right
HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Motor České Budějovice HC Dukla Jihlava SK Horácká Slavia Třebíč LHK Jestřábi Prostějov SK Kadaň HC Most Piráti Chomutov HC Rebel Havlíčkův Brod Rytíři Kladno Salith Šumperk HC Slovan Ústečtí Lvi HC Stadion Litoměřice

Do play off první ligy jako poslední proklouzli Rebelové a Třebíč, třetí skončí Olomouc

22. únor 2012 17:14 | ČTK , Libor Kult

Jako druhá v pořadí zakončí základní část první liga, která měla čtvrtou únorovou středu na programu závěrečné 52. kolo a čeká ji už jen čtvrteční dohrávka 49. kola mezi Olomoucí a Hradcem Králové, která už nijak neovlivní složení čtvrtfinálových dvojic. Dlouho dopředu bylo jasné složení první čtveřice, jež zahájí čtvrtfinále v domácím prostředí. Stejně tak byly známy další dva týmy s jistotou postupu do play off a poslední dva celky tabulky. Zbývalo vyřešit, kdo doplní šestici jistých účastníků vyřazovacích bojů, kam mohl za určitých předpokladů postoupit dokonce i před úvodními vhazováními dvanáctý Šumperk. A napínavější podívanou snad fanoušci ani zažít nemohli. Havlíčkův Brod si zajistil postup výhrou za tři body, Třebíč dostal do play off až proměněný nájezd Davida Dolníčka.

Nejlepší výchozí pozici měl sedmý Havlíčkův Brod, jemuž stačila k udržení pozice jakákoliv výhra na vlastním stadionu proti Benátkám nad Jizerou, neboť Rebely hřály lepší vzájemné zápasy s Pískem i Třebíči. Svěřence Karla Dvořáka střelecky držel Roman Vondráček, který ve 26. respektive 41. minutě zajistil domácím vedení 2:0. Za necelou minutu po druhé trefě sice snížil Kopic, ale víc už Středočeši nestihli, a tak Havlíčkův Brod slaví postup do play off ze sedmého místa a ve čtvrtfinále narazí na Chomutov.

Druhé volné místo pro sebe získala Třebíč, která si ve čtvrtfinále zopakuje souboj s Ústeckými Lvy, do jejichž hájemství vyrazila i v 52. kole. Horácká Slavia už od druhé minuty vedla zásluhou Tomáše Vondráčka, v polovině zahajovací části hry srovnal Roubík. A to bylo ze strany střelců ze hry vše. Zápas dospěl až do nájezdů, v nichž zajistil hostům druhý a nakonec postupový bod Dolníček.

O jediný bod zpět zůstaly Písek, Litoměřice a Kadaň. Zejména pro Stadion se znovu po roce jedná o velkou smůlu. Družina Daniela Tvrzníka s Jindřichem Setikovským si i díky dvěma trefám Dudáše poradila s posledním Mostem, ale k postupu do play off potřebovala, aby Horácká Slavia nezískala bonusový bod, neboť ze vzájemných zápasů čtyř uvedených týmů vytěžila nejvíce bodů. Jen pro připomenutí, loni přišly Litoměřice o postup šestnáct vteřin před koncem normální hrací doby posledního duelu základní části. Tentokrát dokonce až v nájezdech.

Rovněž Kadaň, která zajížděla na led Hradce Králové, uspěla v normální hrací době. Severočechy poslal do vedení už ve čtvrté minutě Mikšovic, ještě do přestávky však vyrovnal Marosz. Na další gól se čekalo až do třetího hracího období, kdy se prosadil hostující útočník Andres, díky němuž si Sportovní klub odváží z krajské metropole na soutoku Labe s Orlicí plný bodový zisk.

Písecký Komterm vyrazil na led druhých Pirátů Chomutov, kde se diváci dočkali přesných zásahů až ve třetí dvacetiminutivce. Nouza s Melkou zařídili hostům dvougólový náskok, který však domácí po trefách Krafta s Milanem Procházkou zlikvidovali a v nájezdech rozhodl Jíra. Jihočechům by s ohledem na ostatní výsledky nestačil ani bonusový bod, protože s Třebíči měli v dlouhodobé části horší bilanci vzájemných utkání.

Šumperský Salith mohla do play off posunout jen výhra nad Berounskými Medvědy a shoda pěti týmů na 69 bodech. První úkol se týmu zpod vrcholků Jeseníků podařilo splnit, k čemuž přispěli dvěma přesnými zásahy Plášek s Adamem Červenkou, druhá podmínka naplnění nedošla, jak ostatně vyplývá z výše uvedených řádků.

Před zápasem čtvrtá Olomouc hostila v přímém souboji o bronzovou příčku třetí Jihlavu s vědomím jednobodové ztráty a utkání k dobru. Na Hané padly během pětadvaceti vteřin 16. minuty dva góly, ale nerozhodný stav se nezměnil. Vydržel až do 29. minuty, kdy se prosadil domácí obránce Jakub Bartoň. Před polovinou třetího dějství vyrovnal Aleš Padělek, ale hosté nakonec padli. Při vědomí olomoucké dohrávky odvolali brankáře ve snaze získat tři body a do prázdné branky se v čase 59:27 trefil Kucharczyk. Olomouc tak ve čtvrtfinále vyzvou Benátky nad Jizerou, Jihlavu čeká Hradec Králové.

Přehled výsledků 52. kola první ligy:

SALITH ŠUMPERK - HC BEROUNŠTÍ MEDVĚDI 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Branky: 14. a 59. A. Červenka, 36. a 53. Plášek, 1. Mičulka, 48. T. Sedlák - 34. Žalčík, 47. Malý.
Rozhodčí: Přikryl - Wesley, Kašík.
Vyloučení: 7:9, navíc Vlček (Beroun) 10 min.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 1930.

HC OLOMOUC - HC DUKLA JIHLAVA 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 16. Kolouch 29. Bartoň, 60. Kucharczyk - 16. M. Vysloužil, 49. A. Padělek.
Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 5:6, navíc Kolafa (Jihlava) 10 min.
Využití: 1:0.
Diváci: 888.

HC VCES HRADEC KRÁLOVÉ - SK KADAŇ 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 16. Marosz - 4. Mikšovic, 47. Andres.
Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý.
Vyloučení: 8:9.
Bez využití.
Diváci:
944.

HC MOST - HC STADION LITOMĚŘICE 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky: 10. a 33. Dudáš, 5. Loskot.
Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Suchánek.
Vyloučení: 7:6, navíc Vaněk (Most) 10 min.
Využití: 0:2.
Diváci: 334.

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI - SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 10. Roubík - 2. T. Vondráček, rozhodující nájezd Dolníček.
Rozhodčí: Florián - Gerát, Ondráček.
Vyloučení: 6:6, navíc Sklenička (Ústí) 5 min. a do konce utkání.
Diváci: 1622.

PIRÁTI CHOMUTOV - IHC KOMTERM PÍSEK 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 52. Kraft, 54. Procházka, rozhodující nájezd Jíra - 42. Nouza, 45. Melka.
Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa.
Vyloučení: 5:3.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 2039.

HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD - HC BENÁTKY NAD JIZEROU 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 26. a 41. R. Vondráček, 60. Morava - 42. Kopic.
Rozhodčí: Pavlovič - Lučan, Svoboda.
Vyloučení: 5:7.
Diváci: 1461.

Výsledek úterní dohrávky 49. kola:

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ - HC BENÁTKY NAD JIZEROU 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 12. a 14. Laš, 24. Sedláček, 58. Dočekal, 59. V. Burian - 23. Kopic, 57. L. Král.
Rozhodčí: Würtherle - Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 8:8.
Diváci: 1050.