Michael Frolík je zase o kousek blíž NHL, podepsal tříletou smlouvu s Floridou

28. květen 2008 09:12 | Václav Jáchim

Trpělivě a postupně kráčí Michael Frolík vstříc vysněné NHL. Nadaný kladenský odchovanec zaujal už coby šestnáctiletý na mistrovství světa dvacítek 2005 v Grand Forks, juniorský šampionát hrál celkem čtyřikrát, což je český i československý rekord. Před dvěma lety připadl Frolík v prvním kole draftu Floridě, poté bojoval o to, aby s klubem uzavřel smlouvu. Loni neúspěšně, letos zdárně. "V noci na dnešek skončila jednání uzavřením tříletého kontraktu, věřím, že spokojeny jsou obě strany," řekl pro hokej.cz český zástupce hráče Josef Machala.

Frolík strávil uplynulý ročník v Rimouski, kde hrál quebeckou juniorskou ligu a patřil k nejlepším. "Mým cílem je podpis smlouvy s Floridou. Loni se to sice nepovedlo, ale doufám, že to dobře dopadne. Vedení klubu naznačilo zájem, uvidíme, co se stane na jaře," řekl během mistrovství světa dvacetiletých v Pardubicích Frolík, kde byl kapitánem českého výběru.

Mladší bratr kladenského útočníka Martina Frolíka musel podle regulí NHL uzavřít kontrakt do 1. června. Kdyby k dohodě nedošlo, Panthers by na progersivního útočníka ztratili nárok a hráč by putoval znovu do draftu. "Moc času nezbývalo, dá se říci, že jsme se domluvili za pět minut dvanáct. Ale vedení klubu Frolíka chtělo, šlo jen o vyřešení veškerých detailů," říká Machala.

Za hráče vedl jednání americký agent Allan Walsh. "Odvedl výbornou práci, klub s Frolíkem podepsal klasickou tříletou smlouvu pro nováčky, která nabízí kvalitní podmínky," kvizuje Machala. Frolík je podle jeho slov momentálně ve Spojených státech. "Zúčastní se kempu nováčků Floridyi, potom poletí domů, kde se bude připravovat na nový ročník," dodává jeho český zástupce.

Frolík se už v organizaci Panthers předvedl minulý rok, zúčastnil se kempu nováčků a pak nakoukl i do hlavního tréninkového tábora prvního týmu. "Bohužel to nebylo na dlouho, všichni mladí postupně putovali do juniorek nebo na farmu. Ale i tak to bylo fajn. Poznal jsem hráče jako Olli Jokinen, Nathan Horton a další. Hodně mě to motivovalo," poznamenal loni v prosinci Frolík.

Nyní má velkou šanci, že se brzy vedle hvězd představí v NHL. Kladenský mladík je ke slavné lize opět o kousek blíž, nicméně vyhráno ještě nemá. "Míša získal díky smlouvě jistotu. Nedávno jsem slyšel, že by se mohl vrátit do Kladna, ale to byl naprostý nesmysl. Jeho budoucnost je v Americe. O tom nikdo z nás nepochyboval," uzavírá Josef Machala.

Mládež