Číňané si splnili sen, hráli za Vary. Domluva? Pomohly úsměvy i gesta

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Přípravné utkání juniorů Karlových Varů a Litvínova zpestřilo kvarteto čínských hokejistů, které se představilo v barvách Energie a pomohlo k výhře 3:2 v nájezdech. Číňané jsou v lázeňském městě už od konce června v rámci spolupráce západočeského klubu s týmem z Čičiharu.

Fanshop

Do Česka dorazila celkem pětice hokejistů. Brankář, obránce a tři útočníci ve věku 20 a 22 let trénují jak s prvním týmem, tak i s karlovarskou juniorkou. Součástí čínské výpravy je rovněž kouč Zhou Youdi, který si před šestnácti lety zahrál přípravné utkání za Litvínov.

„Domluva byla trochu horší. My se ale na ně usmějeme a uděláme nějaká gesta. Taková byla naše komunikace.“

„Jsme rádi, že jsme dostali příležitost podívat se do Česka. Děkujeme za možnost zúčastnit se tréninků s českými hokejisty, kteří jsou na velice pokročilé úrovni, stejně tak za přípravu v tak krásném prostředí karlovarské KV Areny,“ libuje si bývalý čínský reprezentant.

Nezůstalo pouze u tréninků, kvarteto Číňanů si s juniory Energie zahrálo zápas. „Ve středu za námi přišli se žádostí, jestli by si nemohli zahrát. Chtěli mít srovnání s českým hokejem. Tak jsme jim vyšli vstříc,“ líčí na klubovém webu asistent trenéra Václav Baďouček.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Hokejisté z Čičiharu si nevedli vůbec zle. „Myslím, že obstáli a odehráli dobrý zápas. Snažili se a určitou kvalitu mají,“ pokyvuje Baďouček s tím, že malým problémem byla komunikace. Čínsky umí v Česku asi jen málokdo a Číňané zase nemluví česky ani anglicky.

„Problém s komunikací byl. Nejen mezi hráči, ale i mezi mnou a čínskými hokejisty, protože až na jednu výjimku příliš nerozumí anglicky. Pomocí překladatele v šatně jsme však krátkou poradu zvládli. Na střídačce to pak o komunikaci moc nebylo,“ usmívá se kouč.

Nová éra pro Energii. Karlovy Vary navázaly spolupráci s Číňany »

„Domluva byla trochu horší. My se ale na ně usmějeme a uděláme nějaká gesta. Taková byla naše komunikace,“ vypráví s úsměvem útočník Jiří Halberštát. Nejen pro něj to bylo zajímavé zpestření. „Dobrý zážitek. Kluci hrát umějí, byla zábava s nimi hrát,“ doplňuje.

Energie se čtyřmi Číňany v sestavě slavila vítězství, vyrovnaný duel s Litvínovem rozsekly za stavu 2:2 až samostatné nájezdy, v nich se potěšil karlovarské příznivce kapitán Petr Vodička. Číňané zářili. Pobyt na západě Čech si užívají, ale už 14. srpna se vrací domů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz