Po skalpu Kladna dýchá Plzeň na záda Slavii, výhru Sparty v Mladé Boleslavi zařídil Broš

30. září 2008 13:48 | hokej.cz redakce , ČTK

Ještě před pěti koly vedly oba týmy průběžnou tabulku, po desátém utkání základní části letošní extraligy si ale pozici mezi nejlepšími udržují jen hokejisté Plzně. Zatímco Západočeši dál pravidelně sbírají body, Kladenští se zasekli a po pěti výhrách zaznamenali pro změnu pět porážek a v extraligovém poli se poněkud propadli. Na plzeňském ledě šli sice svěřenci trenéra Müllera do vedení, jenže pak zabrali domácí a sérií hezkých kombinací duel otočili. Snížení Patery už nemělo na konečný výsledek vliv.

Blízko bodovému úspěchu v souboji s favorizovanou Spartou byl extraligový nováček z Mladé Boleslavi. Tým kouče Šejby vedl ve třetí třetině po ráně Handlovského, ovšem hosté dokázali nakonec zápas otočit. Ve 47. minutě přesně mířil Výborný, dvacet vteřin před koncem třetího dějství rozhodl Michal Broš, který potrestal chybu domácích a poslal Spartu ke třem bodům. V sestavě Pražanů se letos poprvé představil uzdravený zadák Jiří Vykoukal, Sparta se štěstím napravila dojem po minulém nezdaru v Českých Budějovicích.

Neúprosný boj nabídl zápas třetích Vítkovic s Pardubicemi, které poslední dobou v průběžném pořadí hodně poskočily směrem vzhůru. Mužstvo Aloise Hadamczika vydřelo tři body, po vyrovnaných dvou třetinách se v té závěrečné trefil Francouz Treille, čímž určil přísun všech tří bodů do kapsy domácích. Vítkovice si připsaly páté vítězství za sebou, Východočeši nebodovali poprvé od pátého kola, kdy neuspěli v Kladně.

Desáté kolo bylo tentokrát skromné na branky. Stejným poměrem jako v Ostravě skončilo střetnutí také na zlínském ledě, ovšem ve prospěch hostujících Jihočechů. Už se zdálo, že tým z Baťova města kráčí pro další domácí úspěch, nicméně hráči Mountfieldu dokázali v závěru třetí třetiny odpovědět na Balaštíkův gól, když skóroval Kůrka. Klání muselo do prodloužení, v jeho úvodu přesně pálil obránce Poživil a zajistil svému týmu bodík navíc. Hostující kouč Bokroš tedy z důvěreně známého prostředí odjel spokojený.

Na poslední výborné představení se Slavií navázali hráči Litvínova, kteří před svým publikem zdolali Znojmo. Severočeši to proti poslednímu celku tabulky neměli jednoduché, ale nakonec se prosadili. Na úvodní branku hostujícího Hamana odpověděl Kroupa, posléze přesně mířili Branda, Hübl a Kubát. Krušnohorci znovu ukázali spolehlivou defenzivu, naopak Orly stále trápí potíže s koncovkou. V dosavadním průběhu soutěže jen třikrát vstřelili víc než dvě branky.

Podobný průběh jako zápas Zlína s Českými Budějovicemi nabídlo utkání v Karlových Varech. Domácí Energie toužila potvrdit poslední výborné výsledky dalším domácím skalpem, ve třetí třetině byla po gólu Melenovského blízko. Ovšem vzápětí vyrovnal Kanko a v prodloužení rozhodl hostující Polanský. Třinec se zvolna zvedá z krize, po nedělní výhře nad Zlínem má v kapse další dva důležité body.  Naopak finalisty jarního ply off hřeje po třech vítězstvích tentokrát jen jediný bodík.

Podobně vyrovnaný zápas svedli hokejisté Liberce a pražské Slavie. Hosté chtěli zapomenout na poslední domácí porážku s Litvínovem, Severočeši pro změnu potřebují body jako sůl, protože v letošním ročníku zatím poněkud zaostávají. Nakonec braly oba celky, o bodík navíc posléze Slavia, jelikož obhájce titulu zvládl lépe dramatickou a dlouhou sérii nájezdů. V normální hrací době skončilo utkání 2:2, nerozhodlo ani prodloužení, vítěze určil až pokus Josefa Beránka z nájezdu. Slávisté tedy uhájili první příčku v tabulce.

Přehled výsledků 10. kola O2 extraligy:

HC VÍTKOVICE STEEL - HC MOELLER PARDUBICE 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Ujčík (Svačina, Šimíček), 47. Treille (Kuboš) - 24. Tvrdík (Pucher, Čáslava).
HC Vítkovice Steel:
Pinc - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka - Petrovický, Burger, Krenželok - Ujčík, Šimíček, Svačina - Treille, R. Hruška, Kvapil - Korhoň, Roman, Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
HC Moeller Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Zukal, Havíř, Koma, Šeda - Tvrdík, Pucher, Somík - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Kolář, Koukal, Starý - Ondřej, Blažek, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.

RI OKNA ZLÍN - HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Balaštík (Galvas, Hamrlík) - 56. Kůrka (Huml, Duda), 61. Poživil (Toman).
Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 7:7, navíc Veselý (Č. Budějovice) 10 min.
Diváci: 3608.
Nejlepší hráči: Igor Murín - Jindřich Kotrla
Sestavy:
RI OKNA Zlín:
Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Andrašovský, Kollár, Rachůnek - Kubiš, F. Čech, Záhorovský - M. Pšurný, Rom. Vlach, Mokrejš. Trenéři: Venera a Rost. Vlach.
HC MOUNTFIELD České Budějovice: Turek - Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - Kotrla, Šimánek, Sailer - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk, od 41. navíc Mertl. Trenéři: Bokroš a Tlačil.

HC LASSELSBERGER PLZEŇ - HC GEUS OKNA KLADNO 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Kracík (Straka, Vlasák), 19. Straka, 35. Vlasák (Fabuš) - 11. Frolík, 41. Patera (Hájek).
HC Lasselsberger Plzeň:
Altrichter - Benák, S. Hudec, Čakajík, Smrek, Dresler, Pácal, Cartelli, Zápotočný - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Vampola, Kracík - Kubalík, Šindel, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.
HC GEUS OKNA Kladno: Cikánek - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Trončinský, P. Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Bělohlav, Kuchler, Tomajko - Horna, Kalla, Tenkrát - Rudovský, Čurilla, Frolík. Trenéři: Müller a Kasík.

HC LITVÍNOV - HC ZNOJEMŠTÍ ORLI 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Kroupa (V. Hübl, Jenáček), 39. Branda (J. Černý, Trávníček), 46. V. Hübl (Švarný), 51. Kubát (Reichel, Lukeš) - 27. Haman (Plášek, Rýgl), 60. Erat z trest. střílení.
Rozhodčí: Kubeš - Bláha, Kostka.
Využití: 2:0.
Diváci: 3524.
Nejlepší hráči: Viktor Hübl - Radek Haman
Sestavy:
HC Litvínov:
Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Skuhrovec, Punčochář, Vobořil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Branda, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.
HC Znojemští Orli: Trvaj - Švrček, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Štach, Rýgl - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, R. Procházka, Selingr - Kucharczyk, Meidl, Demel - Havlík, Čachotský, Beroun. Trenéři: Hynek a Baďouček.

BK MLADÁ BOLESLAV - HC SPARTA PRAHA 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 41. Handlovský (R. Král) - 47. D. Výborný (Ton, Vykoukal), 60. Broš (Jan Hanzlík).
Rozhodčí: Šír - Čížek, Prchal.
Vyloučení: 6:7, navíc L. Procházka (Sparta) 5 min a do utkání.
Diváci: 4100.
Nejlepší hráči: Lukáš Handlovský - Tomáš Duba
Sestavy:
BK Mladá Boleslav:
Chábera - Marušák, Kočí, Mocek, Bauer, Posmyk, Brňák, Holub, Schnabel - Nouza, R. Král, Handlovský - Sýkora, Benda, Tomas - P. Barinka, Boháč, M. Čech - Kubeš, Pajič, Štrba. Trenéři: Šejba a Gudas.
HC Sparta Praha: Duba - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Černošek, Cunik - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Mrňa, Dragoun, Hromas - Hrdel. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC OCELÁŘI TŘINEC 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Němec (Skuhravý, Kumstát), 53. Melenovský (Řezníček, Kristek) - 16. Sekeráš (Peterek, Melichárek), 55. Kanko (Výtisk), 64. Polanský (Kováčik).
Rozhodčí: Hribik - Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 9:8, navíc D. Moravec (Třinec) 10 min.
Využití: 2:1.
Diváci: 3180.
Nejlepší hráči: Michal Dobroň - Jiří Polanský
Sestavy:
HC Energie Karlovy Vary:
Mensator - Němec, Jiří Hanzlík, Mudroch, Dobroň, Grof, Řezníček, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
HC Oceláři Třinec: Čechmánek - Sekeráš, Výtisk, Andersons, Malec, Vosátko, Gureň - Hašek, D. Moravec Kováčik - Tomík, Peterek, Martynek - Melichárek, Polanský, Kanko - Hrňa, Podešva, Pavelek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - HC SLAVIA PRAHA 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Modrý (Šachl), 44. Špaček (Bartovič, Podkonický) - 7. Bednář, 45. Červenka (Bednář), rozhodující sam. nájezd Beránek.
Rozhodčí: Polák - Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 4:6, navíc Hunkes - P. Jelínek oba 5 min. a do konce utkání, Červenka 10 min.
Diváci: 5966.
Nejlepší hráči: Daniel Špaček - Jaroslav Bednář