Nedvědovi premiéra v libereckém dresu vyšla, Bílí Tygři konečně vyhráli

07. říjen 2008 05:00 | Jan Švanda

Bílí Tygři Liberec přerušili sérii porážek a po delší době se znovu radovali před vlastními fanoušky z vítězství. V důležitém utkání si poradili se Znojemskými Orly 4:1 a odlepili se ode dna tabulky. V sestavě domácích se poprvé objevila nová posila Petr Nedvěd, který nastoupil v útočné formaci společně s Klimentou a Blatným. "Samozřejmě to byl první zápas, tak si na sebe teprve zvykáme. Myslím, že to ale bylo v pohodě. Byl to dobrý zápas, měli jsme tam nějaké šance, akorát je budeme muset začít proměňovat," uvědomoval si Petr Nedvěd.

Odchovanec Bílých Tygrů se gólově neprosadil, přesto byl po utkání celkem spokojen. „ Samozřejmě by bylo příjemnější, kdybych dal gól, ale v tuto chvíli jde hlavně o body do tabulky a ty přišly. Góly myslím přijdou později, pro nás je nyní životně důležité, získávat body.“

Pro obě mužstva byl zápas velmi důležitý, Severočeši se potřebovali v domovské Tipsport areně už konečně chytit. „Nechtěli jsme s posledním Znojmem prohrát. Dostali bychom se úplně na spodek a byli bychom ještě ve větší díře než jsme byli před zápasem. Teď jsme přeci jen skočili o kousek výš,“ přiznal Nedvěd.

Liberečtí se pořádně zakousli do orlího masa. Výsledkem byly čtyři vstřelené branky a plný bodový zisk, který Severočeši potřebovali jako sůl. „Byl to boj o poslední místo a ze začátku se to i tak vyvíjelo. Do desáté minuty jsme měli velkou převahu. Pak ale přišly jejich přesilovky a ty nás trochu zabrzdily. Ustáli jsme to a ve třetím dějství jsme byli lepším týmem. Divákům se to snad líbilo. Musíme se od tohoto zápasu odrazit a začít vyhrávat,“ konstatoval liberecký centr.

Šelmy z Podještědí odehrály celé střetnutí pouze na tři pětky, trenéru Gregorovi tento taktický záměr vyšel. „Hráči se dřív dostanou do tempa. Rychleji se dostanou do zápasu. Samozřejmě, že se takhle nedá hrát celou sezonu. Dnes jsme ale vsadili na správnou kartu. Po většinu zápasu jsme měli převahu,“ pochvaloval si šestatřicetiletý hokejista.

Liberečtí před sezonou zmenšili hřiště, Nedvědovi to však problémy nedělalo. „Mně je v podstatě jedno, jestli je kluziště malé nebo velké. Každý hokejista se na něj musí adaptovat. Je to pro obě dvě mužstva stejné.“

Tygrům se oproti loňským ročníkům start do soutěže nevydařil, nálada v kabině proto není nejideálnější. „Bohužel tady panuje zklamání z toho, jak se to tu zatím vyvíjí. Ještě je před námi ale hodně zápasů a při tomto tříbodovém systému se stačí dát čtyři nebo pět zápasů dohromady a najednou skáčete tabulkou vpřed. Je sice těžké, když se mužstvo musí dostávat z díry, my to ale musíme zvládnout,“ dodal na závěr Petr Nedvěd.

Extraliga Bílí Tygři Liberec