Foto: hawk.ru
8. října 2015, 22:09
Petr DejnožkaRuský Omsk se v posledních letech stal oblíbenou destinací pro české hokejisty, v letošním ročníku zde zápolí brankář Dominik Furch s obráncem Kempným a útočníky Sobotkou a Eratem. Právě tato česká čtyřka výrazně přispěla k porážce konkurenčního Novosibirsku, první gól v sezoně oslavil také forvard Robert Kousal.
Utkání mezi Omskem a Novosibirskem si podmanili čeští hráči! Do branek se postavili Furch se Salákem, pozadu ale nezůstali zejména střelci. V první části zaznamenal druhou branku v letošním ročníku Michal Kempný, na druhé straně dostal puk do sítě bývalého slavistického brankáře Furcha Tomáš Vincour, který má v poslednímch duelech nevídanou formu.
Kvalitní výkony však nedokázal potvrdit v následných samostatných nájezdech, jediným úspěšným střelcem byl Vladimír Sobotka, který tak udržel Avangard na čele východní konference. Nájezdové loterie se již čeští brankáři neúčastnili, trenéři poslali mezi tři tyče připravené náhradníky.
Přesilovková dělovka Michala Kempného do Salákovy sítě
Vítězný nájezd v podání Vladimíra Sobotky
Ani ostatní zápasy Kontinentální hokejové ligy nebyly skoupé na kvalitní české výkony. K pěti nahrávkám v dosavadní sezoně konečně přidal první trefu útočník Metallurgu Novokuzněck Robert Kousal, ani jeho gól do sítě slovenského gólmana Jána Laca ale na porážku Astany nestačil. Další důležitou asistenci si připsal Tomáš Zohorna, jeho gólová přihrávka připravila jedinou radost Chabarovsku v Chanty-Mansijsku.
IFK HELSINKY – JYP JYVÄSKYLÄ 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 53. Auvitu (Leino, Elkins) – 30. Salmio (Hotakainen), 31. Tavi (Hietanen, Kemilainen), 38. Lofman (Kemilainen, Kalteva), 60. Tavi (Kolehmainen). Diváci: 6 095.
TAPPARA TAMEPE – KÄRPÄT OULU 6:5 (2:2, 2:1, 2:2)
Tabulka: 11. Haapala (Saravo), 13. Järvinen (Peltola, Dixon), 25. Karjalainen, 27. Aalto (Kuusela, Lajunen), 41. Järvinen (Dixon), 60. Kuusela (Haapala) – 6. Puljujärvi (Hakanpaa), 16. Laatikainen (Hakanpaa, Mäenalanen), 32. Pyörälä (Aaltonen), 41. Aho (Niemi, Puljujärvi), 60. Masuhr (Niemi). Diváci: 4 678.
Tabulka:
1. | Lukko | 10 | 5 | 2 | 1 | 2 | 25:17 | 20 | |
2. | SaiPa | 9 | 5 | 2 | 0 | 2 | 33:19 | 19 | |
3. | Tappara | 10 | 4 | 2 | 3 | 1 | 32:24 | 19 | |
4. | Ilves | 8 | 6 | 0 | 0 | 2 | 25:12 | 18 | |
5. | IFK Helsinky | 9 | 3 | 4 | 0 | 2 | 26:20 | 17 | |
6. | TPS Turku | 9 | 5 | 0 | 1 | 3 | 25:19 | 16 | |
7. | Kärpät | 10 | 4 | 1 | 2 | 3 | 28:25 | 16 | |
8. | Jyväskylä | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 24:24 | 15 | |
9. | KooKoo | 9 | 2 | 2 | 2 | 3 | 17:26 | 12 | |
10. | Espoo | 9 | 3 | 1 | 0 | 5 | 16:25 | 11 | |
11. | Pelicans | 10 | 3 | 0 | 2 | 5 | 19:29 | 11 | |
12. | Hämeenlinna | 10 | 3 | 0 | 1 | 6 | 24:30 | 10 | |
13. | Sport | 9 | 2 | 2 | 0 | 5 | 21:26 | 10 | |
14. | KalPa | 9 | 2 | 0 | 2 | 5 | 12:21 | 8 | |
15. | Ässät | 9 | 2 | 0 | 2 | 5 | 12:22 | 8 |
AVANGARD OMSK – SIBIR NOVOSIBIRSK 3:2 po nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kempný (Zubov, Popov), 49. Popov (Lekomcev, Michejev), rozhodující nájezd Sobotka – 17. Fefelov (Menšikov, Sannikov), 36. Vincour (Menšikov). Diváci: 9 240.
BARYS ASTANA – METALLURG NOVOKUZNĚCK 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Dallman (Dawes, Bochenski), 11. Puškarjov (Trjasunov), 31. Lundin (Bochenski, Dallman), 49. Bochenski (Dallman) – 24. Skutar (Fairchild), 37. Kousal (Romanov). Diváci: 3 323.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG – ADMIRAL VLADIVOSTOK 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Pankov (Žuravljov) – 29. Gorškov (Alševskij, Lisov), 38. Bartulis (Nalimov, Blum), 57. Makarov (Kuzněcov). Diváci: 4 572.
JUGRA CHANTY-MANSIJSK – AMUR CHABAROVSK 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Pervušin (Litovčenko, Zohorna). Diváci: 2 300.
DYNAMO MINSK – SEVERSTAL ČEREPOVEC 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Bailen (Matěruchin, Szczechura) – 14. Karlsson (Kagarlickij, Černov), 37. Černov (Kagarlickij), 60. Berdnikov. Diváci: 13 032.
Tabulka Západní konference:
1. | CSKA Moskva | 18 | 11 | 2 | 0 | 5 | 58:33 | 37 | |
2. | Jokerit | 16 | 10 | 0 | 1 | 5 | 44:34 | 31 | |
3. | Jaroslavl | 18 | 10 | 2 | 1 | 5 | 42:23 | 35 | |
4. | Dynamo Moskva | 17 | 9 | 1 | 2 | 5 | 52:39 | 31 | |
5. | Nižnij Novgorod | 18 | 8 | 2 | 3 | 5 | 41:33 | 31 | |
6. | Medveščak Záhřeb | 19 | 7 | 3 | 4 | 5 | 47:46 | 31 | |
7. | Dynamo Minsk | 17 | 8 | 0 | 3 | 6 | 42:40 | 27 | |
8. | Petrohrad | 18 | 7 | 2 | 2 | 7 | 48:45 | 27 | |
9. | Soči | 17 | 7 | 1 | 2 | 7 | 38:37 | 25 | |
10. | Podolsk | 19 | 5 | 5 | 0 | 9 | 35:47 | 25 | |
11. | Dynamo Riga | 18 | 5 | 2 | 4 | 7 | 39:43 | 23 | |
12. | Spartak Moskva | 18 | 6 | 1 | 2 | 9 | 43:48 | 22 | |
13. | Čerepovec | 17 | 5 | 3 | 0 | 9 | 38:40 | 21 | |
14. | Slovan Bratislava | 18 | 4 | 3 | 2 | 9 | 39:46 | 20 |
Tabulka Východní konference:
1. | Omsk | 19 | 9 | 1 | 5 | 4 | 53:43 | 34 | ||
2. | Jugra | 20 | 8 | 4 | 0 | 8 | 39:44 | 32 | ||
3. | Novosibirsk | 19 | 6 | 6 | 4 | 3 | 51:41 | 34 | ||
4. | Vladivostok | 18 | 9 | 1 | 2 | 6 | 37:40 | 31 | ||
5. | Nižněkamsk | 19 | 8 | 2 | 3 | 6 | 40:36 | 31 | ||
6. | Jekatěrinburg | 19 | 8 | 2 | 3 | 6 | 43:50 | 31 | ||
7. | Magnitogorsk | 17 | 7 | 5 | 0 | 5 | 51:37 | 31 | ||
8. | Traktor Čeljabinsk | 19 | 5 | 5 | 1 | 8 | 36:38 | 26 | ||
9. | Kazaň | 17 | 6 | 2 | 3 | 6 | 44:44 | 25 | ||
10. | Ufa | 17 | 6 | 3 | 0 | 8 | 45:51 | 24 | ||
11. | Chabarovsk | 18 | 6 | 2 | 1 | 9 | 28:36 | 23 | ||
12. | Barys Astana | 19 | 5 | 1 | 5 | 8 | 41:57 | 22 | ||
13. | Novokuzněck | 19 | 4 | 0 | 5 | 10 | 36:60 | 17 | ||
14. | Lada | 18 | 3 | 0 | 3 | 12 | 28:47 | 12 |
PIEŠŤANY – SLOVENSKO "20" 3:4 po nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Brňák (Svetlík, Holovič), 13. Valo (Holovič, Ručkay), 29. Ručkay (Holovič) – 7. Milý (Hrušík), 11. Surový (J.Sukeľ), 36. Sloboda (Oško, Novák), rozhodující nájezd Briestenský.
Tabulka:
1. | Trenčín | 10 | 6 | 2 | 1 | 1 | 28:14 | 23 | |
2. | Banská Bystrica | 10 | 5 | 1 | 3 | 1 | 22:12 | 20 | |
3. | Nitra | 10 | 5 | 1 | 0 | 4 | 26:23 | 17 | |
4. | Zvolen | 9 | 4 | 2 | 0 | 3 | 34:20 | 16 | |
5. | Piešťany | 10 | 4 | 1 | 1 | 4 | 25:23 | 15 | |
6. | Martin | 9 | 3 | 3 | 0 | 3 | 21:20 | 15 | |
7. | Poprad | 10 | 3 | 1 | 3 | 3 | 28:30 | 14 | |
8. | Žilina | 10 | 4 | 0 | 2 | 4 | 18:23 | 14 | |
9. | Košice | 9 | 2 | 1 | 2 | 4 | 20:21 | 10 | |
10. | Skalica | 9 | 2 | 0 | 1 | 6 | 17:39 | 7 | |
11. | Slovensko "20" | 8 | 1 | 1 | 0 | 6 | 11:25 | 5 |
BRYNÄS – LULEA 4:3 po prodloužení (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Scott (Pudas, Rodin), 44. Johnson (Salmela, Pudas), 54. Vesterholm, 64. Scott (Rodin, Salmela) – 19. Harju (Rajala, Micflikier), 33. Cehlárik (Oskarsson), 56. Wallmark (Fabricius, Sylvegard).
FRÖUNDA – MODO 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Johnson (Tommernes, Lundqvist), 12. Tommernes (Johnson, Abbott), 13. Sundstrom (Fanteberg, Carlsson), 29. Johnson (Tommernes, Lundqvist), 31. Lasch (Lundqvist, Carlsson), 35. Lehkonen (Ehn, Abbott), 40. Figren (Sundstrom, Lehkonen).
HV 71 – RÖGLE 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 35. Onerud (Johansson, Christensen), 56. Laine (Tedenby, Almquist) – 10. Tessier (Hellgren), 19. Smotherman (Connolly, Rensfeldt), 44. Smotherman (Baranka), 58. Wannstrom (Matson, Rensfeldt).
MALMÖ – LINKÖPING 1:7 (1:2, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Olsson (Tenute) – 7. Dahlstrom (Billins, Fogstrom), 18. Karlsson A. (Karlsson S.), 32. Roe (Gordon), 34. Lilja (Billins), 38. Lilja, 54. Karlsson (Roe, Sorensen), 55. Little (Forsling, Hardt).
SKELLEFTEA – KARLSKRONA 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Lindholm (Pesonen, Urbom), 19. Pettersson (Lindholm, Lundberg), 46. Lundberg (Zackrisson, Lundberg) – 11. Holzapfel (Larsson), 38. Kellman (Olofsson, Guter).
Tabulka:
1. | Frolunda | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 33:15 | 19 | |
2. | Linkoping | 7 | 4 | 2 | 0 | 1 | 26:14 | 16 | |
3. | Farjestad | 6 | 4 | 1 | 1 | 0 | 20:13 | 15 | |
4. | Brynas | 7 | 3 | 2 | 1 | 1 | 24:18 | 14 | |
5. | Orebro | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 18:14 | 12 | |
6. | Skelleftea | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 19:19 | 12 | |
7. | Djurgarden | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 12:11 | 10 | |
8. | Rogle | 7 | 2 | 1 | 1 | 3 | 17:17 | 9 | |
9. | Lulea | 7 | 2 | 0 | 1 | 4 | 15:23 | 7 | |
10. | Modo | 7 | 2 | 0 | 1 | 4 | 18:29 | 7 | |
11. | Vaxjo | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 16:21 | 6 | |
12. | HV 71 | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 14:20 | 6 | |
13. | Karlskrona | 7 | 1 | 0 | 1 | 5 | 17:24 | 4 | |
14. | Malmö | 7 | 1 | 0 | 1 | 5 | 17:28 | 4 |
Brest – Junosť Minsk 0:2
