Sami jsme Finy nastartovali. Byly tam zbytečné fauly, mrzelo trenéra Hadamczika.

28. duben 2012 14:30 | Václav Jáchim

Výbornou první třetinu předvedli čeští hokejisté v utkání proti Finsku, v dalším průběhu ale bohužel výkon neudrželi. Reprezentanti během prostředního dějství dvakrát inkasovali, soupeř se dostal do hry a nakonec zápas zlomil v prodloužení. "Sami jsme Finy nastartovali, z naší strany se tam objevily zbytečné fauly, oni tím pádem šli do tlaku a byli aktivní," mrzí trenéra Aloise Hadamczika. Národní tým propásl možnost sáhnout po turnajovém prvenství, ovšem ještě čeká poslední duel s Rusy, který v neděli startuje od 18 hodin.

Zatímco první zápas neodstartovali Češi podle představ a švédský tým byl lepší, teď to vypadalo přesně naopak. Úvodní trefa Němce potvrdila nástup domácího výběru, když se trefil i Kašpar, zdálo se, že by to mohla být další povedená partie. "Je třeba si uvědomit, že v mezinárodním hokeji je třeba hrát naplno celou dobu. Máme v týmu mladé kluky, kteří musejí tempo udržet," hlásí kouč.

Je fakt, že slibně nastoupenou cestu elitní výběr neudržel, soupeř se vráti do duelu poté,co se na ledě strhlyněkteré šarvátky. A co rozhodčí Anisimov s Oleninem zapískali několik českých faulů. "Vedeme 2:0 a jdeme ven, Finům to samozřejmě pomohlo," souhlasí Hadamczik. Vstup se přitom povedl."byli jsme první u puku, hráli aktivně a důrazně. Ovšem musíme u toho zůstat," dodává.

Výborné brněnské publikum znovu hnalo české hokejisty kupředu, jenomže tentokrát se vítězství nedočkalo. Přitom proti Finům tentokrát úspěch nevisel tak vysoko. Loňští mistři světa to v této sezoně na český národní tým uměli, na podzim vyhráli doma 4:0, letos v únoru dokonce drtivě 7:0. Souboj na KAJOTbet Hockey Games byl vyrovnaný po všech stránkách, klidně mohl skončit opačně.

Trenér Hadamczik lituje, že jeho mužstvo upustilo od započetého směru, výrazný vliv na konečný výsledek měla druhá třetina. "Ta se mi nelíbila, ovlivnila celkový obraz hry. Předržovali jsme puky a udělali fauly, nebylo to ono," hodnotí. Po sedmi zápasech v přípravě, které Češi vyhráli, nyní přišla první porážka. Je to sice mrzuté, nicméně s ohledem na vrchol sezony nikoli zásadní.

Národní tým usiluje na brněnském turnaji o co nejlepší umístění, jenže také hledá ideální složení pro mistrovství světa. "Někteří hráči nedokáží zopakovat výkon, po dobrém zápase vzápětí přijde průměrný. Ještě se rozhodujeme, kdo bude v nominaci pro šampionát, tohle platí hlavně u čtyř hokejistů - dva vezmeme, dva ne," naznačuje Hadamczik. Bližší informace však poskytne až po nedělním klání s Rusy, kdy trenér oznámí složení týmů pro Stockholm.

V utkání proti Finsku zkoušel Hadamczik další varianty. S Průchou a Hemským hrál Koukal, Nedvěd se posunul k Vincourovi a Vondrkovi. Na přesilovky zamířila speciální formace Hemský, Nedvěd, Průcha. "Šance tam byly, ale bohužel nám to tam nespadlo. Potřebovali bychom tam hráče jako Židlický, který by víc střílel. Jeho roli by mohli převzít Němec nebo Nakládal," říká Hadamczik. Formace složená ze zmíněných elitních útočníků by měla fungovat případně jen pro početní výhody. "Pro hru pět na pět s tím nepočítám," doplňuje kouč.

Národní tým nasbíral ve zápasech KAJOTbet Hockey Games čtyři body, v neděli bude proti Rusům bojovat o celkové vítězství. "Do branky půjde Jakub Kovář, o složení týmu se rozhodneme po rozbruslení. Je možné, že nastoupí Frolík, který už do Brna přijel. Ale uvidíme, ještě spolu budeme mluvit. Chtěl bych, aby hráli hlavně ti, u nichž z hlediska nominace nemáme jasno. Možná necháme odpočinout někoho ze základní sestavy, to však rozhodneme až v neděli," uzavírá.

Články reprezentace Eurohockey Tour Reprezentace ČR