Byl to fičák, říká Hrubec po postupu Ocelářů. Znovu málem skóroval

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Pět zápasů, čtyři výhry, dvě čistá konta. Tohle je stručná vizitka Šimona Hrubce v hokejové Lize mistrů. Třinecký brankář v úterním podvečeru doslova zavřel svou branku, švédskému mistrovi nedovolil ani jednou skórovat a stal se jedním z hrdinů zápasu. Oceláři se vůbec poprvé dostali mezi šestnáct nejlepších celků evropské soutěže.

Fanshop

Postupujete mezi šestnáct nejlepších, jak těžká byla základní skupina?
Skupina byla neskutečně těžká. HV71 bylo neskutečně nabruslené, Mannheim zase nesmírně silný střelecky. Esbjerg také měl výborné bruslaře, s nimi se nám ale povedl hned ten první zápas. Na druhou stranu to u nich bylo velmi těžké, výhra 2:1 to dokazuje. Všichni soupeři byli kvalitní, o to víc si postupu ceníme.

Švédi ukázali svou rychlost, klíčové utkání jste ale zvládli skvěle.
Oni jsou neskutečně rychlí. Přechod přes střední pásmo v jejich podání jsou dva doteky a jedeme. Musím ale pochválit kluky, kteří i přes jejich rychlost stíhali bránit, třetí hráči se vraceli, bylo tam několik zblokovaných střel. Zápas měl vše, co měl mít, pro nás to dobře dopadlo.

Jak moc vám pomohly dvě rychlé branky?
Před zápasem jsme si říkali, že bychom byli hodně rádi, kdybychom na ně vlétli a dali nějaké branky. Tím bychom určili tempo hry. Naštěstí se to povedlo.

Z vaší strany tam ale bylo hodně faulů.
Věděli jsme, že těmi fauly za toho stavu je budeme dostávat do hry. Naštěstí jsme to dobře odbránili, v dalších zápasech si na to ale budeme muset dávat pozor. Klobouk dolů před kluky, ubránili to skvěle.

Přišlo hodně fanoušků, utkání se hrálo ve vysokém tempu. Bylo srovnatelné se zápasem u nich?
Ve Švédsku i doma to byl pořádný fičák. Když oni hrají takhle, tak my musíme taky. Byl to fičák z obou stran, utkání bylo velmi kvalitní. Přišlo hodně lidí, na Ligu mistrů tolik fanoušků ještě nikdy nepřišlo. Jsem hodně rád, že jsme ukázali takový hokej a před tolika diváky zvítězili.

V závěru jste se snažil trefit prázdnou branku, chyběl kousek, že?
Puk už byl v cestě do branky, jejich brankář se stihl vrátit. Po zápase jsme se bavili, že by to asi bylo smutné, kdybych skrz něj skóroval i já. Říkal jsem mu, že jsem vůbec nechtěl dát gól (smích). Pak mi připsali asistenci, byl to ale pouze klasicky zastavený puk. Áda (Martin Adamský, pozn. red.) si o něj řekl, já mu posunul puk, on to trefil.

Měl jste proti sobě velmi rychlé hráče, v čem to pro vás bylo odlišné?
Musím chytat puk. Nesnažím se nijak myslet na to, kdo proti mně stojí. Rychlost musíte přizpůsobit soupeři, nebo dát takovou, aby soupeř nestačil vám. Opravdu jsem tam jen od toho, abych chytal puky.

Nakonec druhá nula v Lize mistrů, je cennější proti tak kvalitnímu soupeři?
Každá nula je cenná, já si ji vážím ať to je v Champions League, nebo v extralize. U toho se musí sejít velké množství faktorů, pokaždé to je cenné.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz