Pardubice i Kometa chtějí finále bez disciplinární komise, dohodly se na tom před sérií

16. duben 2012 09:13 | ČTK , hokej.cz

Finále extraligy mezi Kometou Brno a Pardubicemi by se mělo odehrát bez podnětů disciplinární komisi na případné potrestání soupeře za nebezpečný zákrok. Ještě před zahájením finálové série se na tom domluvili zástupci obou klubů.

"Před začátkem série přišel generální manažer Zbyněk Kusý za námi s návrhem, abychom se dohodli na tom, že nebudeme podávat na sebe podněty," uvedl kouč Brna Zdeněk Venera.

Kusý nechtěl opakovat situace ze semifinále s Libercem. Proto navrhl, že Pardubice nebudou v žádném případě podněty posílat. Stejný slib dali soupeři i Brňané.

"Pokud nebude něco úplně divokého, že někdo přetáhne soupeře hokejkou po hlavě, rádi bychom u toho zůstali," řekl Venera s tím, že všechny zápasy play off vidí členové disciplinární komise a mohou hříšníky potrestat bez podnětu klubu.

"Myslím si, že by disciplinární komise měla řešit dva až tři podobné případy za sezonu. Tehdy, když se jedná o brutální zákrok zezadu. K play off důraznější zákroky patří. Ať se s nimi vypořádají hráči na ledě," prohlásil Venera. "Budeme se snažit, aby se finále odehrálo na ledě. Chceme finálovou sérii vyhrát a ne vyprotestovat," dodal.

Oba finalisté využili možnost vetovat rozhodčí. Po druhém zápase Pardubice odmítly Reného Hradila, Kometa po čtvrtém utkání ukončila finálové působení Martinu Fraňovi.

Extraliga