Byl to náš nejlepší výkon ve finále, jen jsme měli proměnit víc šancí, říká Radovan Somík

13. duben 2012 19:27 | Jan Vacek twitter

Po dvou divokých přestřelkách došlo ve třetím utkání finálové série Česká pojišťovna play off k velké proměně. Kometa i Pardubice zapomněly na bezhlavé útočení, místo toho se soustředily na kvalitní defenzivu. Beznadějně zaplněná hala Rondo proto sledovala spíše taktickou bitvu. V ní měli dlouho navrch hokejisté Pardubic, kteří se v polovině druhé části zásluhou Radovana Somíka (na snímku) ujali vedení. Zdálo se, že Kometa nenajde síly na obrat, ve třetím dějství však Moravané přidali a díky dvěma trefám zápas otočili. "Je to velká škoda, podali jsme náš nejlepší výkon na snímku," konstatoval jediný střelec hostů.

Pardubice přijely do Brna s jasnou představou, jak chtějí hrát. Po většinu duelu se jim dařilo plán plnit. "Hráli jsme lépe ve středním pásmu. V prvních zápasech se soupeři dařily dlouhé přihrávky, chodil pak do brejků. V tom jsme byli dneska lepší," konstatoval po utkání slovenský útočník Radovan Somík.

Ten jako jediný mířil z hostujícího výběru přesně. Dlouho se zdálo, že jediná branka bude Pardubicím stačit na výhru. Kometa se však v poslední části zázračně zmátořila a dvěma góly duel otočila. "Brno potrestalo každou naší chybu. Tahle porážka je hodně smolná. V sobotu musíme hrát lépe až do samotného konce," uvědomuje si pardubický útočník.

Zatímco utkání v Pardubicích byla plná gólů, nyní padly pouze tři. Co se změnilo?
"Myslím si, že jsme hráli ve středním pásmu lépe než v prvních dvou zápasech. To Kometě vycházely dlouhé nahrávky, dostávali se díky tomu do brejků, my pak dělali zbytečné chyby. V tomhle ohledu jsme byli nyní lepší. Brno se dostalo do jediného brejku, ze kterého dalo první gól. Bohužel naši chybu potrestali."

Po většinu zápasu jste byli lepším mužstvem. Nemáte pocit, že vám utkání proteklo mezi prsty?
"Trochu to tak je. Podařilo se jim vyrovnat a vyhrát až v závěru. To hodně zamrzí. Zkrátka si nemůžeme dovolit dělat jakékoli chyby. Dneska jsme podali nejlepší výkon ve finále, ale musíme zlepšit hlavně zakončení."

Výkon domácích byl dvě třetiny hodně mdlý. Mohou jim docházet síly?
"Pořád se tlačili dopředu, ale nám vycházela obrana středního pásma. Možná to vypadalo pouze opticky, že nemají síly. Podle mě jich mají stále dost."

Vstřelil jste jediný gól Pardubic. Šlo v takové situaci vůbec minout?
"Už se mi to párkrát povedlo. Nyní mi to tam spadlo, jen je škoda, že se nám to nepodařilo dotáhnout do vítězného konce."

Může vás tahle porážka zlomit?
"Je sice smůla takovým způsobem zratit zápas, ale my jsme letos v každé sérii prohrávali 1:2. Stále není nic rozhodnuté."

Z hlediště se zdálo, že se Kometa ve třetí třetině výrazně zlepšila.
"My jsme čekali, že do toho půjdou. Prohrávali, takže museli jít v posledních deseti minutách do rizika, začali více napadat a vyplatilo se jim to."

Utkání bylo oboustranně hodně tvrdé, nebyly některé zákroky až nebezpečné?
"Nemyslím si, že by se hrálo nějak surově. Takhle se to zkrátka hraje, je finále. Řekl bych, že všechno bylo v rámci pravidel."

Jak se vám hralo před vyprodaným Rondem, které hnalo Kometu dopředu?
"Je to podobné jako u nás, tam byla taky parádní kulisa. Je to vyhecovaná série, pro hráče je ale paráda hrát v takovém prostředí."

Nebojíte se euforie, do které se soupeř může po druhé výhře dostat?
"My si musíme hrát svojí hru a nehledět na to, zda je Kometa v nějaké euforii."

Jaký bude recept do sobotního utkání?
"Taktiku asi měnit nebudeme. Měli jsme dost šancí na to, abychom dali více gólů. Kdybychom šance proměnili, mohli jsme uspět už ve třetím zápase."

Extraliga HC ČSOB Pojišťovna Pardubice