Gomel – Žlobin 3:2 po prodloužení
Mogilev – Dinamo "20" 3:6
Něman Grodno – Lida 4:3 (za domácí Seman 1+0)
Novoplock – Vitebsk 3:2 po nájezdech
Soligorsk – Molodechno 8:2
Tabulka:
1. | Soligorsk | 11 | 9 | 0 | 1 | 1 | 46:18 | 28 | |
2. | Junosť Minsk | 11 | 8 | 1 | 0 | 2 | 42:22 | 26 | |
3. | Gomel | 11 | 6 | 2 | 1 | 2 | 41:22 | 23 | |
4. | Molodechno | 11 | 7 | 0 | 2 | 2 | 43:32 | 23 | |
5. | Něman Grodno | 10 | 6 | 1 | 0 | 3 | 32:14 | 20 | |
6. | Žlobin | 11 | 5 | 1 | 2 | 3 | 27:19 | 19 | |
7. | Brest | 11 | 4 | 1 | 1 | 5 | 17:24 | 15 | |
8. | Novopolotsk | 10 | 1 | 4 | 1 | 4 | 22:29 | 12 | |
9. | Lida | 11 | 3 | 1 | 0 | 7 | 30:44 | 11 | |
10. | Dinamo "20" | 11 | 3 | 0 | 0 | 8 | 28:40 | 9 | |
11. | Mogilev | 11 | 1 | 1 | 2 | 7 | 27:62 | 7 | |
12. | Vitebsk | 11 | 0 | 0 | 2 | 9 | 19:48 | 2 |
Gherdeina - Asiago 3:2 po prodloužení
Valpellice - Cortina 5:2
Tabulka:
1. | Ritten | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 26:7 | 15 | |
2. | Vipiteno | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 22:6 | 15 | |
3. | Valpusteria | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 28:15 | 12 | |
4. | Fassa | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 15:15 | 9 | |
5. | Valpellice | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 19:29 | 9 | |
6. | Gherdeina | 7 | 2 | 1 | 0 | 4 | 19:32 | 8 | |
7. | Cortina | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 16:26 | 6 | |
8. | Asiago | 7 | 1 | 0 | 1 | 5 | 14:29 | 4 |
Almaty – Temirtau 0:3
HC Astana – Kokšetau 1:7
Pavlodar – Gorňak Rudnyj 3:2 po nájezdech
Oskemen – Kulager 2:1
Tabulka:
1. | Kokšetau | 13 | 10 | 0 | 1 | 2 | 48:21 | 31 | |
2. | Nomad Astana | 16 | 9 | 1 | 2 | 4 | 55:39 | 31 | |
3. | Temirtau | 13 | 9 | 0 | 0 | 4 | 48:24 | 27 | |
4. | Almaty | 13 | 7 | 2 | 0 | 4 | 37:34 | 25 | |
5. | Beibarys Atyrau | 14 | 7 | 1 | 0 | 6 | 54:42 | 23 | |
6. | Gorňak Rudnyj | 14 | 6 | 1 | 3 | 4 | 33:32 | 23 | |
7. | Pavlodar | 14 | 6 | 2 | 0 | 6 | 37:38 | 22 | |
8. | Kulager | 14 | 4 | 1 | 3 | 6 | 43:50 | 17 | |
9. | SHKO Oskemen | 14 | 1 | 1 | 1 | 11 | 19:49 | 6 | |
10. | HC Astana | 15 | 1 | 1 | 0 | 13 | 21:66 | 5 |
Lorenskog – Stjernen 4:2
Sarpsborg – Manglerud 10:0
Storhamar – Kongsviner 2:0
Valerenga – Stavanger 2:3
Tabulka:
1. | Stavanger | 8 | 6 | 1 | 1 | 0 | 38:14 | 21 | |
2. | Sarpsborg | 8 | 5 | 0 | 1 | 2 | 34:22 | 16 | |
3. | Frisk Asker | 8 | 4 | 0 | 2 | 2 | 26:22 | 14 | |
4. | Lorenskog | 7 | 4 | 0 | 1 | 2 | 27:15 | 13 | |
5. | Vålerenga | 7 | 3 | 2 | 0 | 2 | 20:14 | 13 | |
6. | Storhamar | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 24:19 | 12 | |
7. | Stjernen | 8 | 3 | 1 | 0 | 4 | 31:26 | 11 | |
8. | Manglerud | 8 | 3 | 0 | 1 | 4 | 19:34 | 10 | |
9. | Lillehammer | 8 | 1 | 2 | 0 | 5 | 16:33 | 7 | |
10. | Kongsvinger | 8 | 0 | 0 | 0 | 8 | 13:49 | 0 |
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz