Tomáš Pospíšil a Jan Dresler budou dál působit ve Slavii, s klubem podepsali nové smlouvy

27. duben 2012 09:40 | Jan Vacek twitter

Nedávno skončená extraligová sezona nevyšla Slavii podle představ, klub místo bojů o play off musel hrát pouze ve skupině o udržení. Generální manažer a hlavní kouč v jedné osobě Vladimír Růžička proto usilovně pracuje na sestavení kádru pro příští ročník. Ve čtvrtek zamířil ze Slavie na hostování do Karlových Varů útočník Jiří Doležal, v pátek se pražský klub dohodl na nových smlouvách s útočníkem Tomášem Pospíšilem (na snímku) a obráncem Janem Dreslerem. Oba tak budou i nadále oblékat červenobílý dres.

Slavia platí za jeden z nejúspěšnějších klubů posledních let, ještě v ročníku 2010/11 postoupila až do semifinále play off, kde nestačili na pozdější vítěze z Třince. Uplynulá sezona však družině trenéra Vladimíra Růžičky vůbec nevyšla. Pražané se do úvodních zápasů potýkali s nevyrovnaností výkonů, místo postupu do play off nakonec museli bojovat pouze ve skupině o udržení.

Něco podobného už vršovický klub nechce zažít, naplno se proto věnuje přípravě kádru pro nadcházející ročník. Ve čtvrtek klub oznámil, že na hostování do Karlových Varů zamíří útočník Jiří Doležal, v pátek připojil další novinky. Červenobílý dres budou i nadále oblékat útočník Tomáš Pospíšil a obránce Jan Dresler, kteří s klubem podepsali nové kontrakty.

Hlavní kouč Vladimír Růžička stál zejména o služby Tomáše Pospíšila, jehož získal v průběhu sezony po trejdu čtyř hráčů s brněnskou Kometou. Společně s Pospíšil zamířil do Slavie i obránce Juraj Valach, opačným směrem pak putovali zadák Jiří Vašíček a produktivní útočník Tomáš Svoboda.

Pospíšil už v minulosti za Slavii hrál, zkušenosti sbíral rovněž v zámořských juniorských ligách. Obránce Dresler hostoval ve Slavii z Plzně, s hokejem začínal ve Vítkovicích. "Jsme rádi, že se nám podařilo s oběma uzavřít nové smlouvy. Věřím, že budou patřit k našim klíčovým hráčům," prohlásil Vladimír Růžička s tím, že o dalších posilách stále jedná.

Vedení pražského klubu už začátkem dubna oznámilo podpis nových kontraktů s kapitánem Petrem Kadlecem, dalším obráncem Pavlem Kolaříkem a útočníky Markem Tomicou, Lukášem Krenželokem, Tomášem Mickou, Jakubem Sklenářem, Petrem Jelínkem a Vladimírem Růžičkou mladším.

Jisté rovněž je, že v klubu bude i nadále působit asistent trenéra Ondřej Weissmann. Jasno zatím není ohledně dalšího působení Michala Vondrky. Reprezentační útočník se v průběhu sezony vrátil do Slavie z angažmá ve finském Oulu, nyní by však mohl znovu zamířit na zahraniční angažmá.

Extraliga HC Slavia Praha