru 6:3.

KHL

AMUR CHABAROVSK – DYNAMO MOSKVA 1:2 po nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 60. Potěchin (Vj. Ušenin) – 47. Petunin (I. Nikulin, Alexejev), rozh. náj. Jefremov.

ADMIRAL VLADIVOSTOK – DINAMO MINSK 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Krasnoslobodcev (Volčenkov, Sabolič), 3. Manukjan (Fiščenko, Glazačev), 25. Makarenko (Kazakov, Žafjarov), 55. Žafjarov (Makarenko), 59. Žafjarov (Kazakov, N. Gluchov).

KUNLUN PEKING – SKA PETROHRAD 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Yip (K. Makarov, A. Kulda) – 16. Barabanov (Rykov, Kablukov), 17. Prochorkin (Hersley, N. Gusev), 24. Kovalčuk (Kalinin), 25. N. Gusev (Karpov), 36. Kovalčuk (Šipačov, Rundblad), 48. J. Jakovlev (N. Gusev, Prochorkin), 57. Gavrikov (Ketov), 58. Kovalčuk (S. Plotnikov, Šipačov).

SEVERSTAL ČEREPOVEC – METALLURG MAGNITOGORSK 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 55. Čibisov (Ellison, Pivcakin).

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD – LADA TOGLIATTI 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Dugin (Daugavinš, Kundrátek), 29. S. Kosticyn (Galuzin, Grigorev), 45. Paršin (Sergijenko) – 25. Valujskij (Soin).

SPARTAK MOSKVA – TRAKTOR ČELJABINSK 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Maxwell (Kulik, Radil), 51. Radil (Komarov, Osipov).

Tabulka západní konference:

1. Petrohrad 34 26 5 2 1 145:54 90
2. CSKA Moskva 30 18 6 1 5 97:49 67
3. Jokerit 29 19 2 3 5 88:48 64
4. Jaroslavl 32 14 5 3 10 82:82 55
5. Nižnij Novgorod 34 13 3 6 12 62:73 51
6. Soči 32 13 3 5 11 79:87 50
7. Čerepovec 33 12 4 6 11 67:78 50
8. Spartak Moskva 32 11 7 2 12 86:81 49
9. Dynamo Moskva 34 11 7 2 14 77:75 49
10. Dynamo Minsk 32 11 3 2 16 62:73 41
11. Podolsk 34 8 2 5 19 78:100 33
12. Slovan Bratislava 32 8 1 5 18 64:107 31
13. Din. Riga 31 2 5 4 20 48:89 20

Tabulka východní konference:

1. Kazaň 31 17 2 4 8 88:65 59
2. Omsk 32 15 5 3 9 83:54 58
3. Barys Astana 32 15 4 5 8 102:79 58
4. Nižněkamsk 32 16 2 5 9 78:81 57
5. Jekatěrinburg 31 15 3 3 10 91:71 54
6. Magnitogorsk 32 13 4 4 11 86:84 51
7. Ufa 33 14 1 3 15 87:90 47
8. Traktor Čeljabinsk 32 11 5 2 14 67:82 45
9. Novosibirsk 32 11 5 1 15 60:71 44
10. Kunlun 32 11 1 7 13 63:80 42
11. Chabarovsk 30 9 4 6 11 69:78 41
12. Vladivostok 32 8 4 4 16 74:81 36
13. Lada 32 7 1 4 20 57:81 27
14. Jugra 32 3 7 4 18 56:103 27

Liiga (Finsko)

IFK HELSINKY – SAIPA LAPEENTRANNTA 5:4 po prodloužení (2:1, 0:0, 2:3 – 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Sopanen, 19. Nykopp (Rask), 47. Sopanen (Tyrvainen), 49. Rask (Thorell), 65. Thorell (Kaski, Malinen) – 7. Lofman (Radke, Lappalainen), 41. Kaksonen (Maalahti, Taipalus), 55. Lofman, 60. Radke (Tanus, Lofman).

JUKURIT – ÄSSÄT PORI 2:3 po prodloužen (0:2, 0:0, 2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 42. Kalliola (Koivisto, Jaatinen), 44. Pitkanen (Kalliola, Suhonen) – 6. Karki (Matuškin, Laganiere), 7. Salminen (McRae), 65. Karki (Salmio, Seppala).

KALPA KUOPIO – ILVES TAMPERE 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Ruuttu (Luostarinen, Jukinen), 18. Nuutinen (Vainola), 29. Mutanen (Nuutinen, Leskinen) – 11. Sandell (Meskanen, Suomi), 56. Flood (Koppanen, Kuronen).

