Michal Broš už neměl sílu vracet se zpátky, tak si počkal a dal gól

06. prosinec 2008 02:26 | hokej.cz redakce , ČTK

Hodně důležitý gól na 2:0 v utkání Sparty v Plzni zařídil útočník Michal Broš. Ovšem tak trochu náhodou a netradičně. Broš totiž neobvykle protáhl svůj pobyt na ledě na konci šesté minuty, počkal u hrazení na útočné modré čáře skrytý za čárovým sudím a díky tomu se dostal k v přesilovce ne příliš často vídanému brejku, který zakončil ostrou gólovou ranou.

Tento moment možná rozhodl ve prospěch zraněními a zdravotními problémy zdecimované Sparty celý zápas. "Já jsem tam byl už se svojí pětkou při hře pět na pět, pak byl faul a já zůstal i na přesilovku," řekl sparťanský forvard novinářům. "Byl jsem dlouho na ledě a už předtím jsem tam zůstal zapíchnutej na modrý čáře a neměl moc sil, abych se vrátil znovu, když nám to zase vyhodili. Zůstal jsem tam tedy schovanej a asi na mě zapomněli," dodal s úsměvem Broš.

Nevidělo ho mnoho zúčastněných, ale obránce Jiří Vykoukal ano. "Přihrál to přes hráče, prošlo to a já jsem měl hodně času, abych našlápl. Snažil jsme se vystřelit nahoru na vyrážečku a padlo to tam," popsal Broš. Síly na důrazné zakončení mu tedy zbyly. "To se nedá nic dělat, na to ty síly musí být. Mělo by to být tedy naopak, spíš by měl člověk mít sílu na to vrátit se dozadu, než jít dopředu, ale teď se asi vyplatilo počíhat si," narážel Broš na hokejové pravidlo, které dnes postavil na hlavu.

Oslabená Sparta uspěla proti Plzni po sérii šesti porážek ve vzájemných zápasech. "Celkově si myslím, že jsme Plzeň zaskočili a vyšlo nám to. To vedení za první deset minut bylo rozhodující," uznal Broš. "My měli spoustu hráčů zraněných a mimo. Kdyby se to vyvíjelo naopak, tak myslím, že je malá šance na úspěch. Dali jsme si za cíl uhrát co nejdéle 0:0, aby znervózněli a vyšlo nám to lépe, než jsme čekali," doplnil Broš.

Spartě zajistila tři body i vysoká produktivita střelby; Plzeň vyhrála na střely 43:24. "Za takové situace se to tak hrává. To mužstvo se semkne, makali jsme jeden za druhého, patnáct lidí tady šlo na krev a čekali jsme, že budeme pod tlakem. Pepís (Pöpperle) nás podržel a my byli produktivnější, než normálně," uvedl Broš. Utkání se však odehrávalo v nervózní atmosféře. "Hrála nám do karet. My jsme do toho šli s tím, že oni budou ti nervózní, budou tlačit a čím déle my budeme u vesla, tím budou nervóznější. My jsme s disciplínou neměli problém," ocenil Broš.

Zápas okořenila také brzká bitka Michala Dvořáka s Jakubem Koreisem. "Snažili se něco vyprovokovat. Byl tam nefér zákrok, Michal Dvořák tam skočil na našeho obránce a 'Kory' (Koreis) to tam šel bránit. Ten tak jen dokázal, jak jsme bojovali jeden za druhého a každý dal svůj díl k tomu, abychom vyhráli," pochválil spoluhráče Broš.

Extraliga HC Znojemští Orli