Chomutov = Červenka? To je jedno, my musíme hlavně zabrat, burcuje Malec

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

6. března 2016, 12:28

Pavel Kuba

Zápas před koncem základní části si zajistili účast v předkole play off, po doznění posledního dvaapadesátého kola se dozvěděli i jméno svého soupeře pro první sérii vyřazovacích bojů. Jelikož Brňané nestačili v pátek večer doma na Zlín, dlouhodobou část letošního ročníku zakončili na devátém místě a už o dva dny později vycestují do vzdáleného Chomutova, který skončil jen o příčku před nimi.

Fanshop

Kometa se tak v předkole neutká se Zlínem, se kterým v pátek zakončila základní část. Pro Brňany možná dobře, s moravským rivalem mají v letošní sezóně negativní bilanci, ze čtyř vzájemných soubojů nedokázali ani jeden vyhrát za tři body.

To bilance s Chomutovem je na oko příznivější. Kometa stejně jak Piráti dokázala ovládnout oba dva domácí duely. "Věděli jsme, že budeme hrát buď proti Zlínu, nebo proti Chomutovu. Ale já si myslím, že je úplně jedno, proti komu nastoupíme," nedělá si z protivníka hlavu obránce Komety Tomáš Malec.

"Hlavně musíme zapracovat na sobě. Zápas se Zlínem se nám nepovedl. Nevyšel nám začátek, nejely nám nohy a hodně jsme se trápili. Ve druhé třetině jsme se trošku zlepšili, ale Zlín byl tentokrát lepší," přiznává brněnský zadák.

Zároveň jedním dechem dodává. "Zápas se Zlínem nám ukázal, že musíme zabrat. A to celkově. To, co jsme předvedli, bylo slabé. Málo jsme bruslili, málo dohrávali souboje, nebyli jsme nebezpeční. Ponaučíme se z toho a půjdeme dále," burcuje třiatřicetiletý obránce.

Předkolo play off se rozběhne už z kraje příštího týdne, Brňané zahájí svoji pouť v pondělí na ledě Chomutova. "Piráti hrají hlavně útočný hokej, velmi nebezpeční jsou doma. Musíme na ně vyrukovat s agresivní hrou a hrát dobře z obrany," naznačuje Malec možný směr.

"Zápas se Zlínem nám ukázal, že musíme zabrat. A to celkově. To, co jsme předvedli, bylo slabé."

Alfou a omegou chomutovské ekipy je bezesporu reprezentační útočník a suverén kanadského bodování základní části Roman Červenka. Ze 130 vstřelených gólů pirátského týmu jich má pražský rodák na svědomí hned 61, přičemž 23 z nich vstřelil on sám, dalších 38 vypracoval pro své spoluhráče.

"Je to určitě výborný hráč, kterého si musí každé mužstvo dobře pohlídat. Nejlepší v lize. Musíme si na něj dát pozor, aby nám nedal gól," vypráví obránce Malec, který se s hvězdným útočníkem na ledě určitě několikrát potká.

Zároveň ale upozorňuje, že chomutovská hra nebude jen o Červenkovi. "Je jedno, jestli to na něm stojí, nebo ne. My musíme hlavně hrát lepší hokej a zabrat. Je úplně jedno, proti komu hrajeme," dodává rodák ze slovenské Skalice.

Teď si on a celá Kometa mohou během dvou dnů odfrknout, už v pondělí jim ale začíná nejdůležitější část sezóny. "Odpočineme si hlavně psychicky a dobře se na ně připravíme," velí Malec. "V play off to bude úplně jiný hokej. Začne se znovu ze začátku, s čistými štíty. Myslím si, že to bude také úplně jiná liga," uzavírá obránce brněnské Komety Tomáš Malec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz