Myslel jsem si, že tentokrát se baráži vyhnu, říká mladoboleslavský navrátilec Tomáš Nouza

13. duben 2012 03:44 | Libor Kult

Od začátku letošní sezony nastupoval pravidelně za prvoligový Písek, odkud pochází a kde se s velkým náskokem stal nejproduktivnějším hráčem základní části, když nastřílel sedmnáct gólů a přidal osmadvacet asistencí. Na sklonku ročníku se útočník Tomáš Nouza vrátil do Mladé Boleslavi, kde ve skupině o umístění v Tipsport extralize vynechal pouze dva zápasy. Nyní se devětadvacetiletý odchovanec jihočeského hokeje chystá na svou čtvrtou baráž, neboť do té loňské nezasáhl vinou zraněného zápěstí. „Taková bilance moc k chlubení není,“ hlesne Tomáš Nouza. „Myslel jsem si, že se letos baráži vyhnu, ale nezbývá nám nic jiného, než ji znovu uhrát,“ burcuje pár dní před startem soubojů s Chomutovem.

Útočník, jenž během kariéry vypomáhal například ve druholigových Strakonicích či Benátkách nad Jizerou a v prvoligovém Vrchlabí, vidí podobně jako jeho spoluhráči bezprostředně po jistotě další účasti v prolínací soutěži jako klíčové duely s Litvínovem.

„U nich jsem po dvou třetinách vedli o dva góly, ale stejně jsme odjížděli bez bodu, domácí zápas jsme pak nezvládli,“ ohlíží se Tomáš Nouza. „Dohnání ztráty nás stálo hodně sil, ale důležité zápasy jsem podobně jako v předešlých letech nezvládli,“ lituje.

Přitom právě v aktuálně vrcholící sezoně viděl zkušený forvard největší šanci na vyhnutí se baráži. „Byli jsme blízko,“ vypálí bez váhání. Jenže svěřenci Petra Nováka úkol ve skupině o umístění nesplnili, proto se nyní chystají na bitvy s vítězem první ligy.

Vzhledem k okolnostem má právě Tomáš Nouza nejvíce osobních zkušeností s letošním kádrem Pirátů, proti nimž se čtyřikrát postavil v rámci prvoligové dlouhodobé soutěže. „Jde o kvalitního soupeře, který to prokazoval celou sezonu. Mají kvalitní útok s šikovnými hráči a dobré přesilovky,“ charakterizuje posledního soupeře letošní sezony.

„Musíme jít do baráže s pokorou, ale zároveň zdravou sebedůvěrou. Budeme chtít být aktivnější a vnutit jim naši hru, aby od prvního utkání poznali, že nemají šanci postoupit. Nicméně nečeká nás nic jednoduchého,“ doplňuje muž, který si první extraligový start připsal v sezoně 2004/2005 za Jihlavu a později jednou vypomohl i Znojmu.

Společně s Jaroslavem Balaštíkem, Andrejem Podkonickým a Romanem Tomasem nejlepší střelec Mladé Boleslavi ve skupině o umístění (čtyři góly) následně kvituje, že po posledním duelu čtyřčlenné skupiny má Bruslařský klub týden volno. „Chomutov hrál sice dvakrát sedm zápasů v sérii, ale jsem rádi, že jsme získali čas na doléčení šrámů,“ uvádí Tomáš Nouza.

Severočeši po pátém semifinále změnili složení realizačního týmu, což služebně nejstarší hráč v družině Petra Nováka nevnímá jako nevýhodu pro svůj tým. „Spíš to může být nevýhoda pro Chomutov,“ míní. „Žádné zásadní změny bych nečekal, navíc trenéři mají určitě k dispozici DVD se zápasy,“ dodává ještě.

Rodilý Jihočech následně odmítá, že by pro něj měla série pikantnější nádech vzhledem k tomu, že na druhé straně bude stát jeho velký kamarád Nikola Gajovský. „V hokeji je normální, že proti vám stojí kamarádi nebo bývalí spoluhráči. I takové souboje vnímám stejně,“ přibližuje. „Volali jsme si spolu, ale hokej jsme vůbec neřešili. Možná přijde nějaké špičkování na ledě,“ připojuje jedním dechem.

Tomáš Nouza se letos dvakrát přesunul mezi Tipsport extraligou a první ligou. Nejprve směrem dolů, posléze vzhůru. „Návrat bych si užíval mnohem víc, kdybychom skončili třináctí,“ nepřekvapuje svou odpovědí.

„Extraligu jsem hrál dlouho, takže nešlo o žádný skok, když jsem se do ní vrátil. Nastupovat v první lize bylo malinko těžší, protože je tam víc soubojů a víc hráčů kopíruje pohyb puku, ale taky jsem neměl žádné problémy, abych si zvykl,“ uzavírá Tomáš Nouza.

Extraliga BK Mladá Boleslav