Václav Skuhravý byl připraven, že pojede domů. Dlouhé čekání ale skončilo šťastně

08. květen 2008 20:13 | Václav Jáchim

(QUEBEC, od našeho zpravodaje) K národnímu týmu se přidal krátce poté, co s Karlovými Vary ukončil bitvu ve finále play off domácí extraligy. Od té doby začal boj Václava Skuhravého o místo v sestavě pro mistrovství světa. Byl dlouhý, za některých okolností málem beznadějný. Leč nakonec úspěšný. Ve čtvrtek ráno místního času se ukázalo, že do Quebeku nepřijede Milan Michálek. A kapitán Enerie si mohl vydechnout. Bude to právě on, kdo zaplní poslední volnou pozici ve výběru Aloise Hadamczika.

Skuhravého čekání tedy skončilo šťastně. Důrazný útočník má radost, přitom původně počítal s tím, že to nevyjde. "I kdybych se do týmu nakonec nedostal, byla by to pro mě veliká událost. Takhle jsem samozřejmě moc rád. Ale výborný byl samotný fakt, že jsem měl možnost poznat kluky z NHL a být s takovým týmem," tvrdí.

Jeho šance původně dost poklesly, když trenéři zapsali na oficiální seznam Ladislava Kohna. Zdálo se, že prostor nakonec dostanou spíš obránci. Kombinace sedmi beků a patnácti útočníků totiž bývá dost neobvyklá. Navíc k tomu dlouhé úvahy o Michálkovi. Skuhravý určitě nečekal, že právě útočník San Jose bude ve hře, když se ve druhém kole Stanley Cupu zranil.

"Mě ale překvapilo, že jsem stále ještě tady," usmál se. Před cestou do Kanady si nedělal velké plány. "Trenér Hadamczik nám s Petrem Kumstátem říkal, že jedeme možná jenom na týden. Věděl jsem, jak se věci mají. Že se připojí kluci ze zámořského play off," popsal.

Jako první z karlovarských kamarádů opustil tým Kumstát. Společně s Čermákem odletěl v neděli domů. Ve středu se na stejnou pouť vypadli také beci Sičák a Šmíd. Kdyby se Skuhravý do kádru nevešel, absolvoval by přesun sám. "Nebylo by to nic příjemného, ale co bych mohl dělat," mávl rukou.

Realita je však jiná. Kapitán Energie si téměř jistě připíše čárku za start na šampionátu. Tedy pokud se nenarodí nějaké další překvapení. Podle posledních zpráv plánovali trenéri Skuhravého zápis do turnajového systému před sobotním kláním s Běloruskem.

Skuhravý může být spokojený, první věc se podařila. Těžko říci, zda se prosadí do zápasu, česká sestava je plná výborných hokejistů. Pracovitý útočník kvituje, že může být součástí mužstva.  Byť přišel o parťáka a spolubydlícího Kusmtáta. "Ovšem sám jsem jen večer na pokoji, jinak trávím čas s klukama. Na tréninku, v kabině. Jen při zápasech chodím na tribunu," připomněl.

Reprezentanti se občas vypraví společně do města. "Párkrát jsme šli, naposledy v úterý. Vyrazili jsme se s klukama, kteří také nehráli." Volný čas tráví často v posilovně, během kanadského pobytu je v pravidelném kontaktu s nejbližšími. "Na jednu stranu bych s nimi rád byl, ale šampionát znamenal velkou motivaci. Po rodině se mi každopádně stýská," řekl.

Během pobytu v Quebeku se stala i jedna věc, která se Skuhravého významně dotýká. Novým koučem Energie byl jmenován reprezentační asistent Josef Paleček. "O Karlových Varech jsme se spolu bavili. Trenér se snažil získat nějaké informace, ptal se třeba, jak se trénovali. Kde byla soustředění. A tak," potvrdil.

Velkou změnu ve svém klubu neočekává. "Pan Paleček je dost podobný Zdeňku Venerovi, zůstal také skoro celý kádr. Odešli jen Milan Kraft a Vojta Polák," upozornil. Skuhravý letos prožil nejlepší sezonu kariéry, její konec ale ještě nenastal. Pokud se národnímu týmu povede mistrovství světa, bude si nováček šampionátu moci říci, že uplynulé období zkrátka nemělo chybu.

Články reprezentace Mistrovství světa Reprezentace ČR