Dolejš brzdil Moru, Vítkovice přesto padly: Nechali jsme si to utéct

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

11. října 2017, 9:27

Jan Šimek

Vítkovičtí hokejisté začali v předehrávce s Olomouc skvěle. Hanáky přehrávali, vedli 1:0, ale pak přišel krach. V rozmezí 88 sekund v úvodu druhé třetiny nakoupil Patrik Bartošák tři góly a do branky otřesených Ostravanů zamířil Daniel Dolejš. Ten dělal, co mohl. Vytáhl několik důležitých zákroků, ale v nájezdech ani on nezabránil další pohromě – Vítkovice prohrály v extralize popáté v řadě.

Fanshop

Hned po svém nástupu do brankoviště musel Dolejš řešil tutovku ex-ostravského útočníka Petra Strapáče a zapeklitou situaci zvládl parádně. Semafor a nebezpečí bylo pryč. „Jsem rád, že mě to trefilo. Hodně mi to pomohlo do zbytku zápasu, protože není příjemné jít do branky v průběhu zápasu. Pomůže, když vás na začátku něco trefí. Zbytek jsem pak nějak přežil,“ povídá skromně Daniel Dolejš.

Rozchytává se v prvoligovém Havířově, premiérový extraligový start v sezoně mu ovšem zhořkl. „Je fajn, že jezdím do Havířova, kde mám prostor. Mám za sebou nějaké zápasy. Nastoupit tady je samozřejmě něco jiného. Jsem rád, že jsem si zachytal,“ přiznává mladý brankář.

Dolejš: V první třetině jsme byli jasně lepší, pak jsme vypadli z role

Ostravané měli bitvu s Olomoucí parádně rozehranou. V první třetině svého soka drtili, výrazně jej přestříleli v poměru 17:2 a po trefě Tybora vedli. Pak ale přišel veliký otřes a Hanáci ve druhé části ze tří střel po sobě třikrát skórovali. Za 88 sekund to bylo rázem 1:3.

„Je škoda, že jsme si zápas nechali utéct. Troufám si říct, že v první třetině jsme byli jasně lepší, ale pak jsme na chvíli vypadli z role a soupeř nás potrestal. Bylo fajn, že jsme po chvilce snížili na 2:3. Dostali jsme se z nejhoršího, bušili jsme do nich, ale na víc než gól to nestačilo,“ mrzí vítkovického gólmana.

Po třech trefách Hanáků začala stíhací jízda Vítkovic. Brzy snížil svým druhým zásahem Tybor a ve třetí části srovnal Hrbas. Nakonec ale nemuselo dojít ani k prodloužení, to kdyby olomoucký útočník Sundher naložil se slibnou příležitostí lépe.

„Střelu z dálky jsem špatně vyrazil, puk skočil pode mě, a pak jen do betonu. Kluci puk vyhodili do rohu a byl klid. Olomouc dobře brání a nebezpečí hrozí z předbrankového prostoru. Byla byla škoda dostat gól na konci, kdy jsme tlačili spíš my a najednou by soupeř ještě rozhodl. Jsem rád, že jsme to přečkali, ale mrzí nás, že máme jen bod,“ pokračuje Dolejš.

Sestřih utkání 15. kola TELH: HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc

Úterní bitvu nakonec musely rozseknout nájezdy, v nichž byla úspěšnější Mora. Její výhru zařídil v 8. sérii Knotek, který v dovednostní disciplíně skóroval podruhé. „Soustředil jsem se jen na sebe. Na nájezdy si věřím, ale naposledy v Havířově mi vůbec nevyšlo, proto jsme se snažil myslet na sebe. Mrzí mě, že jsme to nezvládli,“ dodává.

Skvělý vítkovický vstup do nové sezony je pryč. Ostravané prohráli popáté za sebou. Pozitivní je, že po dvou utkáních, kdy nedali ani gól, se tentokrát konečně prosadili. „Potřebovali jsme vyhrát. Hlavně doma, kde musíme vyhrávat pořád. Ztráta nás mrzí,“ uzavírá Daniel Dolejš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz