left
right

Vystoupení našich juniorů na mistrovství světa: dva tituly, ale také spousta smůly

22. prosinec 2004 23:01 | Václav Jáchim

Od roku 1977, kdy bylo poprvé hráno MS dvacetiletých oficálně, patřila československá a posléze česká reprezentace k nejlepším. Naši mladíci vybojovali v letech 2000 a 2001 tituly mistrů světa, několikrát zůstali těsně druzí, v mnoha jiných případech ale poznali taky pořádnou porci smůli. Na mezinárodní scéně se ve výběru dvacetiletých objevily všechny pozdější slavné osobnosti. Namátkou Dominik Hašek, Jaromír Jágr, Vladimír Růžička, Robert Reichel, Martin Ručinský a spousta dalších. Šampionát dvacítek je pro mladé talenty důležitou vstupní branou do světa velkého hokeje. V následujícícm výčtu vám nabízeme pohled na minulé turnaje, ve kterých naši hokejisté většinou hráli významnou roli.

POHLED DO HISTORIE MINULÝCH ROČNÍKŮ MS DVACETILETÝCH:

I. ročník - 1977 (ČSSR - Banská Bystrica, Zvolen)

Pořadí: 1. SSSR 51:19 14 b., 2. Kanada 50:20 11, 3. ČSSR 32:17 9, 4. Finsko 35:29 8, 5. Švédsko 28:30 6, 6. NSR 18:33 4, 7. USA 25:45 3, 8. Polsko 12:58 1.
Výsledky našeho mužstva: SSSR 0:4, Kanada 4:4, NSR 8:2, USA 5:2, Finsko 2:3, Polsko 9:0, Švédsko 4:2.
ČSSR: Jan Hrabák, Jiří Červený - Vladimír Urban, René Andrejs, Jaroslav Klacl (1 gól), Pavel Skalický (2), Lubomír Oslizlo (1), Alexandr Vostrý (1), Jordan Karagavrilidis (1) - Jaroslav Korbela (6), Peter Ihnačák (2), Jaroslav Hübl, Jindřich Kokrment (3), Jozef Lukáč (4), Jiří Hrdina (2), Jiří Lála (2), Ladislav Svozil (2), Jiří Otoupalík (3), Vladimír Caldr (2), František Černý. Trenéři: Ladislav Horský, Pavel Wohl.

II. ročník - 1978 (Kanada - Quebec, Hull, Montreal)

Pořadí: modrá skupina - 1. Kanada 23:6 6, 2. ČSSR 16:18 4, 3. USA 16:18 2, 4. NSR 8:21 0, zlatá skupina - 1. Švédsko 18:8 5, 2. SSSR 31:11 4, 3. Finsko 26:15 3, 4. Švýcarsko 3:44 0. Finálová skupina: 1. SSSR 14:3 6, 2. Švédsko 7:11 3, 3. Kanada 13:12 2, 4. ČSSR 5:12 1. O 5. - 8. místo: 5. USA 25:12 6, 6. Finsko 19:10 4, 7. NSR 112:12 2, 8. Švýcarsko 4:25 0.
Výsledky našeho mužstva: NSR 5:4, USA 8:5, Kanada 3:9, ve finálové skupině Švédsko 1:1, Kanada 3:6, SSSR 1:6.
ČSSR: Jan Hrabák, Jaromír Šindel - Pavel Skalický, René Andrejs, Miroslav Moc (1), Vladimír Urban, Ivan Černý, Arnold Kadlec - Anton Šťastný (4), Vladimír Caldr (2), Vlastimil Vajčner (2), František Černý (3), Jiří Hrdina (1), Marián Bezák (2), Miroslav Fryčer (2), Ladislav Svozil (2), Ondřej Weissmann (2), Ján Jaško, Eugen Krajčovič, Dárius Rusnák. Trenéři: Ladislav Horský, Pavel Wohl.

III. ročník - 1979 (Švédsko - Karlstad, Karskoga)

Pořadí: modrá skupina - 1. SSSR 33:2 6, 2. ČSSR 10:15 4, 2. USA 10:11 2, 4. Norsko 5:30 0, zlatá skupina - 1. Švédsko 8:3 6, 2. Finsko 11:4 4, 3. Kanada 7:6 2, 4. NSR 5:18 0. Finálová skupina: 1. SSSR 13:9 5, 2. ČSSR 9:8 4, 3. Švédsko 11:10 3, 4. Finsko 9:15 0. O 5. - 8. místo: 5. Kanada 22:6 6, 6. USA 18:13 4, 7. NSR 14:14 2, 8. Norsko 2:23 0.
Výsledky našeho mužstva: USA 3:2, Norsko 6:4, SSSR 1:9, ve finálové skupině Švédsko 1:1, SSSR 2:2, Finsko 6:5.
ČSSR: Jan Hrabák, Pavol Norovský - Ivan Černý (2), Peter Slanina, Arnold Kadlec, Antonín Plánovský, Pavel Setikovský, Jaroslav Horský (1), Juraj Bakoš - Ján Jaško (3), Anton Šťastný (2), Dárius Rusnák (4), František Černý (2), Jiří Lála, Dušan Pašek (2), Miroslav Fryčer (1), Ondřej Weissmann (1), Vladimír Jeřábek (1), Igor Liba, Vlastimil Vajčner. Trenéři: Ladislav Horský, Pavel Wohl.

