left
right
HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Motor České Budějovice HC Dukla Jihlava SK Horácká Slavia Třebíč LHK Jestřábi Prostějov SK Kadaň HC Most Piráti Chomutov HC Rebel Havlíčkův Brod Rytíři Kladno Salith Šumperk HC Slovan Ústečtí Lvi HC Stadion Litoměřice

Takové zápasy musíme vyhrávat, věděl jihlavský Tomáš Ficenc po zaváhání s Mostem

08. leden 2012 06:43 | Libor Kucza

V rámci 37. kola první ligy přivítala Dukla Jihlava na Horáckém zimním stadionu beznadějně poslední celek tabulky z Mostu. Utkání však nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o jednoznačný duel. Mostečtí naopak dovedli vyrovnaný souboj do vítězného konce. Zklamání po špatném výkonu neskrýval ani kapitán týmu Tomáš Ficenc (na snímku). „Most má sice také silný mančaft, omluva pro náš výkon však není. Takové zápasy musíme vyhrávat,“ řekl zkušený obránce.

O špatném úvodu utkání rozhodně nemůže být řeč. Již necelou minutu po zahájení střetnutí domácí zásluhou Michala Jeslínka vedli. „Začátek jsme měli dobrý, přesilovka Mostu to však otočila. My jsme se už pak do toho nemohli dostat,“ okomentoval úvodní minuty Tomáš Ficenc. Hostující celek však dokázal brzy vyrovnat a dostat se znovu do zápasu. „Bohužel jsme nedali druhý gól, kterým bychom jim utekli,“ litoval ostřílený harcovník.

Důležitou součástí první třetiny byla také přesilová hra hostí, kterou sice nevyužili, řádně však Filipa Novotného prověřili. „Oni měli přesilovku, měli tam tři šance, gólman nás však podržel a parádně všechno pochytal,“ pochválil Ficenc jihlavského strážce svatyně.

V závěrečné dvacetiminutovce si domácí počínali o něco lépe, dotáhnout soupeře se jim již ale nepovedlo. „Poslední třetinu jsme bojovali, bez gólu se ale vyhrát nedá,“ uvědomoval si kapitán Dukly Jihlava.

A recept na zlepšení výkonu podle Tomáše Ficence? „Musíme se semknout, celá kabina, všech pětadvacet hráčů, musíme bojovat za tenhle klub, zvednout se a hrát jako předtím, když jsme vyhrávali,“ burcoval po závěrečné siréně.

Podobného názoru byl také útočník Michal Jeslínek. „Věříme, že další zápas ubojujeme, vyhrajeme a odrazíme se,“ vyhlížel souboj 38. kola v Hradci Králové. Když už byla na ledové ploše k vidění snaha, hráčům se nedařilo.

„Není tu ani jeden kluk, který by se na to vykašlal nebo by nehrál naplno,“ ujišťoval hbitý útočník. „Děláme všechno pro to, abychom vyhráli. Je to sport. Každý, kdo ten sport někdy dělal, ví, že se někdy nedaří,“ doplnil.

Při odchodu do kabin byli hráči doprovozeni hlasitým pískotem. „Lidé na to mají právo, chtějí vidět vítězství. Mrzí nás to, ale v těchto chvílích potřebujeme nejvíc pomoct. Když budeme vést 8:1, každému hráči se hraje dobře. Rok a půl jsme hráli dobrý hokej, teď se ale nedaří a tu pomoc potřebujeme,“ žádal Michal Jeslínek závěrem fanoušky o podporu v těžkých chvílích.

1. liga HC Dukla Jihlava