left
right
HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Motor České Budějovice HC Dukla Jihlava SK Horácká Slavia Třebíč LHK Jestřábi Prostějov SK Kadaň HC Most Piráti Chomutov HC Rebel Havlíčkův Brod Rytíři Kladno Salith Šumperk HC Slovan Ústečtí Lvi HC Stadion Litoměřice

Kometa Brno se po třinácti letech vrací do extraligy! Koupila licenci od Znojma

01. duben 2009 14:52 | Libor Kult

Krátce před skončením bojů ve skupině o udržení O2 extraligy vyšlo najevo, že licence Znojemských Orlů je s definitivní platností k dispozici. O koupi projevili zájem tři uchazeči – Dukla Jihlava, KLH Chomutov a Kometa Brno. Média i diskusní fóra klubů se plnila spekulacemi o tom, který z oddílů nakonec uspěje. Všichni tři účastníci nedávno skončeného ročníku první ligy oslovili majitele Orlů Jaroslava Vlasáka se svou vizí, jak by si realizaci celého obchodu představovali. Jasno mělo být koncem tohoto týdne, ovšem nakonec spatřila dohoda světlo světa dříve.

Jaroslav Vlasák podepsal smlouvu o podstoupení práv na nejvyšší soutěž s Liborem Zábranským, majoritním vlastníkem Komety Brno. Klub se slavnou minulostí se tak po třinácti letech vrací mezi tuzemskou elitu, kde dobyl v minulém století jedenáct titulů.

„Bohužel nemám více času, ale mohu potvrdit, že jsme se dohodli se Znojmem,“ řekl pro hokej.cz Libor Zábranský. Někdejší obránce před několika dny prozradil své představy, které zahrnují rozvoj hokeje na celé jižní Moravě.

Pod Špilberkem by se měla hrát nejvyšší soutěž, první liga by se přesunula do Znojma, které by se zároveň stalo „farmou“ Komety Brno. Třetím článkem řetězce by pak měl být druholigový Hodonín, kde by se měli seznamovat s dospělým hokejem junioři.

Ať už bude vývoj dalších událostí jakýkoliv, jedno je jasné. V dobrém slova smyslu hokejem posedlí fanoušci jihomoravského celku se mohou od nadcházející sezony těšit na mistrovské zápasy se Spartou, Slavií či dalšími tradičními účastníky české O2 extraligy.

Na druhou stranu domácí nejvyšší soutěž přivítá účastníka, který nabízí velký potenciál. Vždyť Brno je druhé největší město v republice. Příznivci Komety vyprodali všechny domácí zápasy prvoligového play off a v hojném počtu cestovali také do hájemství soupeře.

Lze předpokládat, že zejména v úvodu obnovené premiéry mezi tuzemskou elitou budou návštěvy v hale Rondo pravidelně atakovat cifru 7200, tedy maximální kapacitu stánku, který projde rekonstrukcí.

Foto: Michal Eger (www.hc-kometa.cz)

Extraliga 1. liga HC Znojemští Orli HC Kometa Brno