Byl to můj nejlepší zápas ve Spartě, připustil po výhře ve Zlíně Michal Neuvirth

17. listopad 2012 10:44 | Drahomír Kvasnička
Byl to můj nejlepší zápas ve Spartě, připustil po výhře ve Zlíně Michal Neuvirth

Ani jednapadesát střel na branku nepomohlo Beranům k vítězství na domácím ledě. Zlínští fanoušci si už možná začínají zvykat na to, že jejich tým odchází po každém zápase ze Zimního stadionu Luďka Čajky se sklopenými hlavami. Naposled hráči PSG na vlastním kluzišti vyhráli 5. října nad Kladnem. Od té doby diváci na další vítězství marně čekají.

Páteční duel se Spartou Zlínští nezačali dobře. Po necelých osmi minutách prohrávali 0:2 a v polovině střetnutí už měla Sparta třígólový náskok. V závěrečné třetině sice zasypali domácí hokejisté hostujícího brankáře Michala Neuvirtha kanonádou střel, ale za jeho záda nedostali jediný puk.

Pražský celek se hlavně díky famózním zákrokům svého gólmana, který odchytal patrně nejlepší střetnutí v dresu s velkým S na prsou, konečně odlepil z posledního místa tabulky. Neuvirth předvedl řadu excelentních zákroků.

„Už minulý zápas proti Plzni jsem se cítil dobře, ale takhle jsem si už dlouho nezachytal. Musím říct, že to byl asi můj nejlepší zápas, který jsem za Spartu odehrál,“ přiznal Neuvirth.

Patrně nejvíc podržel svůj tým čtyři minuty před koncem třetí třetiny, kdy vychytal v obrovské šanci Bedřicha Köhlera. Zlínský forvard nedokázal ani nadvakrát dostat puk z blízkosti za jeho záda, přičemž při dorážce už ležel Neuvirth na ledě.

„Byla to těžká situace, ale měl jsem taky trochu štěstí. Byl jsem už v nehokejové pozici a Köhler mi lapačku trefil. Ale i takové zákroky se počítají. Myslím si, že to byl zlomový moment zápasu. Jsme šťastní, že jsme ve Zlíně urvali tři body,“ svěřoval se Neuvirth.

Během závěrečné dvacetiminutovky si brankář hostů ani na chvíli neoddychl. Zlikvidoval dvě desítky střel, ale po utkání si na přemíru práce nestěžoval. „Domácí mě hned na začátku perfektně rozchytali a rychle jsem se dostal do tempa,“ liboval si čtyřiadvacetiletý brankář.

Zároveň pochválil i protihráče. „Zlín nic nevzdal a bojoval celý zápas až do konce. Bylo znát, že chtěl hodně urvat vítězství. My jsme za stavu 3:0 trochu polevili a zkomplikovali jsme si to, ale jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Po dlouhé době jsme vyhráli venku a hrozně si toho ceníme,“ řekl Neuvirth.

Hráči na ledě dali divákům vzpomenout na pár let starý vzájemný souboj, který skončil hromadnou rvačkou a extraligovým rekordem v počtu udělených trestných minut. Tentokrát rozhodčí vyloučili šestnáct hokejistů a rozdali 87 trestných minut.

„Tolik vyloučených jsem nevidě ani v NHL. Byla z toho trochu zoologická. Docela mě překvapuje, že padlo jenom pět gólů. Při tolika přesilovkách mohl zápas klidně skončit třeba 6:5,“ mínil talentovaný gólman.

Foto: www.hcsparta.cz

Extraliga Neuvirth Michal HC Sparta Praha