Dostálek hattrickem sestřelil Motor. Bude to pořádně dlouhá série, tuší

Foto: Jan Gebauer, flashfoto.cz

Jihočeši v úvodu druhého čtvrtfinále s Přerovem sice navázali na výkon z prvního duelu, který vyhráli 6:1, a za necelých osm minut vedli 2:0, jenže potom nevyužili spoustu šancí, promarnili dvě přesilovky pět na tři a lehkovážně naložili s nabídkou neukázněného soupeře v podobě dvaceti dvouminutových trestů. Skóre se přehouplo na stranu Moravanů, potom zase vedli domácí, ale hosté si řekli o prodloužení, ve kterém rozhodl autor hattricku Vlastimil Dostálek.

Fanshop

Zubři uspěli na ledě Budvar arény po šťastném závěru, nic to však nemění na faktu, že ke čtyřem vítězstvím nad Motorem v základní části přidali páté a celkově v sezoně vedou 5:1. Před dvěma následujícími duely v maličké přerovské hale je může hřát pohled na takovou bilanci a podepřít jejich sebevědomí. „Bude to pořádně dlouhá série. Myslím, že se protáhne na sedm zápasů,“ nechtěl se nechat ukolébat Vlastimil Dostálek.

"Asi jsme urazili štěstí nevyužitými přesilovkami pět na tři."

Přerovský útočník byl třikrát na správném místě. Snižoval na 1:2, otáčel na 3:2 a nakonec v prodloužení trefil výhru 5:4. Stal se žolíkem i díky tomu, že pouze jednou za pětašedesát minut usedl na trestnou lavici za banální přestupek a mohl strávit dostatek času na ledě, zatímco jeho spoluhráči nasbírali dalších devatenáct vyloučení a k tomu dvě desítky. „Nechtěl bych to komentovat, i když máme svoje názory na nějaké posouzení či neposouzení. Nebudeme to řešit, protože jsme vyhráli,“ mávl rukou nad zarážejícím rekordem.

Jihočeši si připsali dvanáct dvouminutovek a jednu desítku, přesto jim jednoduchý výpočet poskytoval zvýhodnění. „Hlavně ve druhé části jsme měli spoustu přesilovek, dvakrát v pěti proti třem, a nedali z toho nic,“ litoval budějovický Luboš Rob, jenž po zástupu osmi přerovských hříšníků zaujal místo na hanbě a dvě sekundy před vypršením jeho trestu získali hosté vedení. „Byl jsem venku za takový faul nefaul. Chtěl jsem nadzvednout hokejku, protihráč ji najednou pustil a rozhodčí to písknul. V každém případě zamrzí, když oslabíte tým a je z toho gól.“

Syn bývalého reprezentanta Luboše Roba staršího a vnuk exmistra světa Jaroslava Pouzara se podílel na vydařeném vstupu do utkání coby autor vedoucího gólu. „V přesilovce vystřelil Lukáš Zíb, puk se odrazil mezi kruhy a dával jsem to na druhou dorážku více méně do prázdné brány,“ popisoval moment, který zvedl akcie Motoru. Po chvíli zvýšil Lukáš Květoň a soupeř byl skoro na lopatě. „Tady se to asi začínalo lámat. Místo, abychom z dalších šancí přidali třetí gól, sami jsme inkasovali,“ uvědomil si Rob.

Nepříznivý stav 2:3 po dvou třetinách dokázali Budějovičtí otočit dvěma trefami v rozmezí čtyř minut, přesto jim nepatřila závěrečná radost. „V šatně jsme si řekli, že máme celou třetinu na to, abychom alespoň vyrovnali. Když jsme získali vedení, panovala samozřejmě určitá euforie, ale myslím, že náskok jsme si drželi dobře. Hostům se však vydařily ojedinělé akce. Hráč si najel, vystřelil a byl gól. Mohli jsme rozhodnout za stavu 4:4, jenže už předtím jsme asi urazili štěstí nevyužitými přesilovkami pět na tři,“ mínil Luboš Rob.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz