V Litvínově nadále nebudou působit Jareš, Heinisch a Rindoš, Spartu zřejmě opustí Bližňák

03. květen 2012 06:21 | Jan Vacek twitter

První změny v kádrech pro příští sezonu oznámily extraligové kluby už prvního května, k dalším přesunům však dochází i v dalších dnech. Dres Litvínova, který již pod vedením trenérů Vladimíra Jeřábka a Petra Rosola zahájil letní přípravu, nebudou nadále oblékat Richard Jareš, Martin Heinisch a Lukáš Rindoš, ve středu večer se pak objevila informace, že do Slovanu Bratislava míří ze Sparty útočník Mário Bližňák (na snímku). Celý přesun však dosud nebyl administrativně dotažen.

Litvínov musel v uplynulém ročníku bojovat pouze ve skupině o udržení, kde navíc do posledních zápasů neměl jistotu setrvání v tuzemské nejvyšší soutěži. Vedení klubu nechce podobnou situaci opakovat, usilovně proto pracuje na skladbě kádru pro nadcházející extraligový ročník. Už dříve bylo oznámeno, že mužstvo povede společně s Vladimírem Jeřábkem i Petr Rosol, který naposledy působil v prvoligovém Ústí nad Labem.

První letní posilou se pak stal vysoký obránce Marek Posmyk, který v minulosti oblékal dres Českých Budějovic, Plzně či Mladé Boleslavi a na kontě má rovněž devatenáct startů v NHL za Tampu Bay. V úterý 2. května zahájili Krušnohorci letní přípravu na novou sezonu, oproti té nedávno skončené chybělo v týmu několik tváří.

Litvínovský dres nadále nebudou oblékat útočníci Martin Heinisch a Lukáš Rindoš, v klubu končí rovněž zkušený zadák Richard Jareš. Vedení klubu usilovně jedná o příchodu obránce Jana Nováka, se kterým už nepočítají v českobudějovickém Mountfieldu.  V mužstvu bude navíc pokračovat i Martin Frolík, jenž Vervu posílil loni v létě.

Nové kontrakty v klubu uzavřeli perspektivní hokejisté Petr Kousalík, Kryštof Kafan a Juraj Majdan. Litvínov navíc stále jedná o příchodu Roberta Kysely. Někdejší vynikající útočník naposledy působil jako generální manažer prvoligových Ústeckých Lvů, o jeho možném přesunu do Litvínova se v médiích hovoří už delší čas.

Za Krušnohorce by měl hrát v příští sezoně i útočník Robin Hanzl, jenž Litvínovu vypomáhal v minulém ročníku a prezentoval se solidními výkony. O jeho přesunu do klubu se stále jedná. Verva se budou od poloviny květa připravovat v domácích podmínkách, následně vyrazí na týdenní relaxačně-kondiční soustředění do zahraničí, cílovou destinací bude turecká Riviéra.

Ke změnám dochází i v kádru pražské Sparty. Holešovičtí už ve středu dopoledne oznámili příchod zámořského obránce Travise Gawryletze, jenž naposledy oblékal dres Mladé Boleslavi, v odpoledních hodinách pak slovenský celek Slovan Bratislava na svém klubovém webu informoval o tom, že získal ze Sparty šikovného útočníka Mária Bližňáka.

Celý transfer však zatím nebyl dotažen. "Mário má ve smlouvě klauzuli, že pokud za něj zahraniční klub zaplatí dohodnuté odstupné, musí ho Sparta uvolnit," vysvětluje sportovní manažer pražského klubu Patrik Martinec. Žádný oficiální dokument však ze strany Slovanu zatím nedorazil. "Ovšem skutečnost, že odejde může bohužel nastat," dodává Martinec.

Extraliga Hokejové dění mimo šampionát