KOOKOO – PELICANS LAHTI 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Bjorkstrand (Kahkonen, Pitkanen), 23. Newton (Bjorkstrand, Virtanen), 34. Hakulinen (Jarvinen), 59. Vainikainen (Hyvarinen, Niemi), 60. Pitkanen (Kahkonen), 60. Hyvarinen (Vainikainen, Jarvinen) – 21. Kangasniemi (Rekonen).

LUKKO RAUMA – TPS TURKU 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Motin (Koivisto, Marttinen), 52. Niskala (Tiivola, Antonen) – 42. Perrin (Filppula, Kallio).

TAPPARA TAMPERE – HÄMEENLINNA 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Luoto (Mikkola, Jarvinen), 14. Jarvinen (Lehtonen, Ojamaki), 41. Kuusela (Vittasmaki, Rantakari), 53. Peltola (Jarvinen, Salonen).

JYP JYVÄSKYLÄ – VÄÄSÄN SPORT 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Hytonen (Tuppurainen, Mäenpää), 17. Yonkman (Immonen), 25. Tuppurainen (Mäenpää, Immonen), 50. Puustinen (Mäenpää, Immonen), 59. Hytonen (Kolehmainen, Puustinen) – 2. Kalapudas (Laine, Paukku), 53. Kozek (Kalapudas, Ainali).

Tabulka:

1. Kärpät 24 16 2 1 5 81:46 53
2. Tappara 24 12 5 3 4 71:45 49
3. TPS Turku 24 12 2 5 5 74:59 45
4. Lukko 24 11 5 2 6 62:44 45
5. Jyväskylä 25 13 1 3 8 76:58 44
6. SaiPa 24 8 6 2 8 54:65 38
7. Pelicans 24 10 2 2 10 67:65 36
8. IFK Helsinky 24 9 1 6 8 63:56 35
9. KooKoo 24 7 4 6 7 70:72 35
10. Ässät 24 8 4 2 10 61:71 34
11. KalPa 24 8 2 3 11 44:59 31
12. Hämeenlinna 24 7 4 0 13 54:56 29
13. Sport 24 5 3 4 12 59:82 25
14. Ilves 25 5 4 1 15 62:91 24
15. Jukurit 24 5 0 5 14 45:74 20

SHL (Švédsko)

BRYNÄS – MALMÖ 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Clark (Liljewall, Bertilsson), 15. Ersson (Ikonen, Palushaj), 17. Blomqvist (Olund, Carlsson), 40. Carlsson (Gunderson, Blomqvist), 60. Palushaj (Gunderson) – 30. Bryggman (Andersson), 49. Gortz (Alvarez, Rakhshani), 58. Miele (Andersson, Gortz).

FÄRJESTAD – RÖGLE 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Johansson (Nygard), 22. Lennstrom (Lindqvist, Axelsson), 31. Johansson (Asplund, Axelsson), 31. Torngren (Erixon) – 33. Lerg (Pogge), 36. Younan (Aaltonen, Rensfeldt).

FRÖLUNDA – ÖREBRO 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Mustonen (Ehn, Dahlin), 34. Olofsson (Westerholm, Nyberg), 37. Andersson (Lasch, Lundqvist) – 57. Andersson (Sallinen).

VÄXJÖ – SKELLEFTEA 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Pettersosn (Persson, R. Rosen), 3. R. Rosen (Shinnimin, Pettersson), 35. R. Rosen (Shinnimin, Pettersson), 60. Rahimi – 20. Wingerli (Berglund, Moller), 49. Katic (Holloway, Pettersson).

KARLSKRONA – DJURGARDEN 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Guter (Jonsson, Printz).

MORA – LULEA 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Persson (Brome, Gormley), 38. Nilsson (Hartmann, Rowe), 47. Persson (Haga, Brome) – 12. Hedman (Jalvanti), 43. Larsson.

Tabulka:

1. Växjö 19 12 4 0 3 63:35 44
2. Färjestad 20 12 1 1 6 66:50 39
3. Djurgården 19 9 2 4 4 50:38 35
4. Linköping 20 8 2 5 5 58:49 33
5. HV71 20 9 2 1 8 50:55 32
6. Skellefteå 19 10 0 1 8 65:46 31
7. Malmö 18 8 1 3 6 51:47 29
8. Luleå 19 5 6 2 6 44:42 29
9. Örebro 18 7 2 2 7 44:38 27
10. Frölunda 19 6 3 3 7 52:57 27
11. Mora 19 6 2 2 9 48:65 24
12. Karlskrona 19 4 2 3 10 36:51 19
13. Brynäs 19 6 0 1 12 41:59 19
14. Rögle 18 2 2 1 13 38:74 11

NLA (Švýcarsko)

AMBRI-PIOTTA – KLOTEN 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. Plastino (Emmerton), 18. Plastino, 32. D'Agostini (Berthon, Emmerton), 38. Emmerton (D'Agostini, Plastino), 43. Kostner (Bianchi), 56. Berthon (D'Agostini, Jelovac) – 36. Bozon, 42. Bozon (Schlagenhauf), 59. Grassi.

