Debut proti Varům? Zvláštní pocit, tvrdí Bulík. Čeká výjimečné derby

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hokejová extraliga pravidelně nabízí příběhy, které by stálo za to když už ne zfilmovat, tak aspoň sepsat. To se ukazuje i na příkladu Tomáše Bulíka. Z Karlových Varů přišel do Hradce Králové, kde ve svém premiérovém startu nastoupil právě proti Západočechům. „První střídání byl zvláštní pocit, ale snažil jsem se na to nemyslet a hrát svoji hru,“ popsal slovenský hráč dojmy z nakonec vítězného střetnutí.

Fanshop

Vysvobození. Přesně to musel Tomáš Bulík, nejnovější akvizice Hradce Králové, cítit po přestupu pod Bílou věž. V Karlových Varech se mu nedařilo, po vzájemné dohodě klub opustil. „Co bylo, bylo. Jsem rád, že jsem přišel do takového mužstva, kde to šlape. Budu se snažit tomu přizpůsobit a pomoct dalšími kolektivními výkony, abychom v play off došli co nejdále,“ popisuje slovenský útočník.

Ten se tak dostal z týmu bojujícího o udržení extraligové příslušnosti do celku, jenž má mnohem vyšší cíle. Atmosféra v kabině je tak logicky úplně jinde. „Je to potěšující. V mužstvu je dobrá nálada a zvykne se na to lépe, než když přijdete do týmu, kde se nedaří. Hradec je na vítězné vlně. I v pátek se to ukázalo,“ mohl se po zápase usmívat Bulík.

Jako by tomu osud chtěl, aby si svoji premiéru ve východočeském dresu odbyl zrovna proti Karlovým Varům. „Akorát to vyšlo tak, že jsem nastoupil proti bývalému mužstvu. Jsem velmi rád, že jsme získali tři body. Bylo to náročné, měli jsme výborný vstup do zápasu, potom jsme ale dostali dvě branky a bylo to vyrovnané. Bylo to trošku stresující, ale pak jsme dali třetí gól a jsem rád, že jsme nakonec vyhráli. Myslím si, že jsme podali výborný kolektivní výkon,“ hodnotí střetnutí.

Byl pro něj duel s Karlovými Vary výjimečný? „Ani ne. Snažil jsem se to brát jako normální zápas. Byl to zvláštní pocit, ale snažil jsem to ze sebe dostat a jsem rád, že jsme vyhráli,“ popisuje prozatím poslední posila Mountfieldu.

Té značně usnadnil přestup pod Bílou věž i fakt, že v hradecké kabině osobně zná hned několik hráčů, kteří mu o klubu poskytli jen ty nejlepší reference. „Chlapce znám, hrál jsem s nimi. Jsem rád, že přišla nabídka z Hradce a mohl jsem ho posílit. Máme tu výborné vztahy,“ přiznává hráč, který má letos na kontě pět bodů za jeden gól a čtyři asistence.

V pátek tuto statistiku rozšířit nedokázal, když ve čtvrté řadě odehrál necelých sedm minut. „Určitě to mohlo být lepší, ale v každém střídání jsem se snažil něco odevzdat a přizpůsobit se hře. Času nebylo až tolik, ale snažil jsem se hrát co nejlépe,“ říká exkarlovarský hráč.

Šanci na nápravu bude mít už v neděli, kdy Hradec zavítá do Pardubic k východočeskému derby. „Jedeme tam s tím, že chceme získat tři body, Pardubice jsou dole. Je to specifické, města jsou patnáct kilometrů od sebe, a je to velké derby. Bude to vybičované, bude to boj. Už jsem o tom slyšel, kluci mi říkali, že je to výjimečné. Těším se na to, určitě bude výborná atmosféra,“ dodává Tomáš Bulík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz