left
right
HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Motor České Budějovice HC Dukla Jihlava SK Horácká Slavia Třebíč LHK Jestřábi Prostějov SK Kadaň HC Most Piráti Chomutov HC Rebel Havlíčkův Brod Rytíři Kladno Salith Šumperk HC Slovan Ústečtí Lvi HC Stadion Litoměřice

Asi budu jediným trenérem, který chodí do práce, domnívá se kadaňský novic Michal Jäger

15. květen 2012 06:46 | Libor Kult

Ještě v první polovině dubna bojoval s Kláštercem nad Ohří v baráži o první ligu. S vítězem druholigové skupiny Západ v prolínací soutěži neuspěl a podle vlastních slov počítal, že mužstvo povede i příštím ročníku třetí nejvyšší soutěže. Jenže po skončení sezony nabraly události poněkud jiný směr a trenér Michal Jäger (na snímku) se nakonec na lavičku jednoho z prvoligových účastníků postaví. „Dva dny před odjezdem na dovolenou mě oslovil pan Veverka s tím, jestli bych trénoval Kadaň,“ prozrazuje nováček mezi hlavními kouči ve druhé nejvyšší soutěži. „Neváhal jsem ani chvíli a přijal jsem. Beru to jako posun vpřed a vrchol dosavadní trenérské kariéry,“ doplňuje někdejší obránce, jenž v minulosti pracoval s mládeží.

Michal Jäger připravoval v sezoně 2011/2012 nedaleký Klášterec nad Ohří, ale velmi dobře zná i prostředí a lidi v novém působišti. „Jako hráč jsem tu zažil postup do první ligy, dosavadní manažer Wágner trénoval mého syna a se Standou Mikšovicem jsem hrával v Chomutově ještě druhou ligu,“ jmenuje.

Posledně jmenovaná osoba pak v sobě skrývá i jednu z pikantností nového angažmá devětatřicetiletého trenéra. V už skončeném ročníku první ligy působil Stanislav Mikšovic ještě jako hráč, nyní se chomutovský zastupitel postaví do čela Sportovního klubu a zároveň bude asistentem trenéra.

„Máte pravdu, že je to trochu zvláštní, ale my se spolu vždycky dohodneme, protože se známe opravdu dlouho a navíc jsme přibližně stejně staří. Standa řídí klub, já připravuji áčko. Dělám tréninkové plány a rozděluji úkoly,“ přibližuje. „Standa pro mě znamená velkou pomoc, protože první ligu velice dobře zná. Vždyť ji hrál de facto celou kariéru,“ kvituje ještě nový šéf realizačního týmu.

Ve druhé lize se Michal Jäger kromě trénování věnoval civilnímu povolání hasiče, které však neopustí ani po přechodu o stupínek výš. „Mám dojem, že budu v soutěži jediným trenérem, který normálně chodí do práce,“ usmívá se.

„Sloužím jednou za tři dny, takže to půjde skloubit. Nastřádal jsem i dost dovolené, abych absolvoval všechny předzápasové tréninky a zápasy, až se rozběhne sezona,“ naznačuje. „Teď jsme u týmu oba se Standou případně ještě kondiční trenér. Pokud nemůžu já, zůstávají u mužstva pořád dva lidé, kteří s hráči pracují,“ popisuje aktuální situaci.

Výrazně jsme se omladili, ale je nutné dát klukům šanci ukázat se

Nový kadaňský kouč bude mít k dispozici velmi odlišný kádr ve srovnání s předešlým ročníkem první ligy. Do přípravy nenaskočili brankáři Jarina se Závorkou. Chybí obránci Malinský s Bombicem, Josef Révay ukončil aktivní kariéru. V týmu nepokračují rovněž útočníci Boušek, Zdeněk Skořepa, Vladimír Novák a Jan Stehlík.

Jejich místa zabrali vesměs mladíci, které Michal Jäger zná z Klášterce nad Ohří či členové mistrovské party chomutovských juniorů. „Omlazení je výrazné, ale je nutné dát klukům z Klášterce i ročníkům 92 z Chomutova šanci, aby se ukázali,“ konstatuje Michal Jäger.

Do zmíněné skupiny patří obránci Michal Žižka, Dostál, Kolčava, Pozděna, Daniel Kolář, Čížek či Opalek a útočníci Deveri, Hanták, Hrabák, Škorík a Filip Ondráček. Za Tatranské Vlky nastupoval v minulé sezoně zadák Martin Motejlek, který se na sever Čech vrací, neboť před odchodem hájil barvy chomutovských juniorů. „Přece jen tu ubyly finance, proto řada zkušených kluků odešla,“ přidává první muž střídačky další důvod zásahu do kádru.

„Dost těch kluků znám ještě z dob, kdy jsem v Klášterci a Chomutově trénoval juniory. Díky tomu tuším, co do nich čekat,“ líčí Michal Jäger. „Počítáme, že během sezony nám vypomůžou i hráči Chomutova po zranění nebo ti, kdo se nevejdou do sestavy pro extraligové zápasy. Zápasy obou soutěží se nekryjí, mohlo by se jednat až o jednu pětku, ale to budeme ještě dolaďovat,“ uvádí.

Kadaňský trenér ordinuje svým svěřencům téměř každý den dvě fáze, ještě před dovolenou počítá s nástupem na led. „V pondělí, úterý a ve čtvrtek trénujeme dvakrát denně, ve středu jen dopoledne, pak máme regeneraci. Jeden trénink absolvuje mužstvo i v pátek,“ prozrazuje kouč. „Na konci června bych chtěl využít dva dny ke čtyřech tréninkům na druhé ploše v Chomutově, kde je po čtrnáctidenní výluce už zase led,“ uzavírá Michal Jäger.

Hokejové dění mimo šampionát 1. liga SK Kadaň