Na zkoušce v Kladně uspěli Dragoun, Kafka a Hovorka, zůstane zřejmě i Chábera

16. srpen 2011 10:13 | Václav Jáchim

Měla to být jasná záležitost, hokejisté ruské Ufy byli proti extraligovému Kladnu favority. Ale pondělní příprava ukázala, že i týmu hvězd lze srdnatě vzdorovat. Středočeši vsadili na bojovnost, soudržnost a týmový výkon, vítěz Gagarinova poháru nakonec se štěstím vyhrál, ovšem Středočeši potvrdili velmi slušnou formu. V přípravě hrají dobře. Klub, který nově řídí Jaromír Jágr mladší, přitom stále buduje kádr a k dispozici má širší okruh hokejistů. Tento týden by ale měl proces hledání skončit. "Chceme rozhodnout, s kým budeme počítat, a kdo se rozloučí. Už bychom to neradi prodlužovali," říká sportovní manažer Martin Vejvoda.

Bývalý extraligoivý hokejista, jehož tatínek i bratr patřili v minulosti k největším osobnostem kladenského hokeje, nastoupil do pozice sportovního manažera, společně s Jaromírem Jágram mladším a výkonným ředitelem Václavem Bartošem nyní formují sestavu pro úvod nejvyšší soutěže. Některé otazníky už zmizely, jíné ještě přetrvávají.

Ze skupiny hráčů, kteří byli dosud v Kladně na zkoušku, už mají jasno Michal Dragoun, Petr Kafka (na snímku) a Marek Hovorka. "Všichni nás během tréninků a zápasů přesvědčili, dohodli jsme se s nimi na ročních smlouvách," informuje Martin Vejvoda. Stejně tak jsou domluvena hostování hráčů či transfery s jejich bývalými kluby.

V jednání zůstává brankář Jan Chábera. "V jeho případě je to zatím otevřené, uvidíme," reaguje Vejvoda. Podle našich informací už ale v Kladně dolaďují podmínky kontraktu s někdejším gólmanem Českých Budějovic, Mladé Boleslavi, Plzně či Sparty. Stejně tak hostování z Chomutova, kde Chávera chytal před loňským odchodem do slovinské Lublaně.

Nováčkem kladenského týmu je od neděle kanadský zadák Jason Lepine. Nejproduktivnější zadák uplynulého ročníku nižší zámořské East Coast Hockey League přiletěl o víkendu do České republiky, první noci strávil u Martina Vejvody. "Jason s námi od neděle trénuje, hrál také v pondělním utkání proti Ufě. Nerad bych dělal předčasné závěry, je u nás krátce, ale myslím, že Kladnu pomůže. Že bude dobrou posilou," odhaduje Vejvoda.

Lepine je prvním zámořským hokejistou, který kdy v nejvyšší soutěži oblékl dres kladenského klubu. Za pětinásobného mistra republiky nastupovali třeba Japonci Murakami s Konem, Rus Mnacjan, Francouz Sacha Treille a řada slovenských krajánků. Původně mělo být zámořských posil víc, ale jak se zdá, kádr Kladna už patrně rozšiřován nebude. Čeká ho přesně opačný proces. "Tento týden máme čtyři přípravná utkání, po nich sestavu zúžíme," říká Vejvoda.

Náročnou šňůru utkání začali Středočedši proti Ufě a vedli si velmi dobře. "Škoda, že jsme vzávěru dostali dva smolné góly, výsledek mohl vypadat lépe. Ale myslím, že i tak jsme proti favoritovi předvedli kvalitní výkon," konstatuje sportovní manažer. Kladno hned v úterý čeká prvoligové Ústí nad Labem, ve čtvrtek přijede německý Wolfsburg, v pátek hrají svěřenci trenéra Vojty s Litvínovem. "Máme větší počet hráčů, chtěli jsme, by všichni dostali šanci v někoilika zápasech. Proto jsme původní program poněkud rošířili," uzavírá Martin Vejvoda.

Jak zatím hrálo Kladno v přípravě:

Kladno – Mountfield 4:1 (Lukáč 2, Stieler, Bílek)
Litvínov – Kladno 4:5 sn (Melka 2, T. Knotek, Bílek, Rudovský)
Mountfield – Kladno 4:3 (Kafka, T. Knotek, Melka)
Kladno – Ufa 3:4 (Dragoun 2, Stieler)

Další přípravné zápasy:

16.8. Kladno – Ústí nad Labem
18.8. Kladno – Wolfsburg
19.8. Kladno – Litvínov
23.8. Crimmitschau – Kladno
25.8. Kladno – Mladá Boleslav
30.8. Landshut - Kladno
1.9. Ústí nad Labem – Kladno
8.9. Mladá Boleslav – Kladno

Extraliga HC Vagnerplast Kladno