Další omluvenka pro Vůjtka! Salák je zraněný, nahradí ho Francouz

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

11. prosince 2015, 9:31

Adam Bagar

S omluvenkami na ruský Channel One Cup se roztrhl pomyslný pytel. Po Marku Kvapilovi a Romanu Červenkovi do Moskvy neodcestuje ani brankář Alexander Salák, kterého trápí zranění zad. Hlavní trenér Vladimír Vůjtek místo něj povolal bývalého litvínovského gólmana Pavla Francouze, jenž letos hájí barvy ruského Čeljabinsku. Hokej.cz o změně informoval tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Fanshop

Trenér českého národního týmu zatím přesné nasazení maskovaných mužů na prosincovém turnaji neprozradil. "Minule jsem to udělal a pak se všechno vyvinulo trošku jinak," říkal na úterní tiskové konferenci. Tentokrát prozradil jen to, kdo se postaví do branky na úvod proti Finům. "Začne Alexander Salák." Jenže ani tohle mu nevyjde. Gólman Novosibirsku se totiž omluvil kvůli zranění zad.

Šanci tak dostane bývalý litvínovský fantom Pavel Francouz, jehož v ruské KHL rovněž trápilo zranění. "Už je v pořádku, ale dlouho nechytal," uvědomuje si Vladimír Vůjtek, který bude mít v Praze k dispozici ještě exslávistického Dominika Furcha nebo boleslavského Davida Ritticha, jenž v elitní tuzemské soutěži předvádí od startu sezony skvělé výkony a šanci na mezinárodní scéně by si jistě zasloužil.

Není to zdaleka první změna, kterou musel český lodivod provést. Prakticky bleskově po zveřejnění nominace se mu ze zdravotních důvodů omluvil Marek Kvapil, jehož místo zaujal dlouhán Tomáš Urban, a den nato se musel odletu do Ruska vzdát také chomutovský útočník Roman Červenka, jenž si v reprezentační přestávce musí doléčit zranění. Nahradí ho útočník z ruské KHL Tomáš Zohorna.

Zatímco sedmadvacetiletý útočník Chabarovsku už má se zápasy na mezinárodní scéně zkušenosti, na o tři roky staršího boleslavského útočníka čeká reprezentační debut. Češi vstoupí do turnaje už ve čtvrtek 17. prosince domácím soubojem s Finy v pražské O2 areně, o den později se pak přesunou do dějiště květnového MS, kde se postupně střetnou se Švédy a domácími Rusy.

Nominace české reprezentace na turnaj Channel One Cup 2015 (17. – 20. prosince 2015, Moskva a Praha):

Brankáři:
Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL), Dominik Furch (Omsk, KHL), David Rittich (BK Mladá Boleslav). 

Obránci:
Michal Kempný (Omsk, KHL), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Riga, KHL), Jakub Jeřábek (HC Škoda Plzeň), Radim Šimek (Bílí Tygři Liberec), Milan Doudera (HC Oceláři Třinec), Tomáš Voráček (BK Mladá Boleslav), Jan Rutta (Piráti Chomutov).

Útočníci:
Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk, KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg, KHL), Martin Zaťovič (Toljatti, KHL), Roman Horák (Podolsk, KHL), Tomáš Filippi (Magnitogorsk, KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva, KHL), Milan Gulaš (Färjestad, Švédsko), Dominik Kubalík (HC Škoda Plzeň), Jan Buchtele (Sparta Praha), Jakub Valský (Bílí Tygři Liberec), Tomáš Urban (BK Mladá Boleslav).

Náhradníci:
Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň), Marek Trončinský (BK Mladá Boleslav), Vladimír Eminger (HC Sparta Praha) – Jan Hruška (HC Kometa Brno), Richard Jarůšek (BK Mladá Boleslav).

Generální manažer: Slavomír Lener.
Hlavní trenér: Vladimír Vůjtek.
Asistenti: Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.
Manažer týmu: Martin Loukota.
Trenér brankářů: Petr Jaroš.
Video trenér: Denis Havel.
Lékař: MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeut: Michal Truc.
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček.
Media manažeři: Zdeněk Zikmund a Martin Procházka.

Program turnaje Channel One Cup 2015:

Čtvrtek 17. prosince 2015:

18:30 Česko - Finsko (Praha, O2 arena)
19:00 Rusko - Švédsko (Moskva, VTB Ice Palace)

Sobota 19. prosince 2015:

14:00 Finsko - Rusko (Moskva, VTB Ice Palace)
18:00 Švédsko - Česko (Moskva, VTB Ice Palace)

Neděle 20. prosince 2015

14:00 Rusko - Česko (Moskva, VTB Ice Palace)
18:00 Finsko - Švédsko (Moskva, VTB Ice Palace)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz