Kvapil už nechce hrát pod Hadamczikem. V životě jsem mu pomohl možná nejvíc, reaguje kouč

27. duben 2012 09:50 | Václav Jáchim

V minulých dnech se spekulovalo, že mezi posilami české reprezentace pro mistrovství světa může být také Marek Kvapil. Útočník Dynama Moskva, který klubu přispěl k zisku Gagarinova poháru, byl ve výhledu elitního výběru, nicméně ve čtvrtek trenéru Hadamczikovi oznámil, že se startem v reprezentaci nepočítá. Mistr světa z Kolína nad Rýnem přitom zvolil nečekaně ostré prohlášení.

"Omluvil jsem se (Hadamczikovi) z reprezentace s tím, že jsem mu řekl, že pod ním už nechci nikdy reprezentovat, ani nikde jinde hrát. Protože se ke mně při posledních srazech i celkově po dobu, co ho znám, choval docela bez respektu a nechtěl jsem to znovu zažívat," řekl ČTK Kvapil.

Trenér s Kvapilem hovořil ve čtvrtek odpoledne, když se útočník ale večer na internetu dočetl, že se vedení národního týmu nemůže hráčům z Dynama Moskva dovolat, sám údajně kontaktoval moskevského zpravodaje ČTK a uvedl svůj pohled na věc. Potvrdil, že za současné situace v národním týmu hrát nebude.

"S reprezentací jsem nikdy neměl problém. Považuji to za čest. Pokud jsem nebyl zraněný, tak jsem byl na každém srazu, i za Hadamczika. Tuto sezonu už toho ale bylo moc. Netýká se to jen reprezentace - kdybych dostal nabídku do klubu, kde by (Hadamczik) trénoval, tak bych tam nešel," poznamenal někdejší útočník farmy Tampy Bay, Vítkovic či Komety Brno.

Trenér Hadamczik byl Kvapilovými výroky zklamaný. Původně se k tématu ani nechtěl moc vyjadřovat, v těchto dnech buduje tým pro mistrovství světa a řeší spoustu důležitých starostí. Ale svůj názor samozřejmě má. "Já jsem musel na jeho výkonnosti pracovat už ve Vítkovicích, poslal jsem ho do Poruby, aby se probral. Měl jsem ho ve dvacítce, v životě jsem Kvapilovi pomohl možná nejvíc," reaguje.

Připomínky k jeho výkonu skutečně měl, po turnaji Karjala připomněl, že od Kvapila čekal bojovnější a zarputilější výkon. Hráč kritiku nesl nelibě, tahle skutečnost ho nyní podle všeho vedla k odmítavému stanovisku a názoru, že pod Hadamczikovým vedení v budoucnu hrát nechce. Kouč to vidí jasně. "Jestliže hráč přijede do národního mužstva a myslí si, že to má pod palcem, nebojuje, tak to je špatné. Proto jsem Kvapila nevzal na další turnaj, z mé strany tam byla kritická výtka. Nic víc."

Kvapilovo rozhodnutí vzal na vědomí. "Ať si říká, co chce. Jde to mimo mě. On měl šanci se tady prezentovat, dostal by jeden dva zápasy, mohl se poprat o mistrovství světa. Tu šanci jsem mu nevzal, víc se tím nemíním zabývat," říká. Netají, že ho hráčův postoj mrzí. Nesouhlasí s ním.

"Před časem jsem Kvapila přitáhl do Vítkovic, zabudoval jsem ho do kádru. Nebylo jednoduché dostat z něj maximální výkon. No, teď se asi situace změnila. Jestli si myslí, že přijede a už nemusí o nic bojovat, tak se plete. Asi se teď cítí jako velký milionář, kolem něhož člověk musí chodit v bavlnce," uzavírá Hadamczik.

Články reprezentace Eurohockey Tour Reprezentace ČR