Jaroslav Balaštík bude znovu působit ve Zlíně, do Karlových Varů se vrací obránce Nosek

04. květen 2012 08:38 | Jan Vacek twitter

Dlouhá léta střílel góly v dresu Zlína, nyní se po roční pauze do známého prostředí vrací. Kanonýr Jaroslav Balaštík (na snímku) se loni v létě nedohodl se zástupci PSG na podmínkách smlouvy a zamířil do Mladé Boleslavi, se kterou však v baráži neuspěl proti Chomutovu. Nyní se proto vrací do moravského klubu, se kterým se dohodl na dvouletém kontraktu s následnou opcí. Návrat se koná i v Karlových Varech, kam se po působení v Nižněkamsku vrací obránce David Nosek.

Jaroslav Balaštík dokázal ve Zlíně v šesti sezonách v řadě nastřílet alespoň dvacet branek, loni v létě se však s klubem nedohodl na další smlouvě a zamířil za svým kamarádem Davidem Výborným do Mladé Boleslavi. V Bruslařském klubu sice byl nejproduktivnějším hráčem, ani to však Mladé Boleslavi nestačilo, aby se vyhnula baráži. V té navíc nestačila na Chomutova a spadla do první ligy.

Tu si ovšem Balaštík nezahraje, vrací se totiž do Zlína, se kterým uzavřel dvouletý kontrakt s následnou opcí. "Jsme rádi, že se Jarda vrací do Zlína a pevně věříme v jeho sportovní přínos i to, že bude společně s dalšími zkušenými hráči příkladem pro mladé v kabině, a to nejen svým přístupem k plnění sportovních i dalších povinností," konstatuje jednatel klubu Patrik Kamas.

O možném návratu Balaštíka do Zlína se spekulovalo delší dobu, obě strany se tentokrát domluvily bez problémů. "Letošní jednání byla z obou stran velmi rychlá a korektní, což je základní předpoklad dohody. Hráč se do Zlína chtěl vrátit, my jsme zase byli schopni připravit seriózní a kvalitní naídku, která však není přemrštěná. Bez problémů jsme se shodli," říká jednatel Zlína.

Pro celek PSG se jedná o první velkou posilu pro nadcházející extraligový ročník. "Osobně chci Jardův přístup ocenit, protože stejně jako další hráči, s nimiž jsme smlouvy v poslední době podepsali, prokázal při jednání vztah ke Zlínu, akceptoval naši nabídku a vyhnul se jakýmkoliv nesmyslným licitacím. Vážím si toho," ujišťuje Patrik Kamas.

Do dobře známého prostředí se vrací i obránce David Nosek, který bude znovu oblékat dres Karlových Varů. Zkušený bek zahájil na západě Čech uplynulou sezonu, v jejím průběhu však zamířil na zahraniční angažmá do Kontinentální hokejové ligy, kde se dohodl na spolupráci s Nižněkamskem.

Ruský klub však na Noska neuplatnil opci, někdejší hráč Zlína či Třince se proto vrací do Energie, která tak má další defenzivní posilu. "Jsme rádi, že se tak kvalitní hráč, jako David Nosek vrací do našeho klubu. Bude platnou posilou nejen v obranné činnosti, ale i v přesilových hrách, kde patří David k nejlepším obráncům české extraligy," uvedl sportovní manažer klubu Jaromír Látal.

Extraliga Hokejové dění mimo šampionát HC Energie Karlovy Vary PSG Zlín