IV. ročník - 1980 (Finsko - Helsinky, Vantaa)

Pořadí: modrá skupina - 1. Švédsko 20:10 5, 2. ČSSR 24:17 4, 3. NSR 10:20 2, 4. USA 10:17 1, zlatá skupina - 1. SSSR 16:6 6, 2. Finsko 22:4 4, 3. Kanada 15:15 2, 4. Švýcarsko Švýcarsko 6:34 0. Finálová skupina: 1. SSSR 10:4 6, 2. Finsko 8:6 4, 3. Švédsko 13:9 2, 4. ČSSR 8:20 0. O 5. - 8. místo: 5. Kanada 19:8 6, 6. NSR 10:10 4, 7. USA 13:14 2, 8. Švýcarsko 12:22 0.
Výsledky našeho mužstva: USA 7:3, NSR 13:4, Švédsko 4:10, ve finálové skupině SSSR 2:6, Finsko 2:4.
ČSSR: Ivan Beňo, Jiří Hamal - Miloslav Hořava, Zdeněk Albrecht, Kamil Kalužík, Eduard Uvíra, Pavel Setikovský (2), Juraj Bakoš (1), Miroslav Majerník - Ján Vodila (6), Dušan Pašek (5), Igor Liba (4), Oldřich Válek (3), Miroslav Venkrbec (3), Zdeněk Pata, Josef Metlička (3), Pavel Jiskra (1), Otakar Janecký, Petr Fiala, Jiří Dudáček. Trenéři: Jozef Golonka, Jan Eysselt.

V. ročník - 1981 (Německo - Augsburg, Kaufbeuren, Landsberg, Oberstdorf, Kempten, Füssen)

Pořadí: modrá skupina - 1. SSSR 31:5 6, 2. ČSSR 25:12 3, 3. Kanada 17:11 3, 4. Rakousko 6:51 0, zlatá skupina - 1. Švédsko 19:6 6, 2. Finsko 13:11 3, 3. NSR 13:17 2, 4. USA 5:22 0. Finálová skupina: 1. Švédsko 8:6 5, 2. Finsko 13:11 3, 3. SSSR 10:10 2, 4. ČSSR 10:14 2. O 5. - 8. místo: 5. NSR 20:9 6, 6. USA 16:9 4, 7. Kanada 20:15 2, 8. Rakousko 4:27 0.
Výsledky našeho mužstva: Kanada 3:3, Rakousko 21:4, NSR 1:5, ve finálové skupině Švédsko 3:3, Finsko 6:6.
ČSSR: Václav Fürbacher, Jaroslav Linc - Miloslav Hořava (2), Antonín Stavjaňa, Mojmír Božík, Václav Baďouček, Eduard Uvíra, Miroslav Majerník (1) - Vladimír Svitek (5), Ján Vodila (5), Rostislav Vlach (3), Vladimír Růžička (5), Tomáš Jelínek (3), Jaroslav Hauer (2), Jiří Dudáček (3), Milan Eberle (1), Miloš Krayzel (2), Libor Martínek (2), František Ibermajer, Milan Razým. Trenéři: Jozef Golonka, Jan Eysselt.

VI. ročník - 1982 (USA - Duluth, Grand Rapids, Brainerd, Virginia, International Falls, St. Cloud, Burnsville, New Ulm, Minneapolis, Rochester, Mankato, Bloomington, Kanada - Kenora, Winnipeg)

Pořadí: 1. Kanada 45:14 13, 2. ČSSR 44:17 11, 3. Finsko 47:29 10, 4. SSSR 42:25 8, 5. Švédsko 42:26 8, 6. USA 28:34 4, 7. NSR 19:56 2, 8. Švýcarsko 15:81 0.
Výsledky našeho mužstva: USA 6:4, SSSR 3:2, Švédsko 4:6, Finsko 5:1, Švýcarsko 16:0, NSR 7:1, Kanada 3:3.
ČSSR: Václav Fürbacher, Peter Harazim - Václav Baďouček (1), Karel Soudek (3), Mojmír Božík, Petr Kasík (2), Antonín Stavjaňa, František Musil (1) - Jiří Dudáček (5), Vladimír Růžička (8), Milan Eberle (6), Rostislav Vlach (2), Vladimír Svitek (4), Kamil Přecechtěl (2), Ivan Dornič (3), Ludvík Kopecký (2), Petr Rosol (1), Tomáš Jelínek (2), Jaroslav Hauer (2), Pavel Prorok. Trenéři: František Pospíšil, Václav Červený.

VII. ročník - 1983 (SSSR - Leningrad)

Pořadí: 1. SSSR 50:13 14, 2. ČSSR 43:22 11, 3. Kanada 39:24 9, 4. Švédsko 35:23 8, 5. USA 28:29 6, 6. Finsko 35:29 6, 7. NSR 12:46 2, 8. Norsko 13:69 0.
Výsledky našeho mužstva: USA 6:4, SSSR 3:4, Norsko 9:2, Švédsko 4:2, Kanada 7:7, NSR 9:0, Finsko 5:3.
ČSSR: Dominik Hašek, Václav Fürbacher - Kamil Prachař, Jaromír Látal, Miloš Hrubeš (1), Jiří Jonák (1), Antonín Stavjaňa, František Musil - Vladimír Růžička (12), Ernest Hornák (9), Petr Rosol (7), Petr Klíma (4), Libor Dolana (3), Ludvík Kopecký (2), Vladimír Kameš (11), Jiří Jiroutek (1), Lumír Kotala (1), Milan Černý, Miroslav Bláha, Roman Božek (1). Trenéři: František Pospíšil, Václav Červený.

VIII. ročník - 1984 (Švédsko - Nyköping, Norrköping)

Pořadí: 1. SSSR 50:17 13, 2. Finsko 44:21 12, 3. ČSSR 51:24 10, 4. Kanada 39:17 9, 5. Švédsko 27:28 6, 6. USA32:28 4, 7. NSR 12:54 2, 8. Švýcarsko 16:72 0.
Výsledky našeho mužstva: NSR 6:1, Finsko 7:8, USA 10:1, Švýcarsko 13:2, SSSR 4:6, Švédsko 5:2, Kanada 6:4.
ČSSR: Petr Bříza, Ivo Pešat - Stanislav Pavelec (1), Petr Svoboda I (1), Miloš Hrubeš, Jiří Paška, František Musil, Martin Střída - Petr Rosol (8), Vladimír Kameš (9), Libor Dolana (6), Petr Klíma (6), Jiří Jiroutek (3), Lumír Kotala (5), Igor Talpaš (5), Ernest Hornák (3), Jozef Pethö (2), Kamil Kašťák (1), Michal Pivoňka (1), Petr Holubář. Trenéři: František Pospíšil, Václav Červený.

IX. ročník - 1985 (Finsko - Helsinky, Vantaa, Espoo, Turku)

Pořadí: 1. Kanada 44:14 12, 2. ČSSR 32:13 12, 3. SSSR 38:17 10, 4. Finsko 42:20 10, 5. Švédsko 32:26 6, 6. USA 23:37 4, 7. NSR 9:44 1, 8. Polsko 10:59 1.
Výsledky našeho mužstva: USA 9:1, Švédsko 4:3, Polsko 6:2, NSR 7:3, Finsko 1:1, SSSR 3:1, Kanada 2:2.
ČSSR: Dominik Hašek, Eduard Hartmann - Leo Gudas (1), Jiří Látal, Aleš Flašar (1), Drahomír Kadlec (1), Petr Prajsler (1), Vojtěch Kučera (1), Stanislav Medřík - Michal Pivoňka (9), Robert Kron (3), Tomáš Mareš (5), Ladislav Lubina (4), Jiří Kučera (2), Tomáš Kapusta (1), Michal Tomek (1), Kamil Kašťák, Jaroslav Ševčík (1), Marián Horváth (1), Stanislav Horanský. Trenéři: František Pospíšil, Július Černický.

X. ročník - 1986 (Kanada - Hamilton, London, Newmarket, Orillia, Oshawa, St. Catharines, Kitchener, Toronto, Guelph, Statford, Oakville, Brantford, Georgetown, Niagara Falls)

Pořadí: 1. SSSR 42:14 14, 2. Kanada 54:21 10, 3. USA 35:26 8, 4. Švédsko 26:23 8, 5. ČSSR 30:20 8, 6. Finsko 31:23 6, 7. Švýcarsko 19:54 2, 8. NSR 9:65 0.
Výsledky našeho mužstva: NSR 9:3, USA 2:5, Švédsko 2:3, Švýcarsko 7:2, SSSR 3:4, Finsko 2:0, Kanada 5:3.
ČSSR: Jaroslav Landsman, Oldřich Svoboda - Josef Řezníček (1), Michal Mádl, Stanislav Medřík, Jiří Látal, Roman Lipovský (1), Rudolf Záruba, Petr Hodek, Dušan Králík - Radek Ťoupal (5), Michal Pivoňka (5), Jiří Kučera (5), David Volek (4), Kamil Kašťák (3), Ladislav Lubina (1), Robert Kron (3), Tomáš Kapusta (2), Tomáš Sršeň, Luboš Pázler, Richard Kolář. Trenéři: Jiří Justra, Július Černický.

XI. ročník - 1987 (ČSSR - Nitra, Piešťany, Trenčín, Topolčany)

Pořadí: 1. Finsko 45:23 11, 2. ČSSR 36:23 10, 3. Švédsko 45:11 9, 4. USA 42:30 8, 5. Polsko 21:80 2, 6. Švýcarsko 15:62 0. Týmy Kanady a SSSR byly diskvalifikovány za hromadnou bitku ve vzájemném utkání.
Výsledky našeho mužstva: Švédsko 4:3, USA 2:8, Kanada 5:1, SSSR 5:3, Polsko 9:2, Švýcarsko 8:1, Finsko 3:5.
ČSSR: Oldřich Svoboda, Rudolf Pejchar - Jiří Látal (4), Petr Pavlas (1), Roman Lipovský (2), František Kučera (1), Radomír Brázda (2), Robert Svoboda - Martin Hosták (7), Ladislav Lubina (4), Juraj Jurík (4), Tomáš Kapusta (4), Ivan Matulík (3), Roman Andrýs (1), Karol Rusznyak, Luboš Pázler, Robert Kron (1), Roman Němčický, Lubomír Václavíček (1), Aleš Badal. Trenéři: Jiří Justra, Július Černický.

XII. ročník - 1988 (SSSR - Moskva)

Pořadí: 1. Kanada 37:16 13, 2. SSSR 44:18 112, 3. Finsko 36:20 11, 4. ČSSR 36:23 7, 5. Švédsko 36:24 7, 6. USA 28:46 2, 7. NSR 18:47 2, 8. Polsko 12:53 2.
Výsledky našeho mužstva: SSSR 4:6, Kanada 2:4, Polsko 6:1, NSR 7:4, Švédsko 5:5, USA 11:1, Finsko 1:2.
ČSSR: Rudolf Pejchar, Roman Svačina - Petr Pavlas (4), František Kučera (1), Milan Tichý (1), Pavel Valko, Pavel Táborský, Karel Šmíd - Robert Reichel (3), Petr Hrbek (4), Zdeno Cíger (5), Robert Kysela (3), Roman Horák (4), Juraj Jurík (5), Pavel Gross (3), Radek Gardoň (1), Josef Zajíc (1), Karel Mimochodek, Roman Němčický (1), Ondřej Vošta. Trenéři: Zdeněk Uher, Stanislav Berger.

XIII. ročník - 1989 (USA - Anchorage)

Pořadí: 1. SSSR 51:14 12, 2. Švédsko 39:14 12, 3. ČSSR 36:19 9, 4. Kanada 31:23 9, 5. USA 41:25 7, 6. Finsko 29:37 5, 7. Norsko 14:56 2, 8. Norsko 14:56 2, 8. Norsko 13:66 0.
Výsledky našeho mužstva: Švédsko 3:5, Norsko 7:1, NSR 11:1, USA 1:5, Kanada 2:2, SSSR 5:3, Finsko 7:2.
ČSSR: Roman Turek, Jaroslav Kameš - Martin Maškarinec (1), Milan Tichý (3), Ján Varholík (2), Martin Bakula (1), Vladimír Búřil, Jiří Vykoukal, Roman Veber - Josef Beránek (4), Roman Kontšek (5), Robert Holík (6), Robert Reichel (4), Zdeno Cíger (3), Luboš Rob (1), Petr Hrbek (3), Jiří Cihlář (2), Radek Gardoň (2), Peter Zůbek, Pavol Zůbek. Trenéři: Josef Vimmer, Stanislav Berger.

XIV. ročník - 1990 (Finsko - Helsinky, Turku, Vantaa, Kerava)

Pořadí: 1. Kanada 36:18 11, 2. SSSR 50:23 11, 3. ČSSR 51:17 10, 4. Finsko 32:21 9, 5. Švédsko 38:29 9, 6. Norsko 25:51 4, 7. USA 22:37 2, 8. Polsko 7:65 0.
Výsledky našeho mužstva: Finsko 7:1, USA 7:1, Polsko 11:1, Norsko 13:2, Švédsko 7:2, SSSR 5:8, Kanada 1:2.
ČSSR: Roman Turek, Robert Horyna - Jiří Šlégr (3), Jiří Vykoukal, Petr Kuchyňa (2), Jiří Malinský (2), Ján Varholík (1), Miloš Holaň (2), Richard Šmehlík - Robert Reichel (11), Jaromír Jágr (5), Robert Holík (6), Pavol Zůbek (5), Martin Procházka (5), Luboš Rob (4), Ladislav Karabín (2), Petr Bareš (1), Miroslav Mach (1), Peter Zůbek (1), Marián Uharček. Trenéři: Josef Vimmer, Stanislav Berger.

XV. ročník - 1991 (Kanada - Saskatoon, Prince Albert, Rosetown, Regina, Moose Jaw, Kindersley, North Battleford, Yorkton, Humboldt)

Pořadí: 1. Kanada 40:18 11, 2. SSSR 44:15 11, 3. ČSFR 44:19 10, 4. USA 45:19 8, 5. Finsko 35:30 7, 6. Švédsko 32:29 6, 7. Švýcarsko 5:48 2, 8. Norsko 8:75 0.
Výsledky našeho mužstva: Norsko 11:3, Švédsko 3:4, Švýcarsko 10:0, USA 5:1, SSSR 3:5, Kanada 6:5, Finsko 6:1.
ČSFR: Milan Hnilička, Roman Čechmánek - Jiří Šlégr, Jiří Kuntoš (1), Martin Hamrlík (2), Jiří Malinský (1), Miloš Holaň, Jaroslav Modrý, Ivan Droppa, Patrik Luža - Martin Ručinský (9), Žigmund Pálffy (7), Martin Madový (5), Branislav Jánoš (4), Jozef Stümpel (4), Jaromír Kverka (2), Marián Uharček (2), Martin Straka (1), Martin Procházka (4), Roman Meluzín, Jaroslav Brabec (2), Tomáš Mikolášek. Trenéři: Josef Vimmer, Július Šupler.

XVI. ročník - 1992 (Německo - Füssen, Kaufbeuren)

Pořadí: 1. SNS 39:13 12, 2. Švédsko 41:24 11, 3. USA 30:24 10, 4. Finsko 21:21 7, 5. ČSFR 28:24 6, 6. Kanada 21:30 6, 7. SRN 15:40 2, 8. Švýcarsko 19:40 2.
Výsledky našeho mužstva: Švédsko 4:8, Finsko 1:4, SRN 8:2, Švýcarsko 2:4, SNS 5:2, Kanada 6:1, USA 2:3.
ČSFR: Milan Hnilička, Igor Murín - Milan Nedoma, Patrik Rimmel, Roman Hamrlík (3), Ivan Droppa, Patrik Luža (1), František Kaberle (1), Jan Vopat, Michal Chromčo - Jan Čaloun (8), Róbert Petrovický (3), Martin Straka (2), Viktor Ujčík (4), Žigmund Pálffy (3), Jiří Zelenka (2), Martin Procházka, Roman Meluzín (1), Jan Alinč, Marek Zadina, Tomáš Chlubna, Miroslav Škovíra. Trenéři: Július Šupler, Bedřich Brunclík.

XVII. ročník - 1993 (Švédsko - Gävle, Bollnäs, Falun, Hofors, Hudiksvall, Skutskär, Uppsala)

Pořadí: 1. Kanada 37:17 12, 2. Švédsko 53:15 12, 3. Československo 38:27 9, 4. USA 32:23 8, 5. Finsko 31:20 7, 6. Rusko 26:20 6, 7. SRN 16:37 2, 8. Japonsko 9:83 0.
Výsledky našeho mužstva: Finsko 2:5, USA 6:5, Švédsko 2:7, Rusko 1:1, Japonsko 14:2, SRN 6:3, Kanada 7:4.
Československo: Pavel Maláč, Igor Murín - Jan Vopat (6), Pavel Rajnoha (1), Pavel Kowalczyk, Stanislav Neckář (2), Radim Bičánek (1), Václav Burda, Zdeněk Toužimský, František Kaberle - David Výborný (6), Pavol Demitra (4), Michal Černý (5), Petr Ton (1), Kamil Koláček (1), Patrik Krišák (3), Richard Kapuš (2), Tomáš Němčický (3), Roman Kaděra (2), Ondřej Steiner (1), Miroslav Škovíra, Tomáš Klimt. Trenéři: Ján Šterbák, Vladimír Vůjtek.

XVIII. ročník - 1994 (Česká republika - Ostrava, Frýdek-Místek)

Pořadí: 1. Kanada 39:20 13, 2. Švédsko 35:16 12, 3. Rusko 23:17 11, 4. Finsko 27:24 8, 5. Česká republika 31:29 6, 6. USA 20:33 3, 7. Německo 10:26 2, 8. Švýcarsko 10:33 1.
Výsledky našeho mužstva: Rusko 1:5, Finsko 3:7, Švýcarsko 6:0, Německo 6:2, Švédsko 4:6, Kanada 4:6, USA 7:3.
Česká republika: Robert Slávik, Petr Franěk, Jaroslav Miklenda - Marek Malík (2), Pavel Kowalczyk (3), Jaroslav Špaček (2), Pavel Zubíček, Vítězslav Škuta (1), Pavel Rajnoha, Radim Tesařík, Libor Procházka - Petr Sýkora I (6), Zdeněk Nedvěd (4), David Výborný (2), Josef Marha (4), Tomáš Vlasák (3), Ladislav Prokůpek (1), Milan Navrátil (1), Tomáš Blažek, Zdeněk Sedlák (1), Václav Prospal (1), Lukáš Smítal, Ondřej Steiner. Trenéři: Vladimír Vůjtek, Jaroslav Jágr.

XIX. ročník - 1995 (Kanada - Red Deer, Edmonton, Calgary, Spruce Grove, Rocky Mountain House, Innisfail, Leduc, Stettler, Westaskiwin, Lacombe, Sherwood Park, Ponoka, Camrose)

Pořadí:
1. Kanada 49:22 14, 2. Rusko 36:24 10, 3. Švédsko 35:21 9, 4. Finsko 29:26 7, 5. USA 28:33 6, 6. Česká republika 43:26 6, 7. Německo 17:55 2, 8. Ukrajina 12:42 2.
Výsledky našeho mužstva: Finsko 3:0, Rusko 3:4, Švédsko 3:4, Kanada 5:7, Ukrajina 10:1, Německo 14:3, USA 5:7.
Česká republika: Michal Mařík, Pavel Nešťák, náhradník Tomáš Vokoun - Petr Buzek (2), Miloslav Gureň, Marek Malík (2), Angel Nikolov (1), František Ptáček (1), Pavel Trnka, Marek Židlický, Vlastimil Kroupa (4) - Václav Varaďa (6), Tomáš Blažek (3), Petr Čajánek (3), Milan Hejduk (1), Jan Hlaváč (2), Ladislav Kohn, Jaroslav Kudrna (4), Josef Marha (5), Zdeněk Nedvěd (4), Václav Prospal (3), Petr Sýkora I, Jan Hrdina (2). Trenéři: Jaroslav Jágr, Vladimír Vůjtek.

XX. ročník - 1996 (USA - Boston, Amherst, Marlboro)

Pořadí: skupina A - 1. Kanada 19:4 8, 2. USA 13:17 4, 3. Finsko 14:10 4, 4. Švýcarsko 10:14 2, 5. Ukrajina 9:20 2, skupina B - 1. Česká republika 15:10 6, 2. Rusko 19:12 5, 3. Švédsko 14:7 5, 4. Slovensko 110:14 3, 5. Německo 11:24 1. O udržení: 7. Slovensko 17:10 5, 8. Německo 12:7 4, 9. Švýcarsko 11:13 3, 10. Ukrajina 6:16 0. Play off - čtvrtfinále: Švédsko - USA 3:0, Rusko - Finsko 6:2, semifinále: Česká republika - Švédsko 2:8, Kanada - Rusko 4:3, o 5. místo: USA - Finsko 8:7pp, o 3. místo Česká republika - Rusko 1:4, finále Kanada - Švédsko 4:1. Konečné umístění: 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Rusko, 4. Česká republika, 5. USA, 6. Finsko.
Výsledky našeho mužstva: Rusko 5:3, Německo 6:3, Slovensko 4:4, Švédsko 0:0, Švédsko 2:8, Rusko 1:4.
Česká republika: Tomáš Vokoun, Ladislav Kudrna - Jan Němeček (2), Miloslav Gureň, Robert Jindřich, Pavel Kubina, Marek Posmyk (1), Jiří Polák, Aleš Píša - Václav Varaďa (5), Ondřej Kratěna (3), Michal Broš (3), Jan Žurek (2), Martin Koudelka (1), Josef Straka (1), Marek Melenovský (1), Jan Tomajko, Zdeněk Skořepa, Milan Hejduk, Pavel Rosa, Jan Hlaváč, Marek Vorel. Trenéři: Slavomír Lener, Vladimír Martinec.

XXI. ročník - 1997 (Švýcarsko - Ženeva, Morges)

Pořadí: skupina A - 1. USA 18:5 7, 2. Kanada 15:9, 3. Česká republika 13:8 4, 4. Švýcarsko 8:11 3, 5. Německo 5:26 0, skupina B - 1. Rusko 20:5 7, 2. Finsko 17:9 6, 3. Slovensko 17:13 4, 4. Švédsko 10:10 3, 5. Polsko 6:33 0. O udržení: 7. Švýcarsko 18:5 6, 8. Švédsko 17:10 4, 9. Německo 11:14 2, 10. Polsko 3:20 0. Play off - čtvrtfinále: Kanada - Slovensko 7:2, Česká republika - Finsko 3:2 sn, semifinále: Kanada - Rusko 3:2, Česká republika - USA 2:5, o 5. místo: Finsko - Slovensko 6:4, o 3. místo: Česká republika - Rusko 1:4, finále: Kanada - USA 2:0. Konečné umístění: 1. Kanada, 2. USA, 3. Rusko, 4. Česká republika, 5. Finsko, 6. Slovensko.
Výsledky našeho mužstva: Německo 8:2, Švýcarsko 1:1, USA 1:2, USA 1:2, Kanada 3:3, Finsko 3:2 sn, USA 2:5, Rusko 1:4.
Česká republika: Adam Svoboda, Ladislav Kudrna - Marek Židlický, Pavel Kříž (1), Aleš Píša, Marek Posmyk, Martin Richter, Petr Kadlec, Petr Mudroch - Marek Melenovský (4), Ondřej Kratěna (3), Radek Matějovský (3), Jiří Burger (3), Martin Špaňhel (2), Libor Pavliš (1), Petr Tenkrát (1), Michal Horák, Radek Procházka (1), David Hruška, Kamil Piroš, Jiří Novotný, Martin Streit. Trenéři: Vladimír Martinec, Ladislav Svozil.

XXII. ročník - 1998 (Finsko - Helsinky, Hämeenlinna)

Pořadí: skupina A - 1. Finsko 7:10 7, 2. Česká republika 18:12 5, 3. Švédsko 16:6 4, 4. Kanada 9:7 4, 5. Německo 1:24 0, skupina B - 1. Rusko 22:2 7, 2. Švýcarsko 14:8 5, 3. USA 17:12 4, 4. Kazachstán 9:13 2, 5. Slovensko 9:13 2. O udržení: Slovensko - Německo 9:0 a 8:3. Play off - čtvrtfinále: Česká republika - USA 4:1, Rusko - Kanada 2:1, Švýcarsko - Švédsko 2:1 sn, Finsko - Kazachstán 14:1, o 5. - 8. místo: Kanada - USA 0:3, Švédsko - Kazachstán 5:1, o 7. místo: Kanada - Kazachstán 3:6, USA - Švédsko 4:3, semifinále: Česká republika - Rusko 1:5, Finsko - Švýcarsko 2:1, o 3. místo: Česká republika - Švýcarsko 3:4 sn, finále: Finsko - Rusko 2:1 pp. Konečné umístění: 1. Finsko, 2. Rusko, 3. Švýcarsko, 4. Česká republika, 5. USA, 6. Švédsko, 7. Kazachstán, 8. Kanada, 9. Slovensko, 10. Německo.
Výsledky našeho mužstva: Švédsko 2:1, Německo 9:1, Kanada 0:5, Finsko 5:5, USA 4:1, Rusko 1:5, Švýcarsko 3:4 sn.
Česká republika: Adam Svoboda, Vlastimil Lakosil - Pavel Skrbek (2), Marek Posmyk (1), Tomáš Kaberle (1), Lukáš Galvas (1), Pavel Mudroch, Robert Schnábel, Jan Hejda, Karel Rachůnek - Kamil Piroš (2), Aleš Kotalík (3), Josef Straka (2), Petr Sýkora II (2), Pavel Kábrt (1), Pavel Bacho (1), Pavel Selingr (2), Radek Duda (1), Patrik Štefan (1), Ivo Novotný (1), Radek Procházka, Martin Tomášek (3). Trenéři: Vladimír Martinec, Ladislav Svozil.

XXIII. ročník - 1999 (Kanada - Winnipeg, Brandon, Morden, Selkirk, Portage, Teulon)

Pořadí: skupina A - 1. Slovensko 10:7 7, 2. Kanada 10:9 5, 3. Finsko 17:16 4, 4. Česká republika 11:12 2, 5. USA 13:17 2, skupina B - 1. Švédsko 25:11 8, 2. Rusko 25:4 6, 3. Kazachstán 9:20 3, 4. Švýcarsko 5:17 2, 5. Bělorusko 9:21 1. O udržení: 7. Česká republika 21:9 6, 8. USA 15:12 4, 9. Švýcarsko 12:13 2, 10. Bělorusko 7:21 0. Play off - čtvrtfinále: Rusko - Finsko 3:2 pp, Kanada - Kazachstán 12:2, o 5. místo: Finsko - Kazachstán 6:1, semifinále: Kanada - Švédsko 6:1, Rusko - Slovensko 3:2, o 3. místo: Slovensko - Švédsko 5:4, finále: Rusko - Kanada 3:2 pp. Končné umístění: 1. Rusko, 2. Kanada, 3. Slovensko, 4. Švédsko, 5. Finsko, 6. Kazachstán, 7. Česká republika, 8. USA, 9. Švýcarsko, 10. Kazachstán.
Výsledky našeho mužstva: Slovensko 2:3, USA 6:3, Kanada 0:2, Finsko 3:4, ve skupině o udržení Bělorusko 10:2, Švýcarsko 5:4.
Česká republika: Vlastimil Lakosil, Filip Šindelář - Karel Rachůnek (1), Tomáš Žižka, Jan Horáček (1), Mario Cartelli, Petr Čáslava, Lukáš Galvas, Daniel Seman, Petr Svoboda - Tomáš Divíšek (2), Petr Míka (6), Václav Pletka (5), Michal Trávníček (3), Jaroslav Balaštík (2), Martin Lamich (2), Petr Vala (2), Jan Kopecký (1), František Mrázek, Martin Ambruz, Michal Sivek (1), Jakub Kraus. Trenéři: Vladimír Martinec, Ladislav Svozil.

XXIV. ročník - 2000 (Švédsko - Skelleftea, Umea)

Pořadí: skupina A - 1. Česká republika 12:7 6, 2. Kanada 9:5 6, 3. USA 5:6 4, 4. Finsko 8:9 3, 5. Slovensko 4:11 1, skupina B - 1. Rusko 30:4 8, 2. Švédsko 27:8 8, 3. Švýcarsko 13:16 4, 4. Kazachstán 7:34 2, 5. Ukrajina 6:21 0. O udržení: Slovensko - Ukrajina 1:3 a 5:1, sam. nájezdy 2:0. Play off - čtvrtfinále: Česká republika - Kazachstán 6:3, Kanada - Švýcarsko 8:3,Švédsko - USA 1:5, Rusko - Finsko 4:0, semifinále: Česká republika - USA 4:1, Rusko - Kanada 3:2, o 5. - 8. místo: Švýcarsko - Finsko 5:2, Švédsko - Kazachstán 12:2, o 7. místo: Finsko - Kazachstán 9:1, o 5. místo: Švédsko - Švýcarsko 5:2, o 3. místo: Kanada - USA 4:3 sn, finále: Česká republika - Rusko 1:0 po nájezdech. Konečné umístění: 1. Česká republika, 2., Rusko, 3. Kanada, 4. USA, 5. Švédsko, 6. Švýcarsko, 7. Finsko, 8. Kazachstán, 9. Slovensko, 10. Ukrajina.
Výsledky našeho mužstva: Slovensko 5:2, USA 2:2, Kanada 1:1, Finsko 4:2, Kazachstán 6:3, USA 4:1, Rusko 1:0.
Česká republika: Zdeněk Šmíd, Tomáš Duba - Petr Svoboda II, David Hájek (1), Zdeněk Kutlák, Martin Holý, Josef Jindra (1), Angel Krstev, Jiří David - Jaroslav Kristek (5), Milan Kraft (5), Michal Sivek (3), Jaroslav Svoboda (1), Josef Vašíček (1), Martin Havlát (3), Libor Pivko (1), Václav Nedorost, Zbyněk Irgl (2), Tomáš Horna, Jan Boháč, Jan Sochor, Vladimír Novák. Trenéři: Jaroslav Holík a Radim Rulík.

XXV. ročník - 2001 (Rusko - Moskva, Podolsk)

Pořadí: skupina A - 1. Česká republika 20:4 8, 2. USA 21:8 6, 3. Švédsko 13:8 4, 4. Slovensko 10:15 2, 5. Kazachstán 4:33 0, skupina B - 1. Finsko 13:5 7, 2. Rusko 19:8 5, 3. Kanada 20:9 5, 4. Švýcarsko 12:15 3, 5. Bělorusko 2:29 0. O udržení: Bělorusko - Kazachstán 5:2 a 5:5. Play off - čtvrtfinále: Česká republika - Švýcarsko 4:3, Rusko - Švédsko 2:3, USA - Kanada 1:2, Finsko - Slovensko 3:1, semifinále: Česká republika - Švédsko 1:0, Finsko - Kanada 5:2, o 5. - 8. místo: Rusko - Švýcarsko 2:3, USA - Slovensko 3:2, o 7. místo: Rusko - Slovensko 4:3 po nájezdech, o 5. místo: USA - Švýcarsko 4:0, o 3. místo: Kanada - Švédsko 2:1 po prodloužení, finále: Česká republika - Finsko 2:1.
Výsledky našeho mužstva: Švédsko 2:1, Kazachstán 9:1, USA 4:2, Slovensko 5:0, Švýcarsko 4:3, Švédsko 1:0, Finsko 2:1.
Česká republika: Tomáš Duba, Lukáš Čučela - Rostislav Klesla (3), Libor Ustrnul, David Pojkar, Jan Výtisk, David Nosek, Jakub Čutta, Jan Chotěborský, Jakub Grof - Pavel Brendl (4), Václav Nedorost (4), Zdeněk Blatný (5), Radim Vrbata (1), Michal Sivek (2), Martin Erat (2), Patrik Moskal (1), Tomáš Plekanec (1), Ladislav Vlček (1), Lukáš Havel (1), Marek Tomica (1), Ivan Rachůnek (1). Trenéři: Jaroslav Holík a Pavel Hynek.