BERN – FRIBOURG 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 27. Raymond (Blum), 33. Pyörala (Ebbett), 53. Blum (Untesander, Arcobello), 57. Ruefenacht (Moser), 59. Arcobello (Moser) – 52. Mottet (Kienzle, Stalder), 54. Birner (Abplanalpp, Slater).

BIEL – LUGANO 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Pouliot (Forster), 33. Micflikier (Steiner), 51. Micflikier (Dufner, Fuchs), 59. Micflikier (Schmutz) – 21. Hofmann (Lapierre), 48. Walker (Romanenghi).

LANGNAU – LAUSANNE 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 16. Berger (Erni), 17. Ruegsegger, 28. Gagnon (Erkinjuntti, Elo) – 33. Danielsson (Junland), 46. Junland (Froidevaux), 53. Danielsson (Vermin), 54. Herren (Junland, Genazzi), 60. Danielsson (Conz).

Tabulka:

1. Bern 21 14 3 1 3 77:39 49
2. Curych 21 11 3 2 5 76:54 41
3. Lugano 21 13 1 0 7 69:50 41
4. Fribourg 23 12 0 5 6 62:62 41
5. Zug 22 10 3 1 8 64:55 37
6. Davos 22 11 0 3 8 61:64 36
7. Biel 23 8 2 2 11 64:71 30
8. Lausanne 21 6 3 3 9 59:70 27
9. Ambri-Piotta 23 7 1 3 12 56:70 26
10. Servette 21 6 2 3 10 49:61 25
11. Langnau 23 4 5 2 12 56:72 24
12. Kloten 21 3 3 1 14 43:68 16

Extraleague (Bělorusko)

Brest – Bělorusko "20" 3:7

Gomel – Lida 8:1

Mogilev – Moloděčno 2:6

Soligorsk – Novoplock 4:2

Tabulka:

1. Soligorsk  20 16 2 1 1 82:34 53
2. Junosť Minsk  19 15 3 0 1 113:35 51
3. Gomel  19 13 1 0 5 63:29 41
4. Něman Grodno 16 11 0 3 2 63:33 36
5. Moloděčno 19 10 1 2 6 74:41 34
6. Bělorusko "20" 20 9 1 3 7 70:61 32
7. Žlobin 18 7 1 1 9 50:59 24
8. Lida 19 5 3 2 9 50:65 23
9. Novopolotsk 20 6 0 2 12 43:72 20
10. Mogilev  20 5 0 0 15 51:100 15
11. Vitebsk  20 4 0 0 16 39:107 12
12. Brest  20 0 2 0 18 31:93 4

Metal Ligaen (Dánsko)

Aalborg – Rodovre 5:3

Tabulka:

1. Herning 19 11 3 2 3 69:48 41
2. Odense 19 11 2 2 4 65:44 39
3. Aalborg 21 12 1 1 7 55:47 39
4. Rungsted 19 12 1 0 6 61:43 38
5. Rodovre 21 10 2 1 8 62:50 35
6. Frederikshavn 19 9 1 2 7 67:48 31
7. Gentofte 19 8 1 4 6 48:52 30
8. Esbjerg 18 8 0 0 10 51:57 24
9. Sonderjyske 20 6 2 2 10 49:55 24
10. Hvidovre 20 2 1 2 15 34:70 10
11. Herlev 19 1 3 1 14 36:83 6

Get-ligaen (Norsko)

Lorenskog – Valerenga 1:3

Sarpsborg – Stavanger 3:1

Lillehammer – Storhamar 2:3

Tabulka:

1. Storhamar 21 16 0 2 3 82:44 50
2. Sarpsborg 21 13 5 0 3 77:43 49
3. Lillehammer 21 11 3 3 4 80:50 42
4. Frisk Asker 20 12 2 0 6 72:55 40
5. Vålerenga 20 7 2 1 10 52:59 26
6. Stavanger 20 6 1 5 8 45:54 25
7. Manglerud 21 5 2 4 10 66:73 23
8. Stjernen 20 6 1 2 11 41:63 22
9. Lorenskog 21 4 2 1 14 49:84 17
10. Kongsvinger 21 3 2 2 14 47:86 15

Elite League (Velká Británie)

Braehead – Dundee 3:2

Cardiff – Fife 6:7*

Manchester – Edinburgh 7:1

Tabulka:

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz