Další Kanaďan opouští extraligu, Quenneville končí v Dynamu

Foto: Jan Jedlička, hcpce.cz

9. listopadu 2017, 20:16

Jan Šimek

Přišel coby spolehlivý střelec, který měl pozvednout ofenzivu Dynama. Pardubicím ovšem pomohl pouze dvěma góly a balí kufry. Peter Quenneville se na východě Čech neprosadil a po vzájemné dohodě s vedením pardubického klubu rozvázal platný kontrakt. Po konci útočníka Joshe Nichollse tak nejvyšší českou soutěže opouští další kanadský hráč.

Fanshop

„Peter přišel s vizitkou střelce, i on sám očekával, což mi potvrdil, že bude daleko produktivnější. Postupně klesalo jeho zápasové vytížení, do posledních utkání vůbec nezasáhl. Svou situaci se mnou velmi podrobně probíral a na základě vzájemného velmi korektního rozhovoru jsme se dohodli na ukončení angažmá,“ říká pro pardubický web generální manažer Dynama Dušan Salfický.

V jeho hokejovém životopise se to blýská spoustou branek, v dresu Dynama ale Quenneville stihl dát jen dvě a další nepřidá. Kanadský bourák sbíral první zkušenosti s evropským hokejem v dánském Aalborgu. V 52 zápasech nasázel 31 branek. V Pardubicích se ale zasekl.

Konečná pro Nichollse: Kanaďan se v Litvínově neprosadil »

„V Peterovi jsme našli charakterově výborného člověka, který perfektně zapadl do naší kabiny. Na začátku sezony dostával prostor i v přesilovkách, postupně ale ubýval a vyústil v toto řešení. Chtěl bych mu poděkovat za odvedené služby pro náš klub a vysoce korektní jednání. Všichni mu přejeme mnoho štěstí v novém angažmá,“ dodává Salfický, který naznačil, že se nemusí jednat o jedinou změnu v pardubickém kádru.

Poté, co Josh Nicholls skončil v Litvínově, opouští Tipsport extraligu další kanadský útočník. „Poznal jsem pěkné hokejové město a výborně fungující organizaci. Vážím si alespoň té několikaměsíční možnosti být její součástí, opravdu se mi zde líbilo. Dynamu přeji hodně štěstí do dalších let a fanouškům děkuji za podporu,“ prohlásil loučící se Quenneville.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz