S Litvínovem se nám hraje vždycky dobře, pochvaluje si zlínský Bedřich Köhler

01. únor 2012 04:57 | Drahomír Kvasnička

Krize zažehnána. I tak by se daly zhodnotit tři poslední zápasy PSG Zlín, v nichž Berani dokázali bodovat. Naposled v úterý na domácím ledě přehráli Litvínov 3:0 a teoreticky už mají jistou minimálně účast v předkole play-off. Zlínští o výsledku rozhodli už v úvodních minutách utkání, kdy dali dvě slepené branky Ondráček a Köhler (na snímku), který se v sezoně trefil už popatnácté.

Jeho branka byla výstavní. S pukem na hokejce projel přes půl kluziště, stačil udělat kličku obránci a prostřelil brankáře. „Lešoun mi to dal do strany, v první chvíli to vypadalo, že pojedeme dva na jednoho, ale hráč mě zajížděl, takže jsem věděl, že musím buď vystřelit z vrcholu kruhu, nebo něco vymyslet. Zaimprovizoval jsem, udělal kličku do středu a pořád jsem měl puk na holi. Celé to vyplynulo jaksi samozřejmě ze situace,“ popisoval svůj gólový okamžik po zápase šťastný střelec.

I jeho povedená akce naznačila, že Zlínu se pomalu vrací střelecké sebevědomí, které tým dlouho postrádal. „Dali jsme pět gólů Třinci, pak tři v Pardubicích a teď zase tři, takže doufám, že jsme to nějak prolomili,“ mínil Köhler.

Aby hráči zlomili střelecké prokletí, měnili, co se dalo. „Zkoušeli jsme dělat všechno jinak. Jednotlivci měnili svoje zvyky a zaběhané rituály. Když je člověk v krizi, dělá různé věci. Vesměs to jsou pitomosti,“ smál se nejlepší zlínský střelec.

Berani porazili Litvínov ve všech čtyřech zápasech aktuální sezony. Zdá se, že Zlínu sedí ofenzivní styl, který je Severočechům vlastní. „S Litvínovem se nám hraje vždycky dobře. Jejich styl nám vyhovuje. Je to ofenzivní mančaft, proto tolik nebrání. Dneska jsme z toho naštěstí dokázali vytěžit tři góly,“ hodnotil Köhler.

Úterní vítězství už prakticky zaručuje Zlínu účast v předkole play-off. Horší než desátý tým nebude. „Před zápasem jsme si říkali, že když vyhrajeme, odskočíme Litvínovu na třináct bodů, což už je docela velká ztráta. Protože do konce základní části chybí ještě sedm kol, myslím, že desítku už máme jistou,“ soudil Köhler.

Potvrdilo se, že Zlínu vyhovuje hra na tři pětky. Kvůli velké marodce tak domácí odehráli celé utkání a Köhler si pochvaloval, že tým díky tomu nestačil vypadnout z tempa.

„Už ráno jsme si říkali, že je na stadionu strašná zima, takže je dobře, že jsme hráli na tři pětky. Na čtyři by to bylo ztuhlejší a nebyli bychom tolik v tempu a na ledě,“ prohlašoval urostlý forvard.

Extraliga PSG Zlín