Co spasí Rytíře? Chce to čisté hlavy a být pozitivní, velí Burger s Hanuljakem

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

20. března 2017, 9:27

Václav Jáchim

Potřetí bojují o průnik do extraligové baráže a znovu jim hrozí,že nakonec velké přání nenaplní. Hokejisté Kladna zápolí v dramatické bitvě s Jihlavou a stojí nad propastí. V celkově čtvrtém duelu dlouho vedli o dvě branky a mířili k vítězství, jenomže soupeř bleskově vyrovnal, načež v prodloužení díky přesilovkové trefě Říhy získal třetí vítězství.. Kladno se ponořilo do smutku, situace je vážná. "Ale budeme bojovat! Musíme být pozitivní a vyhrát!" velí Jiří Burger.

Fanshop

Rytíři před sezonou vsadili na řadu osvědčených jmen a některých veteránů, teď hrozí, že jejich snaha znovu nedojde naplnění. Středočeši doma zvládli třetí zápas série, kdyby podobně odškrtli i sobotní mač, všechno by zůstávalo otevřené. "Jenže to jsou ta kdyby... Vedli jsme, měli jsme to dotáhnout. Z naší strany tam určitě nebylo žádné podcenění, nevím,co k té třetí třetině říci... Je každopádně škoda, že jsme ztratili dvougólový náskok. To se nemělo stát," mrzí Burgra.

Burger: Inspirací může být, co předvedly Chomutov nebo Plzeň

Rytíři věřili, že sokovi dokáží oplatit dvě úvodní výhry,.Plán však splnit nedokázali. Ačkoli dlouho měli blíž k úspěchu, do kolen je srazily dvě branky Jihlavy ve třetím dějství. A především Říhův gól z početní výhody v prodloužení. Jakmile rozhodčí zvedli ruku na znamenaní nedovoleného zákroku, domácí protestovali. Ovšem marně. A Dukla nabídnutou příležitost využila. "Já to neviděl, nevím, co se přesně stalo. Jel jsem za rozhodčím a ten povídal, že je o tom faulu přesvědčený," reaguje kladenský kapitán. Příčiny porážky jsou podle něj jinde. "Určitě se nebudu snižovat k tomu, že bych si stěžoval na rozhodčí. Sérii každý vidí, ale my se musíme soustředit na sebe," dodává.

Sobotní porážka poslala hokejisty Kladna do frustrace. Všichni tuší, že otočit ze stavu 1:3 ještě na postup do baráže, to bude ohromná dřina. "Hodit minulý zápas za hlavu je strašně těžké, ale nic jiného nezbývá. My to možná mohli mít v sobě do nedělní půlnoci, pak jsme už začali myslet na páté utkání. Jasně, dostat to z hlav je fakt náročné, bylo ovšem třeba, abychom neřešili, kolik ta série je. Musíme vyhrát, inspirací může být, co předvedly Chomutov nebo Plzeň. Oba týmy také v extraligovém předkole dokázaly vyhrát třikrát za sebou," upozorňuje. Rytíři budou dnes na jihlavském ledě maximálně koncentrovaní. Žádné velké oči a plány, požene je jasný úkol. "Nemá cenu koukat na šestý nebo sedmý zápas, hlavní je ten pátý, který dnes hrajeme. Musíme vyhrát, zvládnout to.  Zkusíme jít krůček za krůčkem, hlavně potřebujeme zůstat pozitivní," dodává:

Hanuljak: Nic nevzdáváme! Jinak bychom nemuseli hokej hrát

Středočeši v sobotu nemohli využít služeb zkušených útočníků Petra Tona a Petera Jánského, jejichž zranění jsou patrně natolik vážná, že ani jeden z nich nenastoupí ani do pátého střetnutí. Kladenští si budou ještě dlouho vyčítat, jak zbytečně si nechali utéci nadějně rozjetou sobotní partii. "Třetí třetinu jsme nehráli dobře. Přišlo mi, že jsme nastoupili s tím, že nám to Jihlava nechá a my odjedeme k dalšímu zápasu za stavu 2:2: Ale to by samozřejmě neudělal nikdo. V play off určitě ne! Tam se bojuje do konce, tohle jsme v sobotu nezvládli. Kdybychom třetí třetinu odmakali a dali do toho vůli, srdce, tak jsme to uhráli," lituje Miroslav Hanuljak.

Ostřílený gólman předvedl několik důležitých zákroků, ovšem ve třetí třetině dostal dvě branky během 15 vteřin. Hlavně ta, která znamenala vyrovnání na 3:3, někdejšího brankáře Chomutova hodně štvala. "Vyčítám si to, blbej gól. Střela na lapačku přes beka, nebyla to extra rána, ale jejich hráč trefil celkem dobře. Byla to trošku podobná situace jako u branky na 3:2, kdy soupeři jeli středem a prohazovali puk na rozjetého hráče. Já se po něm díval, v jaké je pozici, on v tu chvíli vystřelil. A já nechytil. Každopádně moje chyba," povídá upřímně.

Rytíři jsou v koutě. Pokud prohrají, naděje na baráž bude v tahu. Nicméně ještě není konec, jejich šance pořád žije. "Nevím, ale pro nás to může být možná jednodušší. Nemáme co ztratit, musíme do toho dát všechno. Protože kdybychom nevyhráli, už nebude žádné příště. Chtělo by to, abychom se uvolnili a nastupovali s čistými hlavami. Musíme to otočit, rozhodně nic nevzdáváme! Jinak bychom nemuseli hrát hokej nebo dělat sport. Série mohla být 2:2 a na 1:3, ale nedá se nic dělat. Určitě to nebalíme, do Jihlavy jedeme vyhrát!" uzavírá bojovně Hanuljak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz