Hokejisté Mountfieldu se už seznamují s novým prostředím, v Hradci Králové startují novou etapu

24. červen 2013 16:37 | hokej.cz , ČTK
Hokejisté Mountfieldu se už seznamují s novým prostředím, v Hradci Králové startují novou etapu

Hokejisté Mountfieldu, kteří v nadcházející sezoně extraligy budou místo v Českých Budějovicích nově působit v Hradci Králové, se dnes začali seznamovat s podmínkami na východě Čech. Poprvé se také potkali s hráči doposud prvoligových hradeckých Královských lvů, kteří budou mít šanci vybojovat si místo v extraligovém kádru.

"Program upravujeme v závislosti na počasí. Je to spíše klidné relaxační seznamovací soustředění nebo pobyt," řekl generální manažer nového týmu Aleš Kmoníček.

Původně měli hokejisté již dnes i trénovat, nakonec ale i kvůli dešti byla tato část programu zrušena. "Teď nejde o tréninky, ale o to, aby hráči dostali co nejvíce informací a seznámili se s prostředím," vysvětlil.

S hráči se dnes setkají i majitelé klubu v čele s předsedou představenstva Miroslavem Schönem. "Večer bychom se měli sejít na společné večeři, kde už budeme řešit i otázky možného bydlení pro hráče," uvedl Kmoníček.

V úterý hokejisty čeká detailní prohlídka zimního stadionu nebo schůzka s hradeckým primátorem Zdeňkem Finkem a náměstkem Martinem Soukupem, který byl nejvyšším představitelem prvoligového klubu. Odpoledne se poté jihočeská část týmu vrátí domů.

Nově složený klub má aktuálně pod smlouvami 53 hráčů a prakticky všichni jsou nyní v Hradci Králové. "Jeden hráč je na soustředění reprezentační dvacítky, ostatní by měli být tady. Je jich tady dost, já jsem je ale nepočítal přesně," pousmál se Kmoníček.

V Hradci Králové by se mělo nyní dořešit i finální složení trenérského a realizačního týmu. Extraligové mužstvo by měli trénovat Peter Draisatl společně s Jiřím Kučerou.

"Je to naše představa a priorita. V nejbližších hodinách a dnech bychom měli vše dát do kupy. Týká se to i masérů, kustodů a dalších," uvedl Kmoníček. Vyřešit by se měla i otázka českobudějovického sportovního manažera Petra Sailera nebo asistenta trenéra Radka Bělohlava.

Ilustrační foto: www.hokejcb.cz

Extraliga