Slavomír Lener Spartu nakonec nepovede, tým přebírá dosavadní asistent Richard Žemlička

23. duben 2012 11:13 | Jan Vacek twitter

Koncem minulého týdne se v médiích objevily informace, že by po odchodu Josefa Jandače do celku HC Lev Praha mohl pražskou Spartu převzít dosavadní šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener. Holešovický klub nyní udělal všem spekulacím přítrž a oficiálně oznámil, že mužstvo v příštím ročníku Tipsport extraligy povede Richard Žemlička, jenž dosud vykonával funkci asistenta. "Chceme pokračovat v koncepci, kterou jsme před minulou sezonou nastavili. A Richard Žemlička je pro nás v tomto ohledu nejlepší variantou," říká předseda představenstva klubu Petr Bříza.

O možném odchodu úspěšného trenéra Josefa Jandače do klubu HC Lev Praha, jenž bude hrát v příštím ročníku Kontinentální hokejovou ligu, se hovořilo delší dobu. Vedení Sparty koncem minulého týdne obdrželo od Jandače dokument, kterým potvrdil svůj odchod z pozice hlavního kouče a sportovního manažera holešovického klubu.

V nejbližších dnech by měl Jandač, jenž Spartu dovedl k zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části Tipsport extraligy, podepsat smlouvu s klubem HC Lev. "Josef Jandač uplatnil klauzuli o odchodu, kterou měl ve smlouvě. Vážíme si toho, co pro Spartu udělal. Se svými asistenty započal cestu, jež se podle našeho názoru ubírá správným směrem," říká Petr Bříza.

V uplynulých dnech se v médiích spekulovalo o tom, že by Spartu mohl nově převzít uznávaný odborník Slavomír Lener, jenž aktuálně působí jako šéftrenér Českého svazu ledního hokeje. K tomu však nakonec nedojde. "Se Spartou jsem byl v kontaktu. Dostal jsem za poslední dobu několik nabídek a Sparta mezi ně patřila," potvrdil ČTK Lener. "Chtěl jsem na svazu i nadále pokračovat, ale Sparta potřebuje trenéra na plný úvazek, proto to nakonec nedopadl," dodal.

Cedení Sparty se rozhodlo vsadit na někdejšího vynikající útočníka a klubovou legendu Richarda Žemličku. Ten v této sezoně plnil roli asistenta. "Rozhodli jsme se, aby v trenérské práci Josefa Jandače nově pokračoval Richard Žemlička, který byl od začátku u nastolené koncepce. Je pro nás v tomto ohledu tou nejlepší variantou," konstatuje předseda představenstva pražského celku, jenž ve čtvrtfinále play off nestačil na Kometu.

Vedení klubu nyní bude hledat prvního asistenta, tím druhým zůstává i nadále Patrik Martinec. Ten bude nově vykonávat i funkci sportovního manažera. "Patrik Martinec byl pravou rukou Josefa Jandače při manažerské práci v uplynulé sezoně, nyní přebírá agendu kompletně. I zde naše rozhodnutí koresponduje s myšlenkou pokračovat v nastaveném směru," vysvětluje Bříza.

Richard Žemlička v minulosti sbíral trenérské zkušenosti v prvoligovém Berouně, naposledy se pak mohl učit právě od úspěšného kouče Josefa Jandače. "Nabídky posunout se na pozici hlavního trenéra si ohromně cením," přiznává sedmačtyřicetiletý odborník, jenž během aktivní kariéry kromě Sparty působil i v Litvínově, Popradu či Turku.

Někdejší skvělý útočník věří, že naváže na cestu, po které se Sparta vydala už na začátku této sezony. "S kolegou Jandačem jsme našil už před minulou sezonou společnou řeč a já jsem rád, že nyní mohu pokračovat v tom, co jsme rozběhli," pochvaluje si Žemlička. Své mužstvo přivítá už příští ponděli, kdy část sparťanského mužstva zahájí letní přípravu.

Extraliga HC Sparta Praha