Michal Dragoun protrhl smůlu kladenských útočníků, v sibiřské zimě se mu ale hrálo strašně

03. únor 2012 20:18 | Miloš Dvořák

Michal Dragoun byl z kladenských útočníků od minulého pátku dlouho poslední, který se trefil do černého. Od té doby stříleli branky pouze obránci, nebo se v dresu Rytířů netrefil nikdo, jako v posledním utkání v Mladé Boleslavi. Až v polovině zápasu s třineckými Oceláři opět protrhl střeleckou smůlu kladenských útočníků a po nezištné přihrávce Libora Procházky pěkným blafákem srovnával na 2:2. Kladno pak v utkání znovu prohrávalo, ale nakonec dotáhlo utkání do prodloužení a po Lepinově nájezdu bralo dva body. Velkou měrou se o to ale přičinil dravý útočník Michal Dragoun (na snímku), který si úspěšným bekhendovým blafákem připsal svoji osmou branku v sezoně.

Dva body s Třincem. Berete?
"Jasně, že bereme. Jsou to důležité body zvláště po tom, co jsme prohrávali."

V polovině utkání, krátce po nevyužité přesilovce, jste dával důležitou branku na 2:2. Tušil jste, že se vyplatí zdržet na ledě?
"Libor Procházka signalizoval Jasonovi (Lepinovi) s pukem, že tam má hráče na trestné. Já jsem si říkal, když šel soupeř střídat, tak že zůstanu ještě na ledě. Zkusil jsem si najet do třetiny, Prochy mi to krásně hodil a já si dal svůj bekhend."

Vzpomněl jste si, že z kladenských útočníků jste se naposledy trefil také Vy a to před třemi zápasy minulý pátek úspěšným nájezdem ve Varech?
"Víme o tom, že se všeobecně na góly hodně nadřeme, nedáváme je jednoduše jako Plzeň nebo Sparta. Musíme hlavně bránit a spoléhat, že se nám občas tři góly podaří vstřelit a budou z toho nějaké body. A že mezitím za Kladno stříleli jen obránci? Ono je to asi jedno, kdo je dává. Asi jim to zase z brankové čáry obráncům dobře dáváme."

Na nájezdy jste si dnes nevěřil, nebo jste se jen nevešel do nominované trojice?
"Posledně jsem tady s Vítkovicemi neproměnil, tak to trenér asi chtěl změnit. Ale určitě bych si jinak věřil."

Téma dnešních dnů – sibiřské počasí. Jak se v tom hraje?
"Strašně! Docela jsem se i bál, je to až o zranění. Na střídačce jsou například zmrzlé gumy na podlaze a sám jsem tam několikrát málem spadl, když jsem špatně šlápnul. A pokud nejde člověk tři minuty na led, tak už si může také něco natáhnout, musel jsem si občas i nějaké dřepy na střídačce udělat. Opravdu krušné to bylo."

Jak se dá vypořádat v takovém zápase s psychikou, když vidíte vyrovnané týmy za zády Kladna, kterak se chtějí na jeho úkor vyhnout play out?
"Tak já třeba mám takové zápasy radši, když o něco jde. Takhle je to více vyhecovanější a radost na konci je pak větší."

Třinec jezdí na Kladno rád, vyhrál tu posledních pět utkání. Měli jste to před zápasem v hlavě?
"Nebavili jsme se o tom, chtěli jsme jen k utkání přistoupit tak, abychom získali body a zůstali tak, kde chceme být."

V neděli vás čeká poslední utkání před reprezentační pauzou. Bude to na Slavii, kam se chystá spousty kladenských fanoušků. S čím do Prahy pojedete?
"Slyšel jsem to v kabině a takové akce jsou jedině dobře. Jsem rád, že nás diváci přijdou podpořit, na Slavii chodí málo lidí a tak věřím, že kladeňáků tam bude víc. Věříme v úspěch, jinak bychom tam nemuseli jezdit."

Extraliga Rytíři Kladno