Už aby tahle mizerná sezona skončila, přeje si Radek Matějovský

16. únor 2007 21:50 | Klára Faistová

Na Radku Matějovském bylo po prohraném souboji s Karlovými Vary vidět velké zklamání. „Nevím, jestli herně, ale na trestné minuty to byl určitě můj nejhorší zápas v roli plzeňského kapitána,“ hlesl po zápase. Matějovský stihl během šedesáti minut nasbírat čtyři dvouminutové a dva desetiminutové tresty.

„Ty byly za řeči, prostě jsem to neunesl,“ přiznal plzeňský kapitán. Jak připomíná, zápas s Karlovými Vary byl pro Plzeň až několikátým v řadě, který soupeř otočil ze stavu výhodného pro Lasselsberger. „Je to už snad sedmé utkání, kdy vedeme, pak se necháme zlomit vlastními hloupými chybami a končíme bez bodů,“ vztekala se plzeňská jednasedmdesátka.

Radek Matějovský přiznává, že už se těší, až tahle nešťastná sezona skončí. „Je jasné, že chceme a musíme letošní ročník dohrát se ctí a nesmíme to v žádném případě zabalit, ale je to náročné. Já přiznávám, že už toho mám psychicky dost,“ konstatuje levé křídlo Lasselsbergeru a dodává, že přáním celé kabiny je, aby příští ročník extraligy konečně vypadal jinak.

Plzeň je na předposlední třinácté pozici a na té už také skončí. To bylo jasné už před západočeským derby. Přesto kapitán Lasselsbergeru tvrdí, že o motivaci před zápasem bylo postaráno.

„Mluvili jsme v kabině o tom, že musíme makat a v žádném případě to nevypustíme. S Karlovými Vary je to vždycky prestižní souboj a my je letos chtěli alespoň jednou porazit. Navíc se k nám donesly hlasy zvenku, které naznačovaly, že bychom zápas snad měli prodat,“ líčí Matějovský.

To podle něj nepřichází v úvahu. „Pořádně nás to namíchlo a také jsme do utkání vstoupili dobře. Pak jsme ale opět nepochopitelně odpadli.“ Radek Matějovský vidí jako příčinu prohry fakt, že karlovarští stáhli dvougólový náskok Plzně. „To nás zlomilo a už jsme neměli sílu zápas otočit zpátky,“ míní.

Trenér Kučera po zápase uvedl, že jej zklamali ti nejzkušenější hráči. Bere to Matějovský i na sebe? „Já se snažil hrát naplno, na sto procent. Určitě to nebylo tak, že bych do toho nedával všechno. Psychicky jsem to ale nezvládl,“ připouští.

Extraliga HC Lasselsberger Plzeň