XXVI. ročník - 2002 (Česká republika - Pardubice, Hradec Králové)

Pořadí: skupina A - 1. Slovensko 14:7 6, 2. USA 14:9 6, 3. Švédsko 11:5 6, 4. Česká republika 11:7 2, 5. Bělorusko 4:26 0, skupina B - 1. Finsko 14:5 6, 2. Kanada 27:7 6, 3. Rusko 12:8 4, 4. Švýcarsko 12:10 4, 5. Francie 1:36 0. O udržení: Francie - Bělorusko 3:2, Bělorusko - Francie 3:2, nájezdy 4:3. Bělorusko se zachránilo. Play off - čtvrtfinále: Česká republika - Finsko 1:3, Slovensko - Švýcarsko 2:3 sn, USA - Rusko 1:6, Kanada - Švédsko 5:2, semifinále: Kanada - Švýcarsko 4:0, Rusko - Finsko 2:1 pp, o 3. místo: Finsko - Švýcarsko 5:1, finále: Rusko - Kanada 5:4. O umístění: Česká republika - USA 3:4, Slovensko - Švédsko 2:3, o 5. místo: USA - Švédsko 3:2 pp, o 7. místo: Česká republika - Slovensko 6:2. Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. Kanada, 3. Finsko, 4. Švýcarsko, 5. USA, 6. Švédsko, 7. Česká republika, 8. Slovensko, 9. Bělorusko, 10. Francie.
Výsledky našeho mužstva: USA 1:3, Slovensko 0:1, Bělorusko 9:1, Švédsko 1:2, Finsko 1:3, USA 3:4, Slovensko 6:2.
Česká republika: Lukáš Hronek, Michal Fikrt, Petr Šulan - Miroslav Blaťák (3), Lukáš Krajíček (1), Jan Hanzlík (1), Filip Novák (0), Lukáš Poživil (1), Petr Chvojka (1), Libor Ustrnul (0), Tomáš Mojžíš (0) - Aleš Hemský (3), Jiří Hudler (1), Tomáš Plekanec (3), Miloslav Hořava (2), Martin Podlešák (2), Jaroslav Sklenář (1), Michal Vondrka (1), Jiří Novotný (0), Petr Průcha (1), František Lukeš (0), Jan Bojáč (0), Jiří Jakeš (0). Trenéři: Jaroslav Holík a Pavel Hynek.

XXVII. ročník - 2003 (Kanada - Halifax, Sydney)

Pořadí: skupina A - 1. Rusko 21:7 8, 2. USA 15:9 6, 3. Slovensko 15:8 4, 4. Švýcarsko 10:15 2, 5. Bělorusko 6:28 0, skupina B: 1. Kanada 21:6 8, 2. Finsko 12:9 5, 3. Česká republika 8:7 5, 4. Švédsko 12:16 2, 5. Německo 3:18 0. O udržení: 7. Švýcarsko 15:7 6, 8. Švédsko 15:11 4, 9. Německo 8:13 2, 10. Bělorusko 6:13 0. Play off - čtvrtfinále: Česká republika - USA 3:4, Rusko - Slovensko 6:0, semifinále: Rusko - Finsko 4:1, Kanada - USA 3:2, o 5. místo: Česká republika - Slovensko 0:2, o 3. místo: Finsko - USA 3:2, finále: Rusko - Kanada 3:2. Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. Kanada, 3. Finsko, 4. USA, 5. Slovensko, 6. Česká republika, 7. Švýcarsko, 8. Švédsko, 9. Německo, 10. Bělorusko.
Výsledky našeho mužstva: Německo3:0, Kanada 0:4, Finsko 2:2, Švédsko 3:1, USA 3:4, Slovensko 0:2.
Česká republika: Martin Falter, Lukáš Mensator, náhradník Jakub Čech - Lukáš Krajíček (2), Lukáš Chmelíř (0), Petr Punčochář (1), David Turoň (1), Martin Toms (0), Jiří Svoboda (0), Ladislav Kolda (0), Jan Holub (0) - Jiří Hudler (3), Milan Michálek (2),Jakub Klepiš (0), Tomáš Fleischmann (2), Petr Domin (0), Jiří Novotný (0), Petr Tatíček (0), Jakub Koreis (0), Tomáš Micka (0), Roman Vondráček (0), Petr Dvořák (0), Zbyněk Novák (0). Trenéři: Jaroslav Holík a Jiří Kalous.

XXVIII. ročník - 2004 (Finsko - Helsinky a Hämeenlinna)

Pořadí: skupina A - 1. USA 21:4 8, 2. Slovensko 9:7 5, 3. Rusko 11:10 5, 4. Švédsko 13:10 2, 5. Rakousko 1:24 0, skupina B: 1. Kanada 25:4 8, 2. Finsko 19:6 6, 3. Česká republika 14:9 4, Švýcarsko 14:11 2, 5. Ukrajina 1:43 0. O udržení: 7. Švédsko 15:3 6, 8. Švýcarsko 20:6 4, 9. Rakousko 4:15 1, 10. Ukrajina 2:17 1. Play off - čtvrtfinále: Slovensko - Česká republika 2:4, Finsko - Rusko 4:3, semifinále: Kanada - Česká republika 7:1, USA - Finsko 2:1, finále: USA - Kanada 4:3. Konečné pořadí: 1. USA, 2. Kanada, 3. Finsko, 4. Česká republika, 5. Rusko, 6. Slovensko, 7. Švédsko, 8. Švýcarsko, 9. Rakousko, 10. Ukrajina.
Výsledky našeho mužstva: Ukrajina 8:0, Finsko 2:3, Švýcarsko 2:1, Kanada 2:5, Slovensko 4:2, Kanada 1:7, Finsko 1:2.
Česká republika: Marek Schwarz, Tomáš Pöpperle - Ondřej Němec (2), Martin Vágner, Ctirad Ovčačík (2), Michal Barinka (1), Marek Chvátal, Tomáš Linhart, Ladislav Šmíd (1) - Jiří Hudler (2), Rostislav Olesz (3), Petr Kanko (1), Tomáš Fleischmann (2), Jakub Koreis, Kamil Kreps, Lukáš Kašpar, Roman Vondráček (1), Jakub Klepiš (2), Vojtěch Polák (1), Jakub Šindel, Karel Hromas (1), Radim Hruška (1). Trenéři: Alois Hadamczik a Mojmír Trličík. 

MS - 20 Mládež