Australan Nathan Walker opouští Vítkovice, vysněné NHL se chce přiblížit v americké juniorce

08. leden 2013 12:36 | Václav Jáchim
Australan Nathan Walker opouští Vítkovice, vysněné NHL se chce přiblížit v americké juniorce

Mezi hokejovou elitu se vypracoval ve Vítkovicích, kam Nathan Walker před lety přišel za hokejovou kvalitou. Australský reprezentant s britským pasem se v mladém věku prosadil do domácí nejvyšší soutěže, jeho snem je NHL. Šikovný bruslař a střelec sbíral zkušenosti v prvním vítkovickém týmu, nyní ovšem zvedá kotvy. "Nathan odchozí do amerického týmu Youngstown Phantoms, který hraje tamní juniorskou USHL," konstatuje hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

V tomto ročníku zatím Walker nastoupil ke 20 utkáním Tipsport extraligy, připsal si jedinou nahrávku. "Loni dostával víc prostoru, nejvyšší soutěž hrál ve 34 zápasech a doufal, že si řekne o větší prostor. Jenže v sestavě Vítkovic panuje konkurence, Nathan moc nehrál, to je hlavní důvod, proč se rozhodl o odchod do USHL," vysvětluje Vůjtek.

Nadaný mladík se loučí krátce po Novém roce, v tom minulém ještě stihl kvalitní představení na Spenglerově poháru. "Walker v Davosu prokázal, že to je velmi perspektivní útočník. Hrál výborně," chválí Vůjtek. Účastník dvou dospělých šampionátů nižších divizí má ve Vítkovicích profesionální smlouvu, kterou nyní přerušil.

"S vítkovickým vedením jsme se seriózně domluvili, za což je třeba poděkovat," reaguje Vůjtek. Walker se necítil být v ostravském týmu dostatečně vytížený, extraliga juniorů už je mu poněkud těsná. "Pro Nathana bude dobré, když ho v závěru sezony uvidí zámořští skauti. USHL je velice kvalitní soutěž, působila v ní řada pozdějších hokejistů NHL. V Youngstonu dostane Nathan potřebnou šanci, věříme, že mu tohle angažmá v kariéře pomůže," připomíná Vůjtek.

Australský bojovník odlétá do zámoří ve středu, první zkušenost s tamním hokejem už má za sebou. Loni v červenci se Walker zúčastnil kempu nováčků Washingtonu, kam přijel coby volný hráč. Zatím neuspěl v draftu, ovšem to se může letos změnit. "Pro Nathana je to teď velká šance, kanadský či americký hokej dosud nehrál, teď si na něj může dostatečně zvyknout," dodává jeho zástupce.

Nathan Walker letos stihl také tři utkání za prvoligový Šumperk, který trénuje bývalý vítkovický asistent Zdeněk Moták. Jakmile historicky první australský reprezentant, který se objevil v Tipsport extralize, po sezoně ve Spojených státech skončí, vrátí se zase do Vítkovic. S klubem mu dál běží profesionální kontrakt, jenž byl nyní jen přerušen.

Foto: www.hc-vitkovice.cz

Extraliga